• Projekt Wrzesień 39 w klasach pierwszych

            08.10.2021


            Pierwszaki tak jak pozostali uczniowie naszej szkoły, we wrześniu brały

            udział w projekcie Wrzesień 39.

            Już od najmłodszych lat uczniowie „Małej Jedynki” poznają historię ojczyzny.

            Dzieci podczas lekcji na temat II wojny światowej, w tym roku wysłuchały historii o dzielnym niedźwiedziu Wojtku, który służył w polskiej armii, poznały znaczenie słowa wojna, stworzyły trójwymiarowe postacie niedźwiadka, w mundurze wojskowym. W ramach projektu uczniowie również obejrzeli film o niedźwiedziu, wysłuchali audycji radiowej o wybuchu wojny, obejrzeli archiwalne zdjęcia. Na zakończenie odbyła się wycieczka do Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie maluchy dowiedziały się o losach szubińskiej ludności w czasie II wojny światowej.

            Projekt Wrzesień 39 jest kontynuowany w naszej szkole od kilku lat, jego ideą jest przekazywanie trudnej historii naszego kraju w przystępny dla najmłodszych sposób. Co roku wybierane są inne lektury dotyczące tematyki II wojny światowej, na kanwie których powstają scenariusze dla każdej z klas.

            Inicjatorkami projektu są p. A. Lemańska oraz p. V. Tabor, w tym roku wsparte przez

            p. E. Kowalczyk. Co roku wszystkie wychowawczynie klas 1-3 z chęcią włączają się do akcji, za co należą się wszystkim Paniom ogromne podziękowania, bo: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

          • Spotkanie Tropicieli i Odkrywców klas II z policjantami.

            07.10.2021

            W środę 6 października uczniów klas drugich odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Szubinie asp. Damian Ziółkowski oraz asp. Przemysław Błaszkowski. Bezpieczeństwo dzieci było najważniejszym tematem spotkania. Policjanci opowiedzieli o prawidłowym poruszaniu się po drodze, w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego i jak zachować się zaczepionym przez obcą osobę, utrwalili numery alarmowe z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Największe jednak zainteresowanie wzbudziła codzienna praca Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, pochwaliły się deklamacją wiersza, dzieliły swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, zadawały bardzo dużo pytań. Dostały od policji znaczki odblaskowe, a Lenka w imieniu wszystkich uczniów podziękowała panom policjantom za wizytę i podarowała rysunek.

            Dziękujemy naszym gościom za bardzo udane spotkanie.

          • Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

            07.10.2021

            Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Akcję honorowym patronatem objęli: lubuski Kurator Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, patronatami medialnymi są: iBbY, sbp.pl, ebp, biblioteki szkolne online.

            6 października 2021 roku nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Czytaliśmy na przerwach w dwóch budynkach jednocześnie. Łącznie w akcji wzięło udział 503 uczniów. Akcja miała na celu rozwijanie zamiłowania do czytania oraz pokazanie, że czytać można wszędzie i o każdej porze. Mamy nadzieję, że co roku liczba czytających uczniów na przerwie będzie wzrastać.

          • CZYTAMY Z SERCEM

            06.10.2021

            Klasa 5 wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”, która łączy obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale także poszerzanie wiedzy na temat serca, jego budowy, funkcjonowania, chorób, symboliki. Organizatorzy akcji zwracają też uwagę na propagowanie zdrowego stylu życia jako formy przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

            Podczas spotkania uczniowie przedstawili scenkę „Fantastyczna pompa” dotyczącą serca - jego budowy oraz funkcjonowania, opartą na literaturze popularnonaukowej, zobaczyli eksponat – przestrzenny model serca, a następnie odszukali w słownikach frazeologicznych związków frazeologicznych ze słowem serce oraz poznali ich znaczenie i zastosowanie w mowie potocznej, pisanej czy też mówionej.

          • .

            06.10.2021

            Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            zapraszamy uczniów z Państwa szkół do udziału w konkursie TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”. Przedsięwzięcie jest skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat, a jego cel to propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. 

            Zadanie konkursowe polega na nagraniu wspólnego występu grupy uczniów i przesłaniu go na adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć na antenie TVP w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” oraz w mediach społecznościowych programu.

            Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2021 r.

            Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”. 

            Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie programu https://youcandance.tvp.pl/ oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy do zamieszczenia plakatu informującego o konkursie w widocznym miejscu w Państwa szkole.  

            Z wyrazami szacunku

            Anna Ostrowska
            Rzecznik Prasowy 
            Ministerstwo Edukacji i Nauki 

          • "Trzeci w powiecie"

            05.10.2021

            W piątek 17.09.2021 na orliku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół. SP Rynarzewo, SP Kołaczkowo, SP Królikowo, SP 2 Szubin oraz SP 1 Szubin. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Szubińskiej "Jedynki", którzy w czterech meczach uzyskali komplet punktów, nie tracąc gola w całym turnieju. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kołaczkowa, ulegając tylko zwycięzcom. Na trzecim miejscu podium znalazła się SP 2 Szubin. SP Rynarzewo zajęła czwarte miejsce, a piąte miejsce uzyskała SP Królikowo. Chłopcy kilka dni później rywalizowali na szczeblu powiatu, gdzie zajęli III miejsce.

            Skład zwycięskiej drużyny: Oskar Osiński, Filip Stefanowicz, Wiktor Lewandowski, Jakub Kawecki, Marcel Maćkowski, Aleksander Kmieć, Filip Sęga, Maciej Patyk, Jarosław Boruta.

            Nauczyciel: Adam Adamczewski.

          • "Pierwsi w powiecie"

            05.10.2021

            W czwartek 30.09.2021 na orliku w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły. SP Mrocza, SP 1 Szubin, SP 2 Nakło. Najlepsi okazali się chłopcy z Szubińskiej "Jedynki", którzy najpierw pokonali drużynę z Mroczy 4:1, a potem wygrali z nakielską "Dwójką" 12:0. Chłopcy kilka dni wcześniej wygrali zawody na szczeblu gminy.

            Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Białecki (brał udział w zawodach gminnych), Alex Kawecki, Leszek Boruta, Wiktor Perka, Jakub Kozdęba, Jeremiasz Kozdęba, Kacper Kawecki, Dominik Marchwiński, Maciej Hilscher, Oliwier Kreskowiak, Filip Pyszczyński.

            Nauczyciel: Jakub Cegiełka.

          • Wrzesień 39

            04.10.2021


            Tropiciele i odkrywcy z drugich klas wzięły udział w projekcie Wrzesień 39. Swoją przygodę z poznaniem historii II wojny światowej rozpoczęły od lektury ,,Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego, którą przeczytała im pani Kasia Mikuła. Następnie na zajęciach poznały historię rozpoczęcia II wojny światowej, losy żołnierzy polskich, śpiewały piosenkę o niedźwiadku. Na koniec projektu wzięły udział w zajęciach Muzeum Ziemi Szubińskiej o II wojnie światowej. Losy żołnierzy oraz ludności polskiej w trakcie wojny stały się im bliższe.

          • „Non possumus” – Życie i posłannictwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

            01.10.2021


            28 września 2021r w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona nowemu błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Uczniowie Klas VIII z wielkim zaangażowaniem podjęli się tego przedsięwzięcia. Pomimo krótkiego czasu przygotowania spisali się wzorowo. Nie zraziła ich ani tematyka ani ilość materiału potrzebnego do realizacji tego zadania. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani wiceburmistrz Miasta Wioletta Borys – Stachowiak, pani dyrektor Muzeum Kamila Czechowska, pani dyrektor szkoły Marlena Posadzy oraz ksiądz Kanonik Tadeusz Lesiński. Wszyscy z wielkim wzruszeniem oglądali akademię co było dla nas największą nagrodą. Składam serdeczne podziękowanie wspaniałej Młodzieży za pełne zaangażowanie się w tak trudne i piękne dzieło. Praca z Wami jak zawsze jest „radością serca”. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Serdecznie dziękuję pani Iwonie Kruk za pomoc i piękną wystawę o bł. Kardynale Wyszyńskim oraz panu Wiesławowi Nowakowi i Grzegorzowi Śliwie za pomoc techniczną. Szczególne podziękowanie kieruję do pana Tomasz Sokołowskiego, który czuwał nad wszystkim od strony audiowizualnej, nagłośnienia i efektów specjalnych. Bóg zapłać.

            Wdzięczna Jolanta Szulc-Półtorak

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            01.10.2021

            Nowa galeria Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 29 września 2021 r. odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W związku z tym świętem, klasy I oraz II c i III c wysłuchały fragmentów książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i Niedźwiadek”, czytanej przez bibliotekarza. Dzieci zainteresowały się przygodami dzielnego niedźwiedzia Wojtka służącego w Armii Generała Andersa. Obiecały samodzielnie dokończyć jego dalsze losy.

            Głośne czytanie nie tylko rozwija zainteresowania czytelnicze, ale wzbogaca słownictwo i rozwija zdolność koncentracji. Jest to czas kiedy rodzic może spędzić miło czas wspólnie dzieckiem, więc warto czytać, czytać, czytać.


             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie
      • sekretariat@sp1.szubin.pl kl. 4-8 sekretariat2@sp1.szubin.pl kl.0-3
      • SP1 klasy 4-8 tel. 52 384 20 53 SP 1 klasy 0-3 tel. 52 384 21 19
      • klasy 4-8: ul. gen. Kazimierza Grudzielskiego 21; 89-200 Szubin klasy 0-3: ul. Św. Marcina 11; 89-200 Szubin 89-200 Szubin Poland
    • Logowanie