• Zimowe zabawy na śniegu

     • Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu . Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

     • DZIEŃ PIZZY

     • Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Przedszkolaki już to wiedzą! Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Na zakończenie ferii dzieci wykonały własną pizze;-)

     • Dzień Popcornu

     • W ferie obchodziliśmy Światowy Dzień Popcornu. Dzieci poznały sposób uprawiania kukurydzy, warunki w których rośnie, a także jakie ma zastosowanie. Największą radość sprawiło przygotowanie i degustacja przysmaku... Kiedy skończył się seans bajkowy, a wszystkie brzuszki były już pełne, każdy  przedszkolak przygotował swoje POPCORN OWE -drzewko, które wraz z radością zabrali do domu.

     • Akcja Pierwsze Urodzinki Celinki.

     • Kochani

      Nasza szkoła jest organizatorem Akcji Pierwsze Urodzinki Celinki.

      W dniu 23 stycznia ma ona swoje wielkie święto. Z tej okazji chcemy jej podarować to co możemy czyli pieniążki , które dadzą jej szansę na powrót do zdrowia i godne życie.

      Prosimy o przyłączenie się do akcji. Wszystkie szkoły w naszej gminie wezmą udział w akcji.

       Wynik zbiórek poszczególnych szkół będzie zamieszczony po podsumowaniu akcji na stronie naszej szkoły i na facebooku na stronie Siepomaga Celinki Andrzejewskiej.

      Pieniądze prosimy wpłacać na skarbonkę naszej szkoły, której link znajdziecie poniżej

     • Upragnione i wyczekiwane, mroźne i śnieżne, to oczywiście ferie zimowe..

     • Upragnione i wyczekiwane, mroźne i śnieżne, to oczywiście ferie zimowe, czyli czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Pandemia COVID-19 nie pozwoliła w tym roku dzieciom na spędzenie ferii w górach czy na lodowisku. Jednak część dzieci z naszej szkoły nie rozstała się z nią ponieważ w dniach 4-11 stycznia 2021r. w jej murach odbywały się półkolonie zimowe.
      Pierwszy dzień został zaplanowany w taki sposób, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i integracji dzieci.
      W kolejnym dniu zorganizowane zajęcia objęte były tematyką śniegu. Dzieci zdobyły wiedzę na temat eskimosów, budowały igloo oraz świetnie bawiły się na śniegu. Nie zabrakło lepienia bałwana i bitwy na śnieżki.
      Dużą atrakcją dla dzieci był dzień baśniowy. Tego dnia uczestnicy słuchali fragmentów baśni, rozpoznawali je za pomocą obrazków oraz malowali farbami swoich ulubionych bohaterów. Wiele emocji dostarczył także quiz na temat poznanych baśni. Zwieńczeniem dnia była nauka tańca do piosenki ,,Król lew’’.
      Piątek to dzień, w którym dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym on-line. Przedstawienie nosiło tytuł: ,,Zima u krasnala Troszczyka’’. Widowisko dostarczyło dzieciom wielu emocji i radości oraz pozwoliło na chwilę przenieś się w fantastyczny świat krasnali. Po spektaklu dzieci na szarym papierze próbowały namalować postać głównego bohatera. To dopiero była zabawa!
      Ostatni dzień był dniem gier i zabaw. Dzieci na sali gimnastycznej tworzyły drużyny, które rywalizowały między sobą w ,,mini’’ zawodach. Następnie w salach wykorzystując dostępne gry utrwalały zasady gry fair play. Na zakończenie tego dnia uczestnicy wykorzystali swoją pomysłowość i z balonów, które nadmuchali stworzyli kolorowe, wesołe i zabawne postacie.
      W trakcie półkolonii dzieci bardzo ze sobą się zżyły. Nawiązały się nowe przyjaźnie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wspólnie wykonywały prace plastyczne, brały udział w konkurencjach sportowych, spędzały czas na świeżym powietrzu, a czasem zdarzyło się coś obejrzeć.
      Półkolonia była bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie ferii zimowych. Każdy dzień kończył się obiadem, który dofinansowany był z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Opiekunami dzieci podczas półkolonii były wychowawczynie klas 1-3: P. Arleta Lemańska, P. Ewa Kowalczyk, P. Agnieszka Szczygieł, P. Marzenna Zielińska.

      Nowa galeria ferie zimowe została dodana do albumu fotograficznego

      ferie zimowe

       

     • FERIE ZIMOWE 04.01-17.01.2021

     • Życzymy Wam, aby tegoroczne ferie były niezwykłe pod względem dobrych wspomnień, ale także bezpieczne niezależnie od miejsca, w którym je spędzacie.

     • .

     • Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

      będą czasem spokoju i szczęścia,

      radości przeżywanej w gronie najbliższych

      oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

      Niech Nowy Rok 2021 przyniesie wszelką pomyślność

      i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

      życzy

      klasa 5A

      Krystyna Niedźwiecka, Malwina Pawlak

     • Świąteczny czas….

     • Kochane dzieci, drodzy rodzice, koleżanki i koledzy, to już kolejne święta Bożego Narodzenia, czas tak szybko mija. Uciekają kolejne dni, miesiące, lata. Ten mijający rok dla nas wszystkich był trudny, czasem bolesny, pełen lęku i niepewności o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Jednak maleńki Bóg, który przyjdzie na świat już za chwilę, niesie nam nadzieję na lepsze jutro i lepsze kiedyś…

      Sytuacja z jaką przyszło nam się mierzyć nie pozwala na osobiste spotkania, uściski, łamanie opłatkiem w klasach, jednak w naszych sercach mamy mnóstwo ciepłych słów i życzeń, które chcemy Wam przekazać inaczej niż zwykle. Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.

     • Wyniki konkursu.

     • Nasz konkurs wygrała kartka nr 12 autorstwa Idalii Lipińskiej z kl 4b, 

                                                     II miejsce t to praca 56 wykonana przez  Zuzannę Kozdębę z kl 4c

                                                     III miejsce przypadło Martynie Głowackiej z kl 6a za pracę nr 34.

      W plebiscycie wyróżniono także trzy osoby za kartkę nr 48 Weronikę Gelert z kl 7e, nr 33 Martę Winiecką z kl 4b i nr 50 Wiktorię Bierutę z kl 4c.

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody zostaną rozdane na podsumowaniuI półrocza w szkole. 

      Dziękujemy, też wszystkim biorącym udział w głosowaniu za dostarczenie gorących emocji. W sumie na wszystkie prace zagłosowało ponad 1400 osób.

      Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

     • .

     • To właśnie tego wieczoru,
      gdy mr
      óz lśni, jak gwiazda na dworze,
      przy sto
      łach są miejsca dla obcych,
      bo nikt by
      ć samotny nie może.

      To właśnie tego wieczoru,
      gdy wiatr zimny
      śniegiem dmucha,
      w serca z
      łamane i smutne
      po cichu wst
      ępuje otucha.

      To właśnie tego wieczoru
      z
      ło ze wstydu umiera,
      widz
      ąc, jak silna i piękna
      jest Mi
      łość, gdy pięści rozwiera.

      To właśnie tego wieczoru,
      od bardzo wielu wiek
      ów,
      pod dachem tkliwej kol
      ędy
      B
      óg rodzi się w człowieku.”
      (Emilia Waśniowska "Wieczór wigilijny")

       Życzę Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi, uczniom oraz rodzicom w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2021 obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – Marlena Posadzy  

     • .

     • Konkurs fotograficzny - Przyłapany na czytaniu 

      1. Martyna Głowacka 

      2. Jakub Kaczmarek 

      3. Krystian Radziński 

      4. Nikodem Broda 

      Odbyła się druga edycja konkursu fotograficznego "Przyłapany na czytaniu" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. I miejsce - Krystian Radziński 

      Wyróżnienia - Martyna Głowacka, Jakub Kaczmarek, Nikodem Broda 

      Warto czytać, bo ... kto czyta żyje wielokrotnie. 

      Zdjęcia w galeri kliknij link poniżej