Konkurs literacko-plastyczny ,,Wiosna wokół" nas
06.05.2022Wyniki konkursu literacko-plastycznego dla klas I-III ,,Wiosna wokół nas".
KLASY I
1 miejsce Gabriela Trzebiatowska klasa 1a oraz Kinga Majda klasa 1a
2 miejsce Martyna Maćkowska klasa 1a
3 miejsce Amelia Łuczak klasa 1a
KLASY II
1 miejsce Javier Zimny klasa 2a
2 miejsce Julia Szlinger klasa 2a oraz Antonina Majewska klasa 2c
3 miejsce Lena Grzelak klasa 2c oraz Zofia Kluczyńska klasa 2c
KLASY III
1 miejsce Gracjan Dropiński klasa 3b
2 miejsce Zuzanna Pytel klasa 3a
3 miejsce Natalia Witek klasa 3b oraz Amelia Boncel klasa 3a
PoczytajMy- projekt edukacyjny
06.05.2022Nowa galeria PoczytajMy- projekt edukacyjny została dodana do albumu fotograficznego
10„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska
,,Czytanie dzieciom książek powinno zacząć się już od kołyski, jeszcze zanim dziecko zacznie samo składać litery. Jeśli codziennie czytamy dzieciom, wtedy czują się one ważne i kochane. Buduje to u nich poczucie własnej wartości, siłę wewnętrzną i wiarę w siebie. Czytanie jest bowiem ważnym elementem naszego życia, narzędziem zdobywania wiedzy o otaczającym świecie oraz uczy relacji społecznych, poznawania wartości .
„Książka jest najlepszym przyjaciel człowieka”. Dlaczego najlepszym? Lektura pozwala dzieciom zdystansować się do otaczającego świata i spojrzeć im na własne życie, problemy, radości i smutki, zwycięstwa i porażki jak przez „różowe okulary”. Dzieci, którym się czyta, zaczynają rozumieć siebie, własne zachowanie, pokonują lęki, strach, swoją niepewność a także czasami samotność."
W projekcie edukacyjnym ,,Poczytajmy" wzięli udział uczniowie klas siódmych:
klasa VII a : Zosia Nowak, Basia Hilscher, Hania Wojtkowiak, Natalia Kluj,Martyna Godyńska,
klasa VII b: Kuba Kłosowski , Michał Rzepczyk
klasa VII d: Maciej Rewers
Odwiedzali,,Zerówki" w Małej Jedynce i czytali im polskie baśnie, opowiadania oraz prowadzili zabawy integracyjne i tematyczne.Tematem przewodnim były: dom i rodzina. Przedszkolaki chętnie brały udział w tych spotkaniach i z uwagą słuchały czytania starszych kolegów i koleżanek.
Była to już druga edycja projektu edukacyjnego ,,PoczytajMy".
Ewa Wesół
4 maja odkrywcy i tropiciele z klas 2 wybrali się na wycieczkę do Torunia do Centrum Wiedzy Młyn.
05.05.2022Nowa galeria 4 maja odkrywcy i tropiciele z klas 2 wybrali się na wycieczkę do Torunia do Centrum Wiedzy Młyn. została dodana do albumu fotograficznego
30
Wycieczka po „Skarby Wielkopolski”
04.05.2022Nowa galeria Wycieczka po „Skarby Wielkopolski” została dodana do albumu fotograficznego
1130 kwietnia 2022 uczniowie klas ósmych z naszej szkoły wyjechalina nietypową wycieczkę do Kleczewa i Gosławic niedaleko Konina oraz kopalni soli w Kłodawie.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Skarby Wielkopolski”. Ósmoklasiści wcześniej przygotowali prezentacje na temat odwiedzanych miejsc. Przestawili walory i ciekawostki geograficzne, historyczne i kulturowe wschodniej części naszego regionu. Podczas wyjazdu zobaczyli odkrywkową kopalnię węgla brunatnego w Kleczewie, eksponaty Muzeum w Gosławicach, zamek gosławicki oraz „Dwór polski” przeniesiony z niedalekiego Ruszkowa. Wystawy biżuterii (takżez włosów), judaików, kości mamutów i słoni leśnych wydobytych na odkrywkach, maszyn górniczych wzbudziły ogromne zainteresowanie. W dworze Kurnatowskich z Ruszkowa uczniowie poczuli prawdziwą atmosferę XIX wiecznej ziemiańskiej siedziby: sień, salon, jadalnia, kredens, gotowalnia, pokój guwernantki buduar zachwyciły oryginalnymi meblami, szkłami, kamionkami, obrazamii bibelotami w stylu biedermeier i drugie rococo (styl Ludwika Filipa). Po wycieczce ósmoklasiści będą przygotowywać porównanie wielkopolskiego dworu z literackim obrazem Soplicowa z „Pana Tadeusza”.
Druga część wycieczki odbyła się „pod ziemią”, w kopalni soli, na pokładzie 600 metrów pod ziemią. Uczniowie dowiedzieli się szczegółów ułożenia warstw geologicznych, przeszli 4 kilometrową trasę ciągle funkcjonującej kopalni, mogli dotknąć i zabrać ze sobą ułomek skarbu tej ziemi – soli kłodawskiej. Wycieczka zakończyła się obiadem w „Domu Górnika”. Wyjazdem kierowała wicedyrektor szkoły Lidia Stasiak, a opiekę zapewnili nauczyciele: geografii – Anna Smolińska, historii – Barbara Kowalewska, języka polskiego – Artur Michalak i Anna Zębała – opiekun indywidualny.
Witaj Maj, 3 Maj! Apel z okazji Majowego Święta Konstytucji.
02.05.2022Nowa galeria Witaj Maj, 3 Maj! Apel z okazji Majowego Święta Konstytucji. została dodana do albumu fotograficznego
1529 kwietnia 2022r w Dużej Jedynce odbyła się niezwykle podniosła uroczystość patriotyczna.Z okazji Święta Konstytucji uczniowie klasy VII a oraz panie: Ewa Wesół , Wioletta Tomaszewska i pan Tomasz Sokołowski przygotowali apel poświęcony historii konstytucji oraz wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. Była to wzruszająca lekcja patriotyzmu.
Klasa VIIa
„Przegląd wierszy logopedycznych”
02.05.2022Nowa galeria „Przegląd wierszy logopedycznych” została dodana do albumu fotograficznego
13Dnia 29.04.2022 r., w bibliotece szkolnej odbył się „Przegląd wierszy logopedycznych”. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wierszyki łamiące języki. Uczestnikami byli uczniowie z klas 0-III uczęszczający na zajęcia logopedyczne: Alan Zimny, Wiktor Koralewicz, Jakub Skała, Szymon Kwaśniewski, Pola Kregowska, Bartosz Osinski, Jakub Nyka, Klara Kosobudzka, Fabian Najdowski, Bartosz Lewandowski, Adam Pająk, Zuzanna Bankiert, Antonina Piekarska, Marcel Boncel, Oliwier Michalski.
Każdy recytujący otrzymał dyplom uczestnictwa oraz nagrodę książkową.
Organizatorzy:
Jagoda Wiśniewska-Grzelak
Barbara Przybylińska
Katarzyna Mikuła
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
29.04.2022Nowa galeria KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA została dodana do albumu fotograficznego
5WYNIKI KONKURSU KL. 4
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA: JĘDRZEJ DROBIŃSKI
WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA:
WIKTORIA KOWALSKA
MICHAEL FILASWYNIKI KONKURSU KL. 5
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA: AMELIA WOŹNIAK
WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA:
KARINA SCHIEWE
PAWEŁ OLEŚ
Przedszkolaki pamiętają !
29.04.2022Nowa galeria Przedszkolaki pamiętają ! została dodana do albumu fotograficznego
2Dzieci z grupy Pszczółki przygotowały krótka akademie z okazji świat majowych. Dzieci dowiedziały się czym jest konstytucja, przypomniały sobie symbole narodowe oraz odśpiewały uroczyście hymn.
Konkurs recytatorski. Wiosna w poezji dziecięcej.
29.04.2022Nowa galeria Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej " została dodana do albumu fotograficznego
3Wyniki konkursu:
I miejsce Pola Kręgówska
II miejsce Kamil Skalski
III Michalina Burczyk
Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów.Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.
Warsztaty Origami klasy 4
28.04.2022Nowa galeria Warsztaty Origami została dodana do albumu fotograficznego
9
Uczucia mają moc…
27.04.2022Nowa galeria Uczucia mają moc… została dodana do albumu fotograficznego. Więcej zdjęć z tego wydażenia za kilka dni.
Uczucia są nieodzownym elementem naszego życia, a ich okazywanie wynika z nieustannej potrzeby komunikacji z drugim człowiekiem, chęci podzielenia się z nim naszymi smutkami i radościami. Uczucia pomagają nam lepiej poznać świat, otaczających nas ludzi, w końcu samych siebie.
Jak okazujemy emocje? Myślę, że sposobów jest mniej więcej tyle, co osób, których one dotyczą. Każdy z nas jest inny, dlatego odczuwamy indywidualnie. Nasze emocje mogą być widoczne lub nie, w zależności do naszego samopoczucia, osobowości mniej lub bardziej wylewnej. Ciężko je opisać i nazwać, bo są skomplikowane….
Wraz z Panią Beatą Berait i dzieciakami z naszej szkoły podjęłyśmy się tego zadania, w przedstawieniu Baba Jaga ma problem i Okularnicy Czy nam się to udało? Kto widział spektakle sam odpowie na to pytanie. Jedno jest pewne – nie bójmy się naszych uczuć , okazujmy emocje, rozmawiajmy o nich!!!!
Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w projekt Szkoły aktywnych zmysłów
Karolina Soloch
Wielka Bużka dla Pana Sokołowskiego za pomoc techniczną
Dziękujemy Dyrekcji muzeum za udostępnienie pięknej sceny
Muzyczna przerwa
27.04.2022Pozdrawiamy wszystkich tańczących, szczególnie panią Jolę Szulc- Półtorak, wodzireja dzisiejszej przerwy.
Muzyczne przerwy odbywają się w kazdy poniedziałek, środę i piątek na długiej przerwie.Zachęcamy wszystkich chętnych do zabawy.
Obsługa techniczna przerw muzycznych: grupa szkolnego radia omega pod kierownictwem Klaudi Krajniewskiej.
opiekun grupy pan Tomek Sokołowski :)
Półka bookcrossingowa w naszej szkole
27.04.2022Nowa galeria Półka bookcrossingowa w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego
2422 kwietnia odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej wydarzenie " Magia Słowa Czytanego", w którym brali udział zaproszeni goście: pani Kamila Szczęsna, nauczyciel języka polskiego i członek Fundacji Bookcrossing Polska wraz z uczennicami klasy 1 OPW Zespołu Szkół w Szubinie, a także panie Dyrektor Szkoły oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej. Pani Kamila Szczęsna opowiedziała o inicjatywach Fundacji oraz sposobach popularyzacji czytelnictwa. Po krótkiej prezentacji nastąpiło uroczyste otwarcie półki bookcrossingowej, polegające na rozwiązaniu wstęgi przez panią Dyrektor Marlenę Posadzy i Panią Kamilę Szczęsną. W kolejnej części spotkania uczniowie odczytali wybrane fragmenty literatury, zarówno w języku polskim, jak również w języku angielskim i niemieckim.
Zachęcamy do korzystania z półki bookcrossingowej, "uwalniania swoich książek" i dzielenia się z innymi radością czytania!!!
Nowości w bibliotece szkolnej
27.04.2022Nowa galeria Nowości w bibliotece szkolnej została dodana do albumu fotograficznego
4Dzięki współpracy bibliotekarzy z Fundacją Pomysł na życie. Czytam wszędzie oraz KiHTK Tuliszków, pozyskano nowości wydawnicze do szkolnej biblioteki.
Zachęcamy do czytania!!!
„EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” – relacja z obozu edukacyjnego
05.05.2022103W dniach 9 – 13 kwietnia 2022r. 25 uczniów naszej szkoły wraz z 23 uczniami liceum w Szubinie wyjechało na obóz językowy pt. „Euroweek- Szkoła liderów” do miejscowości Międzygórze na Ziemi Kłodzkiej. Wyjazd trwał 5 dni. Pierwszy dzień był organizacyjny, ale kolejne już dni młodzież spędziła na zajęciach, które prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim.
Program tego obozu pozwalał młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego państwa dzisiejszej Europy, poznać kulturę i obyczaje różnych krajów takich jak np: Nigeria, Panama czy Turcja. Uczniowie starali się rozwijać najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne : przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole, a wszystko to w języku angielskim. Codziennym planem dnia były zajęcia z wolontariuszami. Były przedstawienia, tworzenie plakatów, nauka narodowych tańców, pokazy talentów i parodii oraz różne gry i zabawy. Relaksującym, końcowym punktem każdego dnia była dyskoteka o stałej porze.
Był też czas na podziwianie otaczających Międzygórze pięknych górskich widoków - uczniowie zwiedzili Sanktuarium Maria Śnieżna, zobaczyli Wodospad Wilczki oraz sam szczyt Gór Śnieżnych.
13 kwietnia wróciliśmy do Szubina. Wyjazd ten wniósł wiele nowych doświadczeń i informacji oraz wiele miłych i godnych zapamiętania radosnych chwil.
Organizator :
Magdalena Gozdur
Konkurs Matematyczny klas 3
27.04.2022Nowa galeria Konkurs Matematyczny klas 3 została dodana do albumu fotograficznego
22 kwietnia w szkole odbył się Konkurs Matematyczny klas 3.
Wyniki konkursu:
1 miejsce- Gracjan Dropiński klasa 3b
2 miejsce -Wojciech Gajewski klasa 3a
3 miejsce- Wojciech Kowalski 3c
Gratulujemy 😊
Organizatorzy
Ewa Kowalczyk
Iwona Tabor
Marzenna Zielińska
Kaszubskie klimaty
27.04.20224322 kwietnia 2022 r. uczniowie z klasy VI b, VII a i VII b pod opieką pań: W. Tomaszewskiej, E. Wesół, M. Kulig i A. Zębały odwiedzili jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - Kaszuby. W Chmielnie, znajdującym się na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego odwiedziliśmy Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. W czasie zwiedzania razem z przewodnikiem poznaliśmy tajniki pracy garncarza. Wzięliśmy udział w pokazie przedstawiającym proces tworzenia wyrobów ceramicznych, a podczas warsztatów garncarskich każdy stworzył własne naczynie na kole garncarskim. Następnie pojechaliśmy do CEPR (Centrum Edukacji i Promocji Regionu) w Szymbarku, To wyjątkowe miejsce, gdzie kultura, dobra zabawa i wiedza o Kaszubach są na wyciągnięcie ręki. Na terenie Centrum znajduje się mnóstwo atrakcji m. in.: Najdłuższa Deska Świata, oryginalny, przywieziony spod Irkucka Dom Sybiraka, zrekonstruowany Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, w którym zgromadzono wiele pamiątek żołnierskich z dawnych lat. Wielkie wrażenie zrobiła symulacja bombardowania. Z przyjemnością odwiedziliśmy “Dom do Góry Nogami”. Następnie przejechaliśmy przepiękną trasą wzdłuż kaszubskich jezior w kierunku Wieżycy. Jest to najwyższe wzniesienie na Kaszubach i całym Niżu Europejskim Dodatkową atrakcją było wejście na 35 metrową wieżę, z której podziwialiśmy panoramę Kaszub.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie