• Projekt MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – „KUFEREK EMOCJI”

18.05.2021

W życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku emocje odgrywają ogromną rolę. Wpływają na nasze decyzje i działania. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać rozwój emocjonalny już od pierwszych lat życia. Świat dzieci jest pełen różnych, często bardzo silnych emocji. Dlatego bardzo ważnym zadaniem, nas dorosłych, jest ułatwienie dziecku poznawania tego obszaru. Właśnie dlatego, w oddziale zerowym, zostały przeprowadzone przez psychologa szkolnego Martę Miciutę -Tomaszewską oraz bibliotekarkę Barbarę Przybylińską zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalne. Uczyliśmy się nazywać emocje, rozpoznawać je, wyrażać, a przede wszystkim tego, jak sobie z nimi radzić. Wykorzystaliśmy do tego opowieści, zabawy, muzykę. Dzieci z zaangażowaniem i uśmiechem uczyły się świata emocji.

• INFORMACJA DOT. NAUKI W KLASACH IV- VIII NAUKA HYBRYDOWA

14.05.2021

1. Uczniowie wchodzą do szkoły głównym wejściem. Proszę pamiętać o kartach wejściowych do budynku.

2. Wszystkie lekcje z wyjątkiem w-f i informatyki odbywać się będą w wyznaczonych izbach.

3. Maseczki obowiązują w czasie przerw.

4. Ze względu na krótki okres nauki, szafki w szatniach nie będą dostępne. Uczniowie nie przebierają obuwia.

5. Uczniowie klas VIII zobowiązani są do zdania u wychowawców kluczyków do szafek.

6. W klasach 1-3 dzieci od dnia 19.05.2021 nie zmieniają obuwia.

• SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

13.05.2021

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty ma na celu przeprowadzenie badań wybranych umiejętności i postaw uczniów kończących I etap edukacji szkolnej. Uczniowie naszej szkoły również przystąpili do takiego sprawdzianu. W środę 5 maja br. nasi trzecioklasiści wykazali się wiedzą z edukacji polonistycznej . Po sprawdzianie uczestniczyli w zajęciach muzycznych prowadzonych przez p. Jolantę Muzalewską. Dzień później tj. we wtorek 6 maja uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem zadań matematycznych . Atrakcją tego dnia były ciekawe zajęcia edukacyjno- plastyczne o tematyce patriotycznej prowadzone przez p. Beatę Bereit , po których dzieci wykonywały prace plastyczne na konkurs pt. ,,Kocham Cię Polsko‘’. Na zakończenie badań ,w piątek dnia następnego, nasi trzecioklasiści zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności z edukacji przyrodniczej. Po wysiłku umysłowym wzięli udział w ćwiczeniach ruchowych z elementem współzawodnictwa, które zorganizowały: P. Grażyna Pawlak i p. Marta Dolny. Każdego dnia dzieciom towarzyszyły wychowawczynie: p. Violetta Tabor, p. Arleta Lemańska, p. Grażyna Stawarz , które dodawały dzieciom otuchy . Wyniki sprawdzianu pozwolą ocenić, do których partii materiału warto powrócić i co dodatkowo przećwiczyć.

mgr Grażyna Stawarz

• Informacja dot. nauki hybrydowej

13.05.2021

W dniach od 17- 21.05.2021

w dniu 24.05 (poniedziałek) i 28.05 (piątek)

Przywozy, tak jak dotychczas, natomiast odwozy we wszystkich kierunkach będą o 13.30 oraz 15.05

Dowozy i odwozy w dniu egzaminu

Przywozy ze wszystkich kierunków do szkoły w dniu egzaminu tak jak w roku szkolnym.

Odwozy we wszystkich kierunkach po egzaminie o godzinie 11.30.

• Turniej Sportowy klas III.

10.05.2021

W dniu 7 maja b.r. na hali sportowej naszej szkoły , przy zachowaniu wszystkich zasad higieny obowiązujących w czasie pandemii, odbył się Turniej Sportowy klas III.

Uczniowie biorący udział w różnych konkurencjach sportowych między innymi w rzutach do kosza, w strzałach na bramkę , skokach przez skakankę itp., mogli ocenić swoją sprawność fizyczną, poczuć ducha walki i wyśmienicie się przy tym bawić.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie, w miłej atmosferze i przy zachowaniu zasady fair play.

Wyniki turnieju zostaną przekazane, a zwycięzcy nagrodzeni podczas najbliższego apelu.

Wszystkim wychowawczyniom klas III i pani Basi Przybylińskiej za pomoc w przeprowadzeniu tej imprezy

serdecznie dziękujemy.

Grażyna Pawlak

Marta Dolny

• Apel z okazji Święta Konstytucji

29.04.2021

Z okazji zbliżajacego się Święta Konstytucji 3 maja uczniowie kalsy II b wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Szczygieł przygotowali krótki program artystyczny obrazujący ważność święta patriotycznego .

Apel odbędzie się 4 maja 2021 ( wtorek) w świetlicy w budynku przy ul. Św. Marcina 11 w którym udział wezmą dzieci z odziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III według następującego porządku :

9.00 Odziały przedszkolne oraz klasy I

10.00 Klasy II

11.00 Klasy III ( przejdą wraz z wychowacami na apel do budynku przy ul. Św. Marcina 11.

W tym dniu obowiązuje wszystkich uczniów strój odświętny.

• Światowy Dzień Ziemi

26.04.2021

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji Motylki sprzątały teren wokół szkoły.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.

• POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

W ostatnich dniach w naszej szkole odbył się wirtualny pokaz mody ekologicznej.

Modeliki i modele przygotowali ekologiczne stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. foli, papieru, nakrętek, plastikowych butelek. Uczestnicy pokazu wykazali się niesamowitą pomysłowością w doborze materiałów, z których zostały wykonane stroje .

Twórczość projektujących mogłaby być inspiracją dla zawodowych projektantów mody!

Anna Smolińska