Edukacja ekonomiczna wspólnym celem polskich samorządów i sektora finansowego
02.02.2018
- 31.01.2018
BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-III
W czwartek 25 stycznia o godzinie 9.00 w naszej szkole rozpoczął się bal karnawałowy. Z ogromną niecierpliwością na ten dzień oczekiwali uczniowie klas 0-III. Sala gimnastyczna uległa przeobrażeniu w salę balową. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie m.in. w bohaterów znanych bajek i filmów. Wygląd sali oraz przepiękne stroje uczniów wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał prowadzący ją pan DJ Marek. Dźwięki muzyki sprawiły, że osoby obecne na balu bawiły się wyśmienicie. Na sali panowała wspaniała atmosfera. Bal okazał się doskonałą okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
- 31.01.2018
Dzień Babci i Dziadka w grupie „Żabki”
22 stycznia została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Żabki miały okazję zaprezentować występ pt. „Jak babcia z dziadkiem się poznali”, a następnie złożyć życzenia w postaci wierszyków i piosenek. Czas spędzony w przedszkolu umilił dziadkom słodki poczęstunek oraz wspólne konkursy i zabawy. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Był to dzień wypełniony łzami wzruszenia, radością, miłością i dumą.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
15.01.2018Budynek przy ul. Wyzwolenia 21
Klasowe_zebrania_rodzicow_24-25.01.2018.pdf
Budynek przy ul. Św. Marcina 11
Zima, zima, zima...
16.01.2018Nareszcie spadł śnieg! Pierwszy cudowny śnieg tej zimy! Nie dziwcie się, że nasze ukochane panie pozwoliły nam wyjść porzucać się śnieżkami, bo kto usiedziałby w klasie, gdy za oknem taki widok ?! Z białego puchu cieszą się nie tylko dzieci, ale jak widać w galerii, dorośli rownież. Wokoło jest cudownie. Sami zobaczcie, wystarczy się rozejrzeć...
Lekcja historii w Muzeum Ziemi Szubińskiej
22.01.201818 stycznia 2018 r. projekcją filmu o Romanie Dmowskim w Muzeum Ziemi Szubińskiej rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Realizacja projektu potrwa cały rok 2018 i będzie skierowana do różnych grup wiekowych. Cykl zadań będzie obejmował konkursy, warsztaty, rekonstrukcje, spotkania z pracownikami IPN oraz grę terenową. Podsumowaniem będzie sesja popularnonaukowa 25 X 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej.
Posadzy Marlena
Powiatowy Turniej Szkół na okoliczność 99 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Kcyni
22.01.201816 stycznia 2018 r. drużyna z naszej szkoły w składzie Klaudia Jakubiak, Amelia Pechta, Blanka Wypych wzięła udział w turnieju w którym był konkurs wiedzy, gra uliczna i konkurs piosenki patriotycznej. Fajna zabawa podczas której młodzież poszerzyła wiedzę z zakresu niepodległości, a jednocześnie poznała miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim na terenie Kcyni w sposób namacalny docierając do pomników i tablic podczas gry ulicznej.
Posadzy Marlena
Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
11.01.2018,,Kto nie pamięta historii skazany
jest na jej ponowne przeżycie”
Georce Santayana
9 stycznia 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się jak corocznie konkurs o powstaniu wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas III gimnazjalnych w składzie Amelia Pechta- kl IIIb, Klaudia Jakubiak –kl. IIIb i Blanka Wypych kl. IIIc. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych II miejsce zajęła Klaudia Jakubiak. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach w których bierze udział m.in. 1 lutego w rejonowym konkursie o Wielkich Polakach.
Marlena Posadzy
Przybieżeli do Betlejem....
24.01.2018W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz rodzicami przeżyli bardzo uroczysty dzień. Uczestniczyli bowiem w klasowych spotkaniach wigilijnych. Ten wyjątkowy dzień umilił występ uczniów z klas 3d i 3b, którzy swoim przedstawieniem przybliżyli nam wydarzenia z czasów narodzin Jezusa. Mali aktorzy wcielili się w role Maryi i Józefa, którzy schronili się w betlejemskiej szopce, by w niej narodził się maleńki Jezus. Pasterze, którym aniołowie zwiastowali narodziny dziecięcia, przybyli do stajenki powitać Boże dziecię. Prowadzeni blaskiem gwiazdy trzej królowie oddali pokłon nowo narodzonemu i ofiarowali mu złoto, kadzidło i mirrę. Do naszej stajenki zawitały również polskie dzieci, które witając małego Jezusa, prosiły o opiekę i błogosławieństwo dla naszego kraju. Zgromadzona publiczność aktywnie przeżywała występ śpiewając wspólnie kolędy wraz z aktorami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pań nauczycielek: Katarzyny Boruch, Aleksandry Krakowskiej-Socha, Jagody Wiśniewskiej, Joanny Wenda oraz Jolanty Grzegorek mogliśmy wspólnie radować się i przeżywać występ naszych małych artystów.
Po jasełce przepięknie zaśpiewały dziewczynki z kółka wokalnego, przygotowane przez Panią pedagog, Martynę Piechocką.
Do naszej szkoły dotarło również Betlejemskie Światełko Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Dzięki zaangażowaniu harcerzy każdego roku przekazywane jest ono z kraju do kraju, by w tym wyjątkowym czasie Bożego Narodzenia mogło rozbłyskać również w naszych domach.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniu 15 grudnia odbył się konkurs śpiewania kolęd oraz piosenek świątecznych w języku polskim i angielskim. Uczestnicy konkursu pomimo tremy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Poniżej prezentujemy laureatów:
Klasy 0
I miejsce: Oliwia Grefkiewicz
Wyróżnienie: Bartosz Stałowski
Klasy I
I miejsce: Amelia Woźniak
Wyróżnienie: Artur Guziński
Klasy II
I miejsce: Sylwia Sulińska
Wyróżnienie: Zofia Kalka
Klasy III ocenianie w dwóch kategoriach:
Wykonanie w języku polskim:
I miejsce: Hanna Wojtkowiak
Wyróżnienie: Jakub Kowalski
Wykonanie w języku angielskim:
I miejsce: Zuzanna Bak
Wyróżnienie Amelia Kobylarz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
W naszej szkole w okresie przedświątecznym odbył się również konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Uczniowie przynosili przed świętami wykonane przez siebie ozdoby, które oceniane były przez jury w 3 kategoriach: bombka, choinka oraz inne ozdoby. Jury stanęło przed trudną decyzją, ponieważ ilość uczestników konkursu pozytywnie zaskoczyła. Dlatego też wybór tych najpiękniejszych nie był wcale łatwy. Dzieci przyniosły wiele choinek, bombek, stroików wykonanych przez siebie. Niektóre z nich były zaskakiwały swoją oryginalnością, inne z kolei starannością wykonania. Jedno jest pewne- wszystkie były ładne. Niestety nie sposób było nagrodzić wszystkich. Należą się jednak ogromne podziękowania, którzy wraz z rodzicami zgodzili się przekazać wykonane przez siebie ozdoby na kiermasz świąteczny organizowany przez parafię św. Wita w Słuchach. Dochód ze sprzedaży ozdób wspomoże odbudowę spalonego kościoła w Ciężkowie. Poniżej prezentujemy laureatów konkursu:
Choinka:
I miejsce: Amelia Berka z III d
II miejsce: Antonina Tubacka z I a
III miejsce: Karina Sałek z O b
Wyróżnienia:
Jakub Kaczmarek z III b
Natalia Kiłeczyńska z I b
Aleksander Kmieć z I a
Bombka:
I miejsce: Martyna Głowacka z III a
II miejsce: Anna Gajewska z I a
III miejsce: Iga Palczewska z II a
Wyróżnienia:
Józef Nowak z II b
Wojciech Olejniczak z I c
Adam Szewc z III a
Inne ozdoby:
I miejsce: Marta Winiecka z I b
II miejsce: Oliwier Nadratowski z I b
III miejsce: Zuzanna Kozdęba z I c
Wyróżnienia:
Wiktor Dominiak z III b
Emilia Fojutowska z I c
Zuzanna Adamczewska z III b
Życzenia prosto z serca...
