W wigilię DEN w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się uroczystości poświęcone temu świętu. Program artystyczny przygotowały panie Magdalena Gozdur (wychowawczyni klasy IVa) i pani Magdalena Minda (wychowawczyni IVc). Czwartoklasiści zadebiutowali na szkolnej scenie, przedstawiając wspaniały występ poświęcony nauczycielom. Nie było widać po nich nawet cienia tremy. Znakomicie poradzili sobie z trudem poprowadzenia tak ważnej akademii szkolnej. Natomiast pani Jolanta Muzalewska i IVb oraz zespół Ingenium przedstawili zabawne przeróbki znanych przebojów. IVd (wychowawca pan Tomasz Fanslau) przygotowała lurki dla wszystkich nauczycieli. Dekoracja sali została wykonana przez panią Hanną Zawadzką-Pleszyńską. Koło Kabaretowe (klasa IIIc gimnazjum wraz z opiekunem panią Ewą Wesół) ukazało w krzywym zwierciadle awans zawodowy nauczycieli. Na koniec został rozstrzygnięty szkolny plebiscyt Sowy 2017. Przewodnicząca SU oraz uczniowie klas VII i II gim. przebrani za celebrytów wręczyli zwycięzcom pamiątkowe nagrody.
Jesienne zabawy z rodzicami
18.12.201720 października, piątek, popołudnie, a Mała Jedynka w jesiennej scenerii rozbrzmiewa śmiechem i radością. To kadra oddziałów zerowych w składzie: J. Pokrzywińska, A. Kończal, K. Soloch, A. Lemańska, K. Kusiak oraz B. Bembnista, A. Baszczyńska i K. Grabowska przygotowała imprezę - Święto pieczonego ziemniaka, na którą zaproszeni zostali zerówkowicze wraz z rodzicami. Frekwencja dopisała. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Zabawę rozpoczęto wspólnymi śpiewami i pląsami. Najwięcej emocji wzbudziły świetnie zorganizowane konkursy dla dzieci jak i dla rodziców: wyścigi z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do celu czy obróbka kapusty do kiszenia itp. Rodzicom bardzo szybko udzielił się nastrój zdrowej dziecięcej rywalizacji. Ukoronowaniem wieczoru był poczęstunek przygotowany przez panie: E. Majchrzak i A. Dembną, a był nim oczywiście pieczony ziemniak ! Ja też tam byłam i go skosztowałam, a co widziałam, Wam opowiedziałam. Gratuluję pomysłu!
Dogoterapia w klasie 1 b
30.10.2017Klasa 1 b miała zaszczyt i przyjemność gościć panią Lidię Zielińską wraz ze swoimi pieskami: Bonim i Abi. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach – poznali psie rasy (cavalier i labrador), psie zwyczaje oraz zapoznali się z ich tresurą. Uczniowie mogli psy dokładnie obejrzeć, – jakie mają łapy, uszy, oczy i ogon, dotknąć ich sierści. Mieli również okazję wydawać polecenia psom, które są specjalnie przygotowane do pracy z dziećmi. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, za co serdecznie dziękujemy.
Pamięć historii żyje w nas
30.10.201719.10.2017 r. uczniowie kl II i III gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szubinie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. To była żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie. Na trasie naszego wyjazdu było Muzeum Powstania Warszawskiego, wizyta w Sejmie, Muzeum Chopina, Łazienki królewskie oraz Powązki-Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych. Na tzw. ,,Łączce” zapaliliśmy znicz i minutą ciszy oddaliśmy hołd bohaterom niepodległościowego podziemia, którzy przez komunistów zostali fałszywie oskarżeni i po ciężkich torturach strzałem w tył głowy zabici. ,,Wierni Bogu i Ojczyźnie złożyli najwyższą ofiarę w bohaterskiej walce o Godność i Wolność Rzeczpospolitej”- tak brzmi napis na Panteonie . Wymowne słowa kryją w sobie najwyższą cenę jaką zapłacili ,,Żołnierze Wyklęci” oddając życie za wolną Polskę. Bez walki nie byłoby polskiej wolności i niepodległości. Dlatego pamiętamy o przeszłości, o tych którzy byli gotowi poświęcić życie.
Głównym celem wycieczki było promowanie dziedzictwa kulturowego Polski i odwiedzenie stolicy. Poznawanie historii nie musi odbywać się wyłącznie na lekcjach. Atrakcyjną formą realizacji treści programowych jest wycieczka. Uczniowie poznają osobiście miejsca ważne historycznie. Uważam, że wychowanie młodzieży należy jak najczęściej opierać na twardych fundamentach- dobrych wzorach z przeszłości. Taka forma przekazu kształtuje postawy patriotyczne i obywatelskie.
zobacz więcej w galerii Marlena Posadzy
Klasa I b w gospodarstwie ogrodniczym
30.10.201718 października klasa I b była z wizytą w gospodarstwie ogrodniczym. Podczas wycieczki dzieci poznały ciężką pracę w ogrodnictwie oraz znajdujące się tam różne gatunki warzyw i kwiatów. Panowie Jacek i Dariusz Krawańscy opowiedzieli dzieciom jak należy hodować rośliny, jakiego potrzebują podłoża, w jaki sposób przebiega ich nawadnianie i przechowywanie oraz pokazali narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pysznego pomidorka.
Spotkanie z policjantem
30.10.2017W dniu 16.10.2017 odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego, pani Martyny Piechockiej spotkanie z policjantem dzielnicowym – Damianem Ziółkowskim. Funkcjonariusz policji przeprowadził z dziećmi pogadankę dydaktyczną na temat bezpieczeństwa na ulicy, jak również w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pana policjanta. Na koniec z zaangażowaniem odpowiadały na pytania podsumowujące.
Wyczyny kulinarne maluszków
30.10.2017W dniu 13.10. 2017 r. dzieci z zerówki postanowiły przygotować sałatkę jarzynową. Przyniosły do szkoły różnorodne produkty i przedmioty potrzebne do wykonania sałatki. Przed przystąpieniem do pracy omówiono zasady potrzebne do higienicznego przygotowania posiłku. Wreszcie każdy mały kuchcik mógł przystąpić do krojenia, siekania i mieszania produktów. Na zakończenie wszyscy zasiedli do stołu i skosztowali wspólnie przygotowanego dania. Pycha! Spójrzcie jak smacznie.
Pracę nadzorowały: A. Kończal, A. Baszczyńska, J. Pokrzywińska
Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej
23.10.2017Uczniowie piątych klas naszej szkoły 16 października br. w samo południe wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wydarzenie to zostało przeprowadzone pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”. W półgodzinnej akcji uczniowie 514 razy przystąpili do resuscytacji na 7 przygotowanych fantomach pod kierunkiem swoich wcześniej poinstruowanych kolegów i koleżanek: Julii Pudłowskiej, Kingi Oleś, Marcina Nowickiego, Janka Rosińskiego, Oliwii Makowieckiej, Adrianny Lewandowskiej i Adriana Chojna. Nad przebiegiem akcji czuwała. p. Alina Tomczyk. Dokumentację filmową sporządziła p. Halina Michałowska a fotograficzną - p. Ewa Wesół.
Koleżankom i kolegom z grona pedagogicznego dziękuję za miłą współpracę.
zobacz więcej w galerii Alina Tomczyk
Jesienne inspiracje kulinarne
30.10.2017zobacz więcej w galerii Od września uczniowie klasy Ia uczestniczą w zajęciach kółka "Szubińskiej akademii kulinarnej". Poznają zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami i urządzeniami podczas prac kulinarnych. Doświadczają, jak smaczne i zdrowe są proste przekąski.Uczą się wspólnie pracować, dzielić produktami i w kulturalny sposób konsumować przygotowane dania.Praktyczne działanie przynosi im wiele przyjemności.
WYCIECZKA DO WETERYNARII
30.10.2017W nawiązaniu do tematyki zajęć lekcyjnych: "Kto niesie pomoc zwierzętom?" uczniowie klasy Ia odwiedzili Lecznicę dla zwierząt w Szubinie. Lekarz weterynarii, pan Adam Niezbecki opowiedział dzieciom o swoich pacjentach - zwierzętach, ich przypadłościach zdrowotnych i sposobach, w jaki można im pomóc. Jak widać, wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Zebrania z rodzicami 17-18.10.2017 roku
18.10.2017W związku z nieobecnością w pracy Pani Jolanty Muzalewskiej zebranie klasy IV b odbędzie sie w innym terminie.
Wizyta klas pierwszych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku
26.10.201728 września klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Brały udział w zajęciach łączących teorię z praktyką pt. Śmieciowe abc. Prowadząca omawiała najważniejsze pojęcia związane z rodzajami odpadów, ich utylizacją podkreślając istotę segregacji. Wędrując leśną ścieżką dydaktyczną podziwialiśmy olbrzymie wiekowe drzewa, rozległe polanki, ciekawe jary i urokliwe stawy. Spacer po ścieżce umożliwił nam poznanie wielu gatunków drzew. Po wędrówce z dużą przyjemnością zjedliśmy kiełbaski pieczone w ognisku, dzieliliśmy się wrażeniami i pozowaliśmy do pamiątkowych zdjęć. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejne przygody.
Wycieczka do Poznania klas II
27.08.2017Dnia 12 czerwca dzieci z klas II a, IIc, IId wraz z opiekunami G, Stawarz, E Wypych, H. Tucholską wyjechały na wycieczkę do ZOO w Poznaniu i na Maltę. Sprzyjająca pogoda pozwoliła dzieciom zobaczyć wiele zwierząt, bezpośrednio zaobserwować ich zachowania. Największe zainteresowanie wzbudziły małpy, niedźwiedzie, słonie, żyrafy, zebry.
Po długim ciekawym spacerze po ZOO udały się na Maltę gdzie niebywałą atrakcją były zjazdy na pontonach oraz przejazdy samochodzikami w miasteczku komunikacyjnym.
Po smacznym obiedzie dzieci miały okazję pobawić się na nowoczesnym placu zabaw. Podczas wycieczki dopisywała dobra pogoda i świetny humor.
Wyjazd był bardzo udany.
- 15.06.2017
JEDYNKOWO NA LUDOWO
To już tradycja, że majową porą w murach naszej szkoły, rozbrzmiewa hasło JEDYNKA TO RODZINKA. Nauczyciele świadomi tego jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, po raz kolejny zainicjowali tą rodzinną imprezę, motywując mamy, tatusiów, babcie, dziadków i dzieci do włączenia się w świetną zabawę.
25 maja, w czwartkowe pachnące wiosną popołudnie, nauczyciele 0-III pokazali, że potrafią zjednoczyć rodziców do działania w myśl idei bycia razem.
W tym roku motywem przewodnim były kulturowe regiony Polski „Mój kraj - moją ojczyzną”. Wychowawczynie 0-III przygotowały swoich milusińskich do zaprezentowania tańca, piosenki, regionalnych strojów – dzięki Pani Beatko.
Wszyscy, którzy odwiedzili nas tego dnia, mogli obejrzeć wspaniałe występy dzieci, które pod czujnym okiem wychowawczyń prezentowały swój region: Kaszuby Krajna, Pałuki, Górale, Krakowiacy, Łowicz. Nauczyciele przy współpracy z rodzicami przygotowali również piękne wystawy, dzięki którym przybliżyliśmy sobie wiedzę na temat ludowych zakątków Polski.
Wspaniałą atrakcją festynu był występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca z Kcyni pod kierunkiem Pani Renaty Gaj-Kowalskiej. Podczas festynu mogliśmy uczestniczyć w malowaniu twarzy; sięgnąć chmur, skacząc po dmuchawcu, zjechać po wspaniałej zjeżdżalni, wykonać ludowe dzbanuszki z masy solnej.
Równolegle na hali widowiskowo-sportowej odbywały się konkurencje sportowe za symboliczną cegiełkę na leczenie i rehabilitację ucznia Igorka Jabłońskiego- zebrano 1350 zł.
Na tych wszystkich, którzy zgłodnieli, czekała grochówka i pyrki w kapturkach z restauracji MARTINA – Żnin. Można było również skosztować smacznej kiełbaski z grilla, domowe, pyszne ciasto oraz smakołyki niektórych regionów.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci, cieszyła się jak zwykle, loteria fantowa. Dziękujemy wszystkim rodzicom i ludziom dobrej woli za fanty, szczególnie Prezesowi firmy Gordon z Zamościa – wielkie dzięki Panie Jacku. Dziękujemy również za porady ekspertom Pani pielęgniarce Emilii Pruszak i Panu Radcy Prawnemu Dawidowi Rzeskiemu.
Jedynkowa impreza nie udałaby się, gdyby nie współpraca z Rodzicami, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szubinie.
Koordynatorem festynu była Pani Jadwiga Pokrzywińska.
Wszystkim, którzy włączyli się
w organizację festynu serdecznie dziękujemy!
Wycieczka do Nakła nad Notecią
29.05.201725 maja 2017 roku po uroczystym apelu na terenie Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, na którym z okazji Dnia Strażaka i 25-lecia utworzenia Państwowej Straży Pożarnej wręczono strażakom odznaczenia i awanse, na Przystani Powiat Nakielski odbyły się pokazy edukacyjne. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią zaprezentowali specjalistyczny sprzęt ratowniczy, w tym sprzęt do ratownictwa wysokościowego, wodno-nurkowego, technicznego oraz medycznego. Uczestnicy ponadto mieli okazje zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka w pomieszczeniach zadymionych, obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego, mogli skorzystać z porad udzielanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną nt. narkotyków, dopalaczy, zasad bezpiecznego wypoczynku itp. W pokazach wzięły udział ochotnicze straże pożarne z Rynarzewa i Ślesina, Policja Państwowa, I Batalion Logistyczny im. Ziemi Nakielskiej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Nakła nad Notecią. Przygotowano pokazy sprzętu policyjnego oraz wojskowego, które połączono z możliwością gry w paintball. Odbył się także konkurs sprawnościowy dla dzieci.
W tych pokazach wzięły udział klasy czwarte z Naszej szkoły (IVa i IVb) wraz z opiekunami – Panią Mariolą Jankowską oraz Panią Patrycją Kubiak. Organizatorem wycieczki był Pan Jakub Cegiełka, koordynator ds. BHP w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie.
Wycieczka oddziałów przedszkolnych do Radia PIK
29.05.201718 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Odwiedziliśmy Radio PIK, poznaliśmy tajniki nagrywania i nadawania audycji radiowych. Mogliśmy na fonii pozdrowić znajomych i spróbować swoich możliwości jako reporterzy. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zoo w Myślęcinku. Mogliśmy podziwiać zwierzęta mieszkające w Polsce oraz te, które żyją daleko od nas. Miło spędziliśmy pogodny dzień na nauce i zabawie.
Konkurs Logopedyczny dla klas 0
29.05.2017Dnia 16 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczny dla klas 0 "Łamance Językowe". W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie oraz Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i skromne upominki. Specjalne wyróżnienie otrzymała Helenka Kawka z SP1. Zapraszamy za rok.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie