Świąteczne śpiewanie
20.12.20236320 grudnia w naszej szkole odbył się Przegląd Świątecznych Piosenek i Kolęd. Uczestniczyły w nim wszystkie dzieci z klas 1-3. Każda klasa, przygotowana przez wychowawców, zaprezentowała wybrany przez siebie utwór świąteczny. Piękne śpiewy i tańce wprowadziły nas w wyjątkowy świąteczny nastrój. Między występami mogliśmy oglądać dzieci z klas 2 oraz 3, które zaprezentowały układ taneczny pod czujnym okiem Pani Karoliny Donarskiej - Zawadzkiej. Mogliśmy również podziwiać występ młodego pianisty, Jasia Suplickiego z klasy 2a, który ukazał nam swój talent i zagrał na klawiszach utwór „Jingle bells”. Świąteczne śpiewanie odbyło się po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Organizatorkami przeglądu były panie: Karolina Donarska - Zawadzka oraz Katarzyna Boruch. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego wydarzenia.
tekst, foto: Katarzyna Boruch
Świąteczne warsztaty w Muzeum Ziemi Szubińskiej
20.12.20231518 grudnia klasa 1 a uczestniczyła w świątecznych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Szubińskiej. Było ciekawie i kreatywnie a bożonarodzeniowe wieńce wykonane z papieru udały nam się doskonale.
Pobyt w muzeum był również okazją do podziwiania wystawy zabawek z dawnych lat.
Spotkanie z Pawłem Skórą
15.12.2023414 grudnia 2023 roku w Naszej szkole gościliśmy Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football Pawła Skórę. Oprócz pokazu Mistrza można było się sprawdzić w różnych trikach z piłką.
tekst: Jakub Cegiełka
zdjęcia: Adam Adamczewski
Klasa 2b w świecie bombek choinkowych
14.12.2023912.12.2023 r. uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą, Kingą Nowak oraz logopedą, Jagoda Wiśniewską- Grzelak wybrali się do fabryki bombek w Gnieźnie. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć proces powstawania bombek. Po pokazie uczniowie sami spróbowali swoich sił w zdobieniu. Każdy malował bombki według własnego pomysłu. Dzieci miały też okazję zakupić ozdoby świąteczne. Do szkoły wrócili z uśmiechem na twarzy i z bombką ze swoim imieniem.
Emocje są piękne-cd. relacji z Małej Jedynki
14.12.2023101Dzień 30.11.2023 r. w naszej szkole był pełen emocji. W ramach Tygodnia Profilaktycznego odbył się pokaz mody pt. „EMOCJE SĄ PIĘKNE”. Chętni uczniowie klas I – III zaprezentowali swoje stylizacje wyrażające daną emocję. Mogliśmy podziwiać RADOŚĆ, SZCZĘŚCIE, OPTYMIZM, MIŁOŚĆ, ale i ZŁOŚĆ oraz SMUTEK. Na wybiegu pojawił się również STRACH i ZWARIOWANA WARIACJA. Wydarzenie miało formę przeglądu, w ramach którego każdy uczeń prezentujący wybraną przez siebie emocję, otrzymał dyplom uczestnictwa oraz garść słodkości.
Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za trud włożony w pomoc dzieciom w przygotowaniu przepięknych strojów. Ten dzień zostanie z nami na długo. Wspólnie udowodniliśmy, że wszystkie emocje są bardzo potrzebne, a przede wszystkim są PIĘKNE.
Relacja z Tygodnia Profilaktycznego w Małej Jedynce
14.12.20237W ramach Tygodnia Profilaktycznego uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, uczestniczyli w zajęciach z psychologiem. Celem spotkania było kształtowanie i utrwalanie wiedzy dotyczącej praw, ale przede wszystkim obowiązków każdego dziecka. Tematyka obejmowała również zakres informacji dotyczącej przeciwdziałania przemocy wśród dzieci.
Podczas zajęć każda z klas pierwszych zrobiła plakat. Klasa I a wykonała plakat pt. „ Każde dziecko ma prawo i obowiązek”. Klasa I b wykonała plakat pt. „Stop agresji”. Klasa I c plakat pt. „Przemoc ma wiele twarzy”.
