• 6 grudnia – mikołajki!

     • Dzień św. Mikołaja (inaczej Mikołajki) obchodzi się 6 grudnia – wtedy przypadają imieniny Mikołaja i jest to w kalendarzu katolickim dzień wspomnienia świętego, który był biskupem – Mikołaja z Miry. To kolejna okazja – zaraz obok świąt Bożego Narodzenia – do wręczania sobie prezentów i wizyty św. Mikołaja.

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA EKO- ŚWIĄTECZNĄ, KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     • ORGANIZATOR: Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, Beata Bereit

      TEMAT: Kartka okolicznościowa wykonana ręcznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

      Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej.

      CEL: Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi,

      - propagowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia,

      - rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży,

      - rozwijanie wrażliwości estetycznej.

      UCZESTNICY: Konkurs adresowany jest do dzieci klas IV – VII. Nauczyciel przeprowadzi w każdej klasie lekcję i zapozna uczestników z zasadami i regulaminem konkursu.

      WARUNKI KONKURSU:

      - każdy uczestnik może nadesłać 1 kartkę,

      - technika wykonania prac jest dowolna z zachowaniem poniższych zasad:


      - wykonanie własnoręczne pracy (rękodzieło, surowo zabronione jest kopiowanie, plagiatowanie czy posługiwanie się czyjąś pracą),


      - wykonane prace nie mogą naśladować wcześniej publikowanych, czy powszechnie znanych prac na w/w temat,


      -powinny być niepowtarzalne i oryginalne,

       

      -zabronione jest wykorzystywanie elementów gotowych, gotowych ozdób, zakupionych plastikowych elementów czy wykonanych w technice komputerowej,

       

      - kartki eko powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska,


      - wskazane są elementy regionalne, związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia,


      -inspiracją mogą być też: wycinanki, stroje ludowe, hafty i inne wyroby rękodzieła artystycznego,

       

      - format karki powinien odpowiadać formatom kopert

      - kartka powinna zostać wykonana z grubszego papieru (np. z bloku technicznego),

      - kartka ma mieć pozostawiony niezapisany środek,

      - plik należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz klasą

      - prace należy wysłać do nauczyciela robiąc dwa zdjęcia tej samej pracy w różnej pozycji

      TERMINY:

      - Termin nadsyłania prac upływa z dniem16 grudnia 2020 r.

      - wszystkie kartki, które osiągną ocenę celującą wezmą udział w plebiscycie, konkursie,

      - rozstrzygnięcie konkursu nastąpi poprzez głosowanie uczniów i nauczycieli na
      najpiękniejszą kartkę, które odbędzie się od piątku 18 grudnia do 21 grudnia

      - publikacja wyników na stronie internetowej szkoły nastąpi do dnia 22 grudnia 2020r.

      - Nagrody wręczone zostaną laureatom konkursu po powrocie do szkoły w styczniu 2021 r.

     • .

     • W quizie wiedzy o bajkowych misiach wyróżniono dwie osoby:

      1. Martyna Głowacka kl.6a

      2,Paweł Oleś kl.4b

      Pozostałe osoby nie podpisały się w prawidłowy sposób i nie byłem w stanie ich zidentyfikować.

      Upominki zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

      Gratuluje.

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

      W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.(cyt.https://miastodzieci.pl/czytelnia/swiatowy-dzien-pluszowego-misia/)

      Jeżeli myślisz że wiesz dużo o bajkowych misiach, zapraszam Cię do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie. Pod artykułem link do quizu. Trzy najlepiej odpowiadające osoby, otrzymają niespodzianki ( po wznowieniu nauki stacjonarnej) Ilość podejść do quizu dowolna. Quiz trwa do 26-11-2020 do godz. 1.00. Proszę wpisać imię i nazwisko uczestnika, oraz klasę do której chodzi.  Po przekroczeniu 500 osób quiz się wyłączy.

      Powodzenia!!!                                                                                                                   Tomasz Sokołowski

     • .

     • Od początku września 2020r. w naszej szkole prowadzone jest kółko zainteresowań z języka polskiego dla uczniów klas czwartych. W tym roku jest ono poświęcone tematyce baśniowej. Na zajęciach uczniowie poznają baśnie z całego świata. Za nami już najpiękniejsze baśnie Hansa Christiana Andersena, a przed nami magiczny i niezwykły świat baśni z Bliskiego Wschodu, który przybliży nam piękna i mądra Szeherezada…

      W zajęciach, które odbywają się w każdy czwartek uczestniczą głównie uczniowie klas 4b: Idalia Lipińska, Wiktoria Łasińska, Marta Winiecka, Jessica Wiekiera, Klara Bereit, Eryk Olszewski, Paweł Oleś i Michał Michałek z kl. 4c. Kółko prowadzi pani Daria Konieczka. Na naszych zajęciach nikt się nie nudzi, a my mimo pandemii pracujemy pełną parą, dlatego chcielibyśmy się podzielić swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu. Niedawno przygotowaliśmy bardzo ciekawe quizy z baśni oraz prezentacje najbardziej interesujących, naszym zdaniem, baśniowych historii.

      Poniżej prezentujemy najciekawsze nasze prace. Mamy jeszcze mnóstwo pomysłów na kolejne dni, tygodnie i miesiące!!! A jeśli lubisz podróżować w niezwykłe i tajemnicze miejsca, jeśli lubisz odkrywać nowe światy i poznawać wspaniałe historie, jeśli niestraszne Ci smoki i złe czarownice, zapraszamy do nas!!!! Z nami Twój świat wypełni się magią i fantastyką!!! 

     • Plakaty na Święto Niepodległości

     •  Prace plastyczne na Święto Niepodległości to zazwyczaj flaga i godło lub biało-czerwone kotyliony czy kwiaty. Mali artyści z klasy trzeciej sprawili, by ich prace były ciekawe, bo patriotyzm nie może być nudny. Pracując zdalnie w domu wykonali plakaty.

                                                                                                                                              mgr Grażyna Stawarz

     • 102 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Święto Niepodległości jest hołdem składanym tym wszystkim którym przyszło się zmagać o wolność i suwerenność naszego kraju. Dzień ten jest dniem refleksji i namysłu. Wiemy dobrze, że w obecnych czasach podnoszą się nowi imperatorzy, którzy nie mają ,,ani pod sobą, ani nad sobą nic takiego, co by szanowali”. Którzy negując istnienie Boga, sobie samym przypisują boskie prerogatywy. Którzy decydują o kryteriach prawdy i fałszu, dobra i zła. Którzy mienią się panami życia i śmierci, zwłaszcza wobec małych i bezbronnych.

      Czy dzisiejsze i przyszłe pokolenia Polaków zapamiętają, jaką cenę płaciła nasza Ojczyzna za to, abyśmy byli, gdzie dziś jesteśmy? Czy zachowają wdzięczność dla tych milionów rodaków, którzy- w imię wolności Ojczyzny- zginęli, byli więzieni, zsyłani na Sybir? A przecież to tylko część tragicznej ceny, bo zaborcy i okupanci zabrali nam nie tylko niepodległość, ale wraz z nią rabowali też Polskę bez litości.

      Przez dziesiątki lat niewoli myśl o niepodległości państwa polskiego żyła w sercach Polaków, ratując nas przed utratą tożsamości.

      Na wszystkich niemal kontynentach świata spotkać można groby naszych rodaków Dlaczego? Bo musieli uciekać przed zaborcą i poszli się bić za wolność nasza i waszą. Dlatego Syberia zasłana jest grobami najlepszych synów Polski. Zbiorowe mogiły Katynia Charkowa, Miednoje długie listy nazwisk pomordowanych przez NKWD. Zostawili tam swoją miłość do Ojczyzny. Pamięć o tych wielkich ludziach musi być ciągle żywa, gdyż naród, który zapomina o swej historii staje się narodem bez przyszłości. Przeszłość musi budować przyszłość.

      To dzisiaj czas na mój patriotyzm, czyli odpowiedzialność za mój kraj, za mój naród, za moich rodaków. Historia jest budulcem, przestrogą na przyszłość, daje też szeroką wiedzę o człowieku, jego relacjach i postawach. Nasza historia z jednej strony trudna i bolesna, a z drugiej strony budulec dumy z heroicznych postaw polskich bohaterów.

      W czasach braku autorytetów, agresji, zagubienia młodzieży, chaosu wartości uważam, że wychowanie młodzieży należy oprzeć na twardych fundamentach i wzorach z przeszłości.

      Trudna sytuacja pandemii zmusza nas do przeżywania tego pięknego Święta patriotycznego w domach. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III wspólnie ze swoimi wychowawcami p. Ewą Kowalczyk i p. Arletą Lemańską przygotowali piękne wiersze o naszej Ojczyźnie. Dziękuję wychowawcom dzieciom i rodzicom za tę piękną inicjatywę.

      10 listopada dzieci najmłodsze z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawców p. Jadwigi Pokrzywińskiej, p. Joanny Tomaszewskiej, p. Kingi Szczepańskiej, p. Kamili Kusiak przygotowały konkurs recytatorski ,,Mój kraj to Polska”. Wychowawcom, przedszkolakom i ich rodzicom serdecznie dziękuję.

      Dyrektor szkoły

      Marlena Posadzy

     • Święto Niepodległości w sercach uczennic i uczniów

     • Uczniowie najmłodszych klas planowali uczcić Święto Niepodległości patriotycznym konkursem recytatorskim. Ile pracy i serca włożyli w recytację możemy zobaczyć na filmikach. Pomysłodawczyniami akcji były A. Lemańska, E. Kowalczyk.

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 może być dumna ze swoich małych patriotów.

     • Jaka jest jesień wokół nas?

     • 22 października uczniowie klasy I a wykorzystując piękną jesienną pogodę udali się na wycieczkę do pobliskiego parku, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami swoje uroki. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody, przez chwilkę obserwowaliśmy biegającą wiewiórkę. Wykonaliśmy również prace plastyczne, które polegały na kalkowaniu kory. Podczas wycieczki zbieraliśmy kolorowe liście i kasztany, z których stworzyliśmy nasz klasowy jesienny park.

      PIĘKNA JEST JESIEŃ W PARKU !

      Marzenna Zielińska

     • Uwaga!!!

     • Niniejszym informujemy, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej, pomimo przedłużenia do 29 listopada br. zawieszenia zajęć stacjonarnych, dopuszcza możliwość przeprowadzenia olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły. Wobec powyższego Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty podjął decyzję o wznowieniu realizacji konkursów przedmiotowych na etapie szkolnym od 9 listopada 2020 r.

      9 listopada 2020 r. o godz. 10 00 odbędzie się konkurs kuratoryjny z biologii w sali nr 52 i 53

      Zapraszam uczniów do szkoły którzy zgłosili się do konkursu na godz. 9 45. Proszę zabrać przybory do pisania i maseczki.

      Dyrektor szkoły

      Marlena Posadzy