22.12.2017Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
By wszystko nam się rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
Pozamieniały się w owieczki,
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwnej świeczki.
Niech anioł podrze każdy dramat
Aż do rozdziału ostatniego,
I niech nastraszy każdy smutek,
Tak jak goryla niemądrego.
Aby wątpiący się rozpłakał
Na cud czekając w swej kolejce,
A Matka Boska - cichych, ufnych-
Na zawsze wzięła w swoje ręce.Ks. Jan Twardowski
W oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. W tych wyjątkowych dniach życzymy wszystkim Pracownikom, Uczniom i ich Rodzinom serdecznych spotkań z najbliższymi, dużo radości, życzliwych wspomnień, spełnienia marzeń i wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym 2018 Roku. Niech magiczna moc Bożego Narodzenia przepełniona miłością zagości w Waszych sercach.
Dyrekcja Małej i Dużej Jedynki
Wigilia w III b
15.01.201822 grudnia, po szkolnych jasełkach, w których wystąpiły: Kasia Alwin, Zuzia Kawecka, Milenka Kuczak, Wiktorka Borowicz i Bartek Szczygieł, odbyła się klasowa Wigilia. Przy świątecznym stole, łamiąc się opłatkiem, wszyscy złożyli sobie życzenia Po poczęstunku było wspólne śpiewanie kolęd. Klasową uroczystość uświetniła Zuzia Kalka, która zagrała na keyboardzie kilka kolęd. Jak co roku, największą radość sprawiły dzieciom prezenty znalezione pod choinką. Do domu, oprócz prezentów i słodyczy, dzieci zabrały kartki świąteczne z życzeniami od pań dla najbliższych.
SŁODKA ŚRODA W 3B
15.01.201820 grudnia odbyło się lukrowanie i ozdabianie pierniczków na święta. Dzieci starały się jak najpiękniej wykonać zadanie, by świąteczne ciasteczka zachwycały swoim wyglądem i kusiły do ich zjedzenia. Unoszący się w klasie aromat sprawił, że niektórzy rozpoczęli degustację pierniczków już na zajęciach. Nie zapomniano też o Igorku, któremu każde dziecko przekazało najpiękniej ozdobionego przez siebie pierniczka. Do słodkiej paczuszki dołączono wspólnie wykonaną kartkę z życzeniami dla niezapomnianego kolegi oraz świąteczny upominek. Był to udany, pełen wrażeń przedświąteczny dzień, który pomogli zorganizować rodzice uczniów klasy III b.
Dzieci i Panie serdecznie dziękują !!!
Podsumowanie zbiórki dla Domu Dziecka w Kołodrąbiu
29.12.2017W naszej szkole została przeprowadzona zbiórka dla podopiecznych z Domu Dziecka w Kołdrąbiu w dniach od 8 listopada do 4 grudnia 2017r. Organizatorem akcji była pani Krystyna Niedźwiecka wraz z rodzicami i uczniami z klasy VII a, których wspierały panie pedagog – Violetta Zielińska i Martyna Piechocka, pani psycholog Marta Mrówczyńska oraz pani Ewa Wesół wraz z Samorządem Uczniowskim.
Wszyscy uczniowie, wraz z rodzicami bardzo chętnie przyłączyli do akcji na rzecz dzieci z Kołdrąbia. W piątkowe popołudnie 8 grudnia br. delegacja uczniów klasy 7a z rodzicami, wychowawcą i nauczycielami zawieźli zebrane upominki do Domu Dziecka w Kołdrąbiu. Ilość zebranych podarunków przeszła nasze wszelkie oczekiwania. Dzięki empatii i dobremu sercu darczyńców udało nam się uszczęśliwić grono dzieci zamieszkujących w domu dziecka. Ich radość była nie do opisania. Niezależnie od wieku i upodobań każdego cieszyło coś innego; jednych maskotki, innych przybory szkolne, gry, kosmetyki, słodycze, a nawet środki czystości. Każdy znalazł coś dla siebie…
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję niesienia radości i pomocy poprzez otwarte serce……
„Motylki” poznają zawody !
19.12.2017W dniach 4 – 8 grudnia dzieci z grupy „Motylki” poznawały zawody swoich rodziców. Pogłębianie swojej wiedzy rozpoczęły od odwiedzenia krawieckiego zakładu usługowo-handlowego pani A. Weichbrodt. Dzieci poznały tam różne przybory potrzebne do wykonywania zawodu krawcowej oraz obserwowały sposób szycia maszyną krawiecką różnymi ściegami. Kolejnego dnia wyruszyły do zakładu państwa Leszczyńskich poznać pracę cukiernika. Wiedzą już, jak wygląda proces pieczenia i zdobienia ciast oraz ciasteczek. Ta wizyta była niezwykle apetyczna, a kolejny dzień zapowiadał się również atrakcyjnie. W środę bowiem maluszki poznały sposób życia i pracy św. Mikołaja. Po tym dniu każdy marzył, by zostać św. Mikołajem. No… marzenia czasami się spełniają! W czwartek, 7 grudnia dzieci wybrały się na długi spacer, którego celem było poznanie działania szwalni. Dokładnie obserwowały etapy produkcji odzieży z zastosowaniem odpowiednich narzędzi i maszyn: wykrawanie z materiału, wykonanie nadruków, prasowanie, zszywanie elementów odzieży. Widziały niespotykane maszyny obsługiwane przez wykwalifikowane ku temu osoby. Ostatni dzień tygodnia mali uczniowie spędzili w towarzystwie „milusińskich podopiecznych” państwa Ucińskich. To dopiero była prawdziwa frajda obserwować jak dojono krowy dawniej, a jak wykonuje się to dzisiaj. Dzieciom pozwolono karmić cielaki, rozkładać siano, głaskać kury , a nawet obserwować, co robi kwoka w kurniku. Tydzień był pełen wrażeń i niespodzianek. Dzieci wraz z wychowawczyniami: J. Pokrzywińską i A. Kończal gorąco dziękują wszystkim przedstawicielom poznanych zawodów za cenne doświadczenia, wiedzę i poświęcony czas. DZIĘKUJEMY!
GRAMY W WARCABY
18.12.20171 grudnia w naszej szkole odbył się turniej sprawności intelektualnej „Gramy w warcaby”. W turnieju udział mogły wziąć wszystkie dzieci z klas 0. Ostatecznie jednak do rywalizacji zgłosiło się 20 uczestników. Walka była zacięta i chociaż zdarzały się kilkakrotnie remisy, uczestnicy walczyli do końca. Nikt się nie poddawał. Gra odbywała się w kolejnych rundach, do których przechodzili wygrani uczestnicy. W ten sposób wyłowiono zwycięzcę. Turniej, który zachęcił dzieci do zdrowej rywalizacji, rozwijał logiczne myślenie podczas gry oraz nauczył planować strategię. Każdy z uczestników otrzymał upominek, a najlepsza trójka została uhonorowana medalami (złoty, srebrny i brązowy). Nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy. Organizatorami turnieju były wychowawczynie : Jadwiga Pokrzywińska i Agnieszka Kończal.
Gratulujemy zwycięzcom!
Wyniki rozgrywek „Gram w warcaby”- oddziały przedszkolne
w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie.
01.12.2017 r.
I miejsce –złoty medal- Wojciech Chudzyński – gr. 0 c
II miejsce-srebrny medal- Oskar Lis-Ziombek- gr. 0 c
III miejsce-brązowy medal- Mateusz Sławkowski – gr. 0 c
Gratulacje za udział w konkursie otrzymali:
- Igor Winiecki –gr. 0 a
- Martyna Majda- gr. 0 a
- Maja Hofman-Kamińska – gr. 0 a
- Seweryn Draheim – gr. 0 a
- Wiktor Fiałkowski- gr. 0 a
- Kalista Krall- gr. 0 a
- Zofia Skała – gr. 0 a
- Mikołaj Bąkowski –gr. 0 a
- Klaudia Jasińska- gr. 0 a
- Bartosz Stałowski – gr. 0 b
- Michael Filas- gr. 0 b
- Jakub Kozdęba – gr. 0 b
- Krystian Bazylak- gr. 0 b
- Marta Ucińska- gr. 0 b
- Jakub Zasowski- gr. 0 b
- Gabriel Iwański- gr. 0 b
- Olaf Kręgowski – gr. 0 b
Walka była zacięta, zawodnicy niepokonani i szczęśliwi.
Gratulujemy
ANDRZEJKI Z RODZICAMI
18.12.2017W piątek, 24 listopada dzieci z Małej Jedynki uczestniczyły w zabawie andrzejkowej przygotowanej przez Radę Rodziców. Był to wieczór nie tylko taneczny, ale również zabawnych wróżb przygotowanych przez rodziców z poszczególnych klas. Zgodnie ze staropolską tradycją dawno, dawno temu dziewczęta wróżyły sobie w wigilię św. Katarzyny, natomiast chłopcy dokonywali tego w wigilię św. Andrzeja . Główną wróżbą katarzynek i andrzejek było lanie roztopionego wosku na wodę - oczywiście przez oczko klucza . Z kształtu uformowanej przez zastygły wosk figury przepowiadano sobie przyszłość. Współcześnie wróżby andrzejkowe traktujemy z przymrużeniem oka, a andrzejki są okazją do wspólnej zabawy, czego i myśmy w piątek doświadczyli.
Wojewódzki konkurs przedmiotowy z matematyki
29.12.2017Dnia 17 listopada 2017r. o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do etapu szkolnego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
Do rywalizacji przystąpiło 31 uczniów z klas V - VII. Mieli oni możliwość wykazania się swoją wiedzą poprzez rozwiązanie 2 zadań krótkiej odpowiedzi, 3 zadań rozszerzonej odpowiedzi. Maksymalna liczba punktów do uzyskania na etapie szkolnym to 20.
Nad organizacją tego etapu konkursu czuwała pani Krystyna Niedźwiecka, jako przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursowej, oraz nauczyciele: pan Tomasz Fanslau i pani Marlena Poszadzy.
Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice:
Natalia Walenciuk kl. VIIa
Karolina Homeja kl. VIIb
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Klasy trzecie w NOK
18.12.2017W czwartek, 16 listopada 2017 roku , klasy trzecie pojechały do Nakielskiego Ośrodka Kultury na musical profilaktyczny pt. ,, Nowe szaty króla”. Sceniczną adaptację jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena zaprezentował Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Dzisiaj, w dobie materializmu, kultu powierzchowności i zaniku wartości, baśń duńskiego dramatopisarza nabywa szczególnej mocy.
Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej lamy, widzowie zrozumieli, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, ale to, w jaki sposób traktujemy innego człowieka.
Atutami przedstawienia był taniec, muzyka, śpiew, animacje multimedialne oraz zaskakujące zwroty akcji, które wciągały widzów w dalszy ciąg wydarzeń.
Po spektaklu dzieci nagrodziły aktorów gorącymi brawami.
KONSULTACJE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS 0 - 3 (21 listopada 2017 r.)
15.11.2017
Archiwum Aktualności