Klasy drugie uczestniczyły w quizie dotyczącym wiedzy o przeciwdziałaniu przemocy. Każda z klas wytypowała osobę, która zasiadła w komisji i miała za zadanie podliczać punkty. Wszystkie klasy wykazały się wysokim poziomem wiedzy dotyczącej definicji przemocy, metod jej przeciwdziałania oraz sposobów radzenia sobie w sytuacji przemocowej. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz paczkę słodkości dla całej klasy.
Klasy Trzecie wzięły udział w profilaktyce przeciwdziałania przemocy wśród dzieci. Zastosowane metody to: filmoterapia, analiza własna i pogawędka.
Narnia – fantastyczna kraina, która czeka na wyzwolenie.
13.12.2023413 grudnia br. podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4a zbudowali z klocków lego wybrane sceny z lektury pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. W wyniku pracy zespołowej powstały zachwycające trójwymiarowe budowle. Uczniowie, zamiast pisać plan wydarzeń do lektury, stworzyli zimowe krajobrazy fantastycznej Narnii. Podczas lekcji świetnie się bawili, puszczali wodzy swojej fantazji i wykazywali się niebywałą kreatywnością.
tekst i zdjęcia: Natalia Reda
Konferencja „Jak oceniać, żeby wspierać motywację do nauki”
12.12.20231„Jak oceniać, żeby wspierać motywację do nauki” to tytuł konferencji zorganizowanej przez naszą szkołę.
Prelegentami konferencji były pani dr Marzena Żylińska „ Oceniam wspierając proces uczenia się” oraz pani Małgorzata Motliborska dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu: „Jak wprowadzić w praktyce ocenianie wspierające”.
Budząca się szkoła to inicjatywa, której celem jest propagowanie kultury uczenia się opartej na rozwoju potencjału uczniów, nauczycieli i szkół.
Głośnym założeniem „Budzącej się szkoły” jest oddanie uczniom współodpowiedzialności za proces uczenia się. Podejście do edukacji można zmienić, szkoła nie musi być miejscem, do którego uczniowie przychodzą z obowiązku. Może stać się miejscem, do którego chodzi się z przyjemnością. Wielu z nas marzy o lepszej i bardziej przyjaznej uczniom i nauczycielom szkole, w której wszyscy chętnie spędzają czas. Mamy dwie możliwości: możemy jeszcze długo marzyć, aż pojawi się ktoś, kto wcieli w życie naszą wizję dobrej edukacji albo możemy wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać. Reformy to stały element edukacji. Jak sięgać pamięcią, szkoły zawsze były reformowane , a jednak fundament systemu wciąż jest taki sam. Wszystkie dotychczasowe reformy miały charakter odgórny, a kolejne zmiany były narzucone. Czas to zmienić!
Jakich zmian potrzebuje konkretna szkoła najlepiej wiedzą Ci , którzy ją tworzą! Szczególna rola przypada tu niewątpliwie nauczycielom i dyrektorom. Zmiany które próbujemy wprowadzić wymagają odwagi i determinacji. Najtrudniej zrobić pierwszy krok. Aby zmienić szkołę, trzeba zaangażować całą szkolną społeczność i wspólnie tworzyć odpowiedni klimat dla rozwoju. Najpilniej potrzebujemy dziś w szkołach prawdziwego dialogu! Stąd ta konferencja, która odbyła się wspólnie z rodzicami.
Marlena Posadzy
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
Mikołajki w Małej Jedynce
12.12.2023126 grudnia wczesnym rankiem rozpoczęliśmy kiermasz świąteczny, przygotowany wspólnie z rodzicami. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Szubinie i Paulinie. Tego dnia nie zabrakło również innych atrakcji. Każdy uczeń otrzymał czapkę Mikołaja ufundowaną przez Radę Rodziców. Odwiedzili nas także uczniowie z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka, którzy przeczytali świąteczne bajki. Cały dzień upłynął w miłej i świątecznej atmosferze podczas wspólnego ubierania choinki oraz zabawy mikołajkowymi prezentami.
Wyniki konkursu plastycznego dla klas 1-3 ,,Cudaki, potworki i inne jesienne stworki”
12.12.20235Wkrótce skończy się kalendarzowa jesień a świat natury ogarnie zimowy sen. Uczestnicy konkursu plastycznego, inspirując się jesienią, wykonali cudaki i stworki, które przypominają o tej bajecznie kolorowej porze roku.
Laureatami konkursu zostali:
Klasy 1
Łukasz Biniecki klasa 1c
Jagoda Klaja klasa 1c
David Chernetsov klasa 1c
Maja Makowiecka klasa 1c
Alan Zimny klasa 1a
Klasy 2
Michalina Burczyk klasa 2b
Pola Kręgowska klasa 2c
Szymon Winkowski klasa 2c
Klasy 3
Amelia Łuczak klasa 3a
Zuzanna Chudzińska klasa 3c
Marcel Hejnicki klasa 3b
Prezentujemy nagrodzone prace.
Serdeczne gratulacje. Dyplomy i nagrody laureaci otrzymają na apelu.
Autor tekstu i zdjęć: Iwona Tabor
Warsztaty mikołajkowe w „Zagrodzie Zapiecek”
11.12.20231Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią panią Natalią Redą 6 grudnia 2023 r. gościli w „Zagrodzie Zapiecek”. Podczas warsztatów mikołajkowych przy dźwiękach świątecznych utworów dzieci wykonały świąteczne skrzaty i ozdobiły pierniki, które upiekli rodzice uczestników wycieczki. Niespodziewanie do „Zagrody Zapiecek” zagościł też Święty Mikołaj, który przyniósł dzieciom słodkie upominki! Uczniowie w ramach podziękowania zaśpiewali Mikołajowi polskie kolędy! Nad bezpieczeństwem pracujących „szkolnych elfów” czuwały panie: Alina Zębała, Grażyna Pawlak oraz Marta Dolny.
Wizyta w „Zagrodzie Zapiecek” dostarczyła uczniom i nauczycielkom bardzo dużo pozytywnych wrażeń, radości i wprowadziła wszystkich w cudowny świąteczny nastrój. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oraz pasją realizowały własne pomysły i stworzyły zachwycające skrzaty, które (jak szemrały dobre duszki) zajęły honorowe miejsce przy choinkach w domach dzieci.
tekst i zdjęcia: Natalia Reda
Tydzień Profilaktyki
11.12.2023W dniach 27.11 – 01.12.2023r. w naszej szkole dobyła się kolejna edycja Tygodnia Profilaktyki. Każdego dnia odbywały się wydarzenia o charakterze profilaktycznym. W poniedziałek klasy IV czytały bajkę terapeutyczną w bibliotece szkolnej i otrzymały zakładkę z motywującymi hasłami, którą przygotowała pani Barbara Przybylińska. Starsze klasy uczestniczyły w prelekcji o skutkach spożywania napojów energetycznych przygotowaną przez zaproszonego gościa – panią Patrycję Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią. Wtorek w naszej szkole był dniem życzliwości; uroczyście przecięliśmy wstęgę na schodach, na których umieszczone zostały afirmacje wspierające zdrowie psychiczne uczniów. Rozstrzygnięty został również konkurs na plakat „Życzliwość na co dzień”:
I miejsce: Anna Błażyńska,
II miejsce: Kacper Pawlak
III miejsce: Zuzanna Pytel
wszyscy uczniowie z klasy VB.
W tym samym dniu swój dyżur kuratorki pełniła w szkole pani Edyta Cholewińska. Środa to dzień odpowiedzialności i w naszej szkole gościliśmy policjantów z Powiatowej Komendy z Nakła nad Notecią oraz z Komendy w Szubinie. Asp. Zofia Wrzeszcz, st. post. Wiesławą Ambrozik, sierż. sztab. Piotr Mrówczyński przypominali, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Wskazywali, co grozi za wagarowanie, eksperymentowanie ze środkami uzależniającymi oraz za łamanie prawa. Jednocześnie informowali, że wszelkie decyzje w sprawie nieletnich podejmuje sąd rodzinny. W czwartek odbył się konkurs mistrzów savoir-vivre. Przedstawiciele z każdej klasy odpowiadali na pytania quizowe, a reszta społeczności szkolnej im kibicowała. Wybór mistrzów savoir – vivre wywołał wielkie emocje, w klasach IV – VI zostali mistrzami przedstawiciele kl. VIB Wiktoria Kowalska i Bartosz Stałowski, natomiast w klasach VII – VIII - uczniowie VIIIb Paula Leszczyńska i Józef Nowak. Na zakończenie Tygodnia Profilaktyki pani Karolina Soloch z uczniami przygotowała przedstawienie profilaktyczne pn.: „Człowiek – to musi wejść w krwioobieg”. Występ wszystkim bardzo się podobał.
Mamy nadzieję, że każdy uczeń zapamięta chociaż jedno wydarzenia z tego ważnego tygodnia.
tekst i foto: Marta Mrówczyńska
Mikołajkowy Tydzień w zerówkach
11.12.2023346 grudnia oddział przedszkolny odwiedził długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Przybyły obdarował dzieci drobnymi upominkami. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze przy wspólnej zabawie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Natomiast 7 grudnia przedszkolaki udały się do Muzeum Ziemi Szubińskiej na warsztaty świąteczne. Na zajęciach dzieci wykonały maski Mikołaja w czerwonej czapce oraz bałwana w czarnym kapeluszu. Po warsztatach milusińscy mieli możliwość obejrzenia aktualnej wystawy, znajdującej się na głównej sali muzeum, zatytułowanej „Zabawki z tamtych lat”. Wystawa wywołała w dzieciach duże ożywienie oraz spore zaciekawienie.
W piątek od rana , na sali gimnastycznej czekała na dzieci miła niespodzianka. Do szkoły wraz ze swoimi pomocnikami zawitał św. Mikołaj, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Dużą atrakcją okazała się dmuchana zjeżdżalnia i zamek. Przedszkolaki miały możliwość napisania listu oraz udekorowania piernika. Nie zabrakło popcornu i cukrowej waty. Zabawa minęła w radosnej atmosferze przy dźwiękach świątecznej muzyki.
Tekst, zdjęcia: Joanna Tomaszewska
Mikołajkowe pomaganie - to nietrudne jest zadanie!
10.12.20234To już tradycja, że 6 grudnia w holu szkoły gromadzimy się, otwierając nasze serca, wrażliwi na potrzeby innych. W przepięknym, świątecznym ”Jedynkowym Miasteczku” powstały magiczne stoiska.
Tego dnia można było kupić watę cukrową jak z puchu, śnieżny popcorn, cudowne wypieki mam i babć, przepyszne deserki w uroczych słoiczkach. Mogliśmy skosztować rozgrzewającego kakao, gorącej czekolady, herbatki
z cynamonem. Było też wielu amatorów cieplutkich tościków i zapiekanek prosto ze świetlicowego pieca. Furorę zrobiła fontanna z gorącą czekoladą! Mogliśmy zrobić sobie świąteczne tatuaże, zapleść odlotowe warkoczyki, zamówić autoportret, wziąć udział w loterii fantowej.Tego dnia pokazaliśmy jak pięknie potrafimy współpracować! Uśmiech
i życzliwość wylewały się z każdego niezwykłego kramiku. Przyznacie, że pomaganie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie!?Organizatorami świątecznego kiermaszu były panie Bereit &Soloch, które zadbały również o świąteczny wystrój. Szczególne podziękowania dla wychowawców wszystkich klas! Byli też z nami rodzice: Aneta Zimny, Justyna Tabor, Kasia Siekiera, Joanna Bauza, Adam Iwański, Marlena Mikołajczak. W tym roku zbieraliśmy na Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze z Szubina i Pauliny. Dziękujemy!
Impreza odbyła się oczywiście pod egidą pani dyrektor Marleny Posadzy.
Do zobaczenia za rok!
tekst i film: Karolina Soloch
zdjęcia: Beata Bereit
Grudniowy koncert bydgoskich filharmoników.
07.12.2023105 grudnia uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli w koncercie pt. ,,Świąteczna układanka” w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wsłuchując się w magiczne dźwięki instrumentów oraz śpiewając popularne zimowe i świąteczne piosenki z różnych zakątków świata, weszliśmy w bożonarodzeniowy klimat.
zdjęcia, tekst Marzenna Zielińska
Warsztaty Mikołajkowe w Muzeum Ziemi Szubińskiej
07.12.202336 grudnia klasa 1 b pod opieką wychowawczyni, Ewy Kowalczyk wybrała się do Muzeum Ziemi Szubińskiej. Tam zwiedzili wystawę pt ,,Zabawki z tamtych lat”. Mogli zobaczyć zaczarowany świat zabawek, jakimi bawili się mama i tata, babcia i dziadek a nawet pradziadkowie. Następnie pełni wrażeń usiedli, aby pod kierunkiem p. Iwony Kruk wykonać własną zabawkę, ozdobę świąteczną- św. Mikołaja. Emocji i wrażeń było bardzo dużo, a ozdoby wyszły dzieciom przepiękne.
Notatka i zdjęcia –Ewa Kowalczyk
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie