4.02.2025r. odbył się uroczysty apel podsumowujący osiagnięcia uczniów w I półroczu nauki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
foto: Magdalena Gozdur i Krystyna Niedźwiecka
4.02.2025r. odbył się uroczysty apel podsumowujący osiagnięcia uczniów w I półroczu nauki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
foto: Magdalena Gozdur i Krystyna Niedźwiecka
Już za kilka chwil uczniowie będą wypoczywali podczas ferii zimowych. Z reguły to czas odpoczynku z rodziną na wyjazdach w górach lub u dziadków. Nasi uczniowie takie podróże małe i duże mają już zaplanowane, o nich dowiedzieliśmy się z opowieści szkolnych.
Im przybliżaliśmy się do uprawnionego czasu, tym było głośniej słychać na szkolnych korytarzach rozmowy o sposobach spędzenia czasu wolnego. Niektórzy pozostaną w domach, inni wyjadą lub będą mieli gości. Ważne jest, aby czas ferii zimowych okazał się momentem wytchnienia od nauki, regeneracji sił, wypoczynku, rozwijania własnych zainteresowań, a także spotkań z rodziną i koleżeństwem.
Z tego powodu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach poświęconych zasadom bezpieczeństwa. Panie Natalia, Katarzyna i Aleksandra przypomniały dzieciom w środę, o czym powinny pamiętać, aby były zdrowe, bezpieczne i radosne.
Warto utrwalać z dziećmi ważne treści, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będą musiały skorzystać ze swojej wiedzy w praktyce.
Druga część spotkania odbyła się w piątek. Uczniowie dowiedli, iż potrafią zastosować wiedzę w praktyce, a tym samym bezpiecznie rozpocząć ferie zimowe. Celująco odpowiadali na zadane pytania dotyczących reguł, różnych zachowań w konkretnych sytuacjach.
Wszystkim naszym uczniom i ich rodzinom życzymy dużo zdrowia, udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Do zobaczenia w lutym!
Tekst: Aleksandra Socha-Krakowska
Idalia Lipińska jest uczennicą klasy 8 b Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. W ubiegłym roku szkolnym została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego „Poznając historię rodziny, odkrywamy dzieje narodu”. Na postrzeganie Idalii rzutuje również jej postawa jako uczennicy. Jest osobą pilną, pracowitą i bardzo zaangażowaną w działalność na rzecz szkoły, Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentuje szkołę w Poczcie Sztandarowym. Jako społeczność szkolna bardzo cieszymy się, że została stypendystką projektu: „Prymus Pomorza i Kujaw II” w bieżącym roku szkolnym.
Serdecznie gratulujemy Idalii oraz jej bliskim i życzymy dalszych sukcesów przy realizacji kolejnych projektów.
Barbara Kowalewska
(tekst i fot.)
Akcja Komunikacja – „Rozmawiamy twarzą w twarz” zagościła w naszej szkole również w tym roku. Warsztaty przeprowadziła Pani psycholog Milena Makowiecka, dla każdej z poszczególnych klas I-III. Celem akcji było w szczególności stworzenie warunków do poprawy przekazywania sobie informacji. Uczniowie poznali z czym wiąże się komunikacja werbalna, z czym niewerbalna oraz jakie mogą wystąpić błędy w komunikacji. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję doświadczyć jak trudno jest przekazać w różny sposób komunikat, tak aby został on zrozumiany przez rozmówcę zgodnie z naszymi intencjami. Uczniowie zostali aktywowani do podjęcia różnych zadań, które przyczyniły się w sposób pozytywny do zintegrowania i nakłonienia do częstszych rozmów, poznania siebie nawzajem, ale przede wszystkim do nawiązywania dialogów rówieśniczych, aby samodzielnie radzić sobie w konfliktach, z zachowaniem kultury wypowiedzi.
Świetliczaki znowu w akcji. Tym razem przygotowują się do Święta Babci i Dziadka. W ruch poszły kleje, nożyczki, kolorowe kartki i wyobraźnia, by wyczarować przepiękne laurki. Co odważniejsi pokusili się na wykonanie portretów swoich babć. Każda wnuczka i wnuk nie zapomną o swoich najwierniejszych przyjaciołach - Babci i Dziadku, którym oddają swoje serce nie tylko w dniu ich święta. Wiedzą, że otrzymają w zamian nieograniczone pokłady najszczerszej miłości.
13 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o powieści ,,Harry Potter i kamień filozoficzny”. Uczniowie klas czwartych i piątych rozwiązywali test znajomości tej bardzo popularnej wśród dzieci i młodzieży powieści J.K. Rowling. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, a najlepszą znajomością losów młodego czarodzieja wykazały się:
I miejsce - Laura Zięba
II miejsce - Zuzanna Chudzińska
III miejsce - Antonina Majewska
Konkurs przygotowały panie: Natalia Reda, Wioletta Tomaszewska, Ewa Wesół
tekst i zdjęcia : Ewa Wesół
Konkursy języka angielskiego w SP nr 1
w I semestrze roku szkolnego 2024 / 2025
Jest nam niezmiernie miło przedstawić osiągnięcia uczniów wyróżniających się wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego w I semestrze roku szkolnego 2024/2025 :
I. W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego” FORGET-ME- NOT” (edycji jesiennej), który polegał na znajomości tekstów czytanych takich jak opowiadania, przysłowia, idiomy czy teksty piosenek 2 uczniów otrzymało Dyplomy z wyróżnieniem tj.: Julia Łukomska z wynikiem 98% oraz Mikołaj Adamowski z wynikiem 96%
II. W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „ MULTITEST 2024” organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły na 1848 wszystkich biorących udział. Konkurs polegał na rozwiązaniu pytań testowych za maksymalną do zdobycia liczbę punktów 52 i z dumą ogłaszamy, iż ogólne wyniki naszych uczniów z klas 4-8 uplasowały naszą szkołę powyżej średniej zdobytych punktów w województwie i Polsce o prawie 20 % ! 😊
Dziękujemy za to następującym uczniom, którzy otrzymają :
Dyplom Uznania : Konstanty Stachowiak kl. 4b, Jakub Standzon kl. 5c , Laura Matyszczyk kl. 6b, Kacper Ścibak kl. 6b, Robert Bauza kl. 8b oraz Natasza Jakubowska kl. 8b
Dyplom Wyróżnienia : Igor Bombicki kl. 8c oraz Xavier Matyszczyk kl. 8c
Dyplom Laureata : Mikołaj Bzdzion kl. 4a , Mateusz Kowalski kl. 6b, Eryk Kawka kl. 6b, Julia Łukowska kl. 6b, Mikołaj Adamowski kl. 7a oraz Szymon Homeja kl. 8c
III. W Kuratoryjnym Przedmiotowym Konkursie Języka Angielskiego pragniemy wyróżnić uczniów, którzy w etapie rejonowym konkursu uzyskali wysokie wyniki:
Karinę Schiewe z kl. 8 a – 77%
Mikołaja Adamowskiego z kl. 7a - 80 %
Gratulujemy wszystkim uczniom !
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły
i życzymy kolejnych sukcesów !!
M. Gozdur
- lider zespołu języków obcych
Miały lepić bałwana, bo śnieