• ,,Jesień w oczach dziecka" .

     •   Jesień kojarzy się nam przede wszystkim z liśćmi, które stopniowo zmieniają swoje barwy, by w końcu spaść z drzew. To  kolorowa pora roku. Malowniczą stronę jesieni pokazały w swoich pracach plastycznych uczniowie klas drugich i trzecich. Nasi uzdolnieni członkowie kółka plastycznego wykonali prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

        pt. ,,Jesień w oczach dziecka" .                                                                                                                                mgr Grażyna Stawarz

     • IDŹ TY LEPIEJ KOZIOŁECZKU, SZUKAĆ SWEGO PACANOWA

     • Grupa "Pszczółki" rozpoczęła swoją przygodę z Koziołkiem Matołkiem, zapoznając postać głównego bohatera bajki oraz Kornela Makuszyńskiego - autora i Mariana Walentynowicza - rysownika przygód Koziołka Matołka. W sali przygotowaliśmy kącik Koziołka Matołka. Dzieci poznały Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i wykonały plakat zachęcający do jego odwiedzin. Grupa "Pszczółki" Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie wysłała kartkę pocztową z pozdrowieniami dla Koziołka Matołka

      Barbara Przybylińska

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA I EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH "MY TEŻ CZYTAMY"

     • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września w naszej szkole odbyła się akcja pt."My też czytamy" Panie Barbara Przybylińska i Karolina Donarska Zawadzka przygotowały małą niespodziankę dla klas trzecich. Podczas lekcji języka angielskiego Panie przeczytały kilka znanych książek dla dzieci w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.  Taka forma zajęć miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych zarówno w języku ojczystym, jak i obcym. Ponadto uczniowie mieli okazję porozmawiać na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych i zapoznać się z  ideą tego święta. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

      Barbara Przybylińska

      Karolina Donarska-Zawadzka

       

     • CZYTAM CODZIENNIE

     • Głośne czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka, a do jego największych zalet można zaliczyć m.in. naukę samodzielnego myślenia i pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci i koncentracji czy też pomoc w nauce i wsparcie w szkolnych sukcesach. Wystarczy czytać codziennie minimum 10 minut, aby wyrobić w dziecku nawyk czytania. Uczniowie klas 2 i 3 otrzymali od nauczyciela-bibliotekarza Dzienniczki postępów czytania, w których za systematyczne czytanie każdego dnia otrzymywali naklejkę. Uczniowie, którzy jako pierwsi uzupełnili swoje dzienniczki, zostali wyróżnieni, a od bibliotekarza  otrzymali drobne upominki.

      Barbara Przybylińska

     • .

     • W dniu 30 października 2020 roku na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w

      Szubinie została przeprowadzona akcja charytatywna pt. " Skaczemy dla Celinki".

      Uczniowie klas 0 – 3 wraz z wychowawczyniami bardzo licznie przystąpili do ćwiczeń na

      skakankach jak i do zbiórki pieniędzy na leczenie chorej na SMA Celinki Andrzejewskiej

      z Szubina. Zebrano dwie pełne puszki pieniędzy !!! Za co ogromnie dziękujemy rodzicom

      uczniów i pracownikom szkoły. Po przeliczeniu pieniędzy podamy dokładną kwotę jaką

      udało nam się zebrać.

      • Przypominam o trwającej w naszej szkole zbiórce nakrętek od butelek ( pieniądze z

      ich sprzedaży zasilą również konto Celinki ).

      • Prosimy w miarę możliwości o codzienne wejścia na stronę:

       

      https://dobryklik.pl/celinka

       

      To kosztuje nas tylko kilka sekund naszego czasu, a na konto Celinki

      wpływa 10 groszy ( 10 x 30 dni to już jest 3 zł od każdego z nas ) !!!

     • POMOC CELINCE.

     • W dniu 22 października b.r. dziewczęta z naszej szkoły pod opieką pani Ewy Wesół i pani Godyńskiej sprzedawały upieczone przez siebie babeczki.

      Pieniądze z ich sprzedaży zasiliły konto ich młodszej koleżanki Celinki chorej na SMA.

      Podczas spacerów rodzinnych i zajęć lekcyjnych uczniowie klas 0 – 3 zbierali kasztany. Pieniądze z ich sprzedaży zasiliły konto Celinki, która potrzebuje ogromnego wsparcia, aby wrócić do zdrowia.

     • .

     • W październiku bieżącego roku dwie drużyny dziewcząt i jedna chłopców zwyciężając zawody na szczeblu miejskim i powiatowym w Drużynowych Biegach Przełajowych doszli aż do etapu wojewódzkiego, gdzie na kilkanaście reprezentacji w każdej kategorii zajęli wspaniałe miejsca.

       

      IV miejsce chłopcy z klas VII – VIII

       

      VI miejsce dziewczęta z klas VI i młodsze

       

      VIII miejsce dziewczęta z klas VII – VIII

       

      BRAWO !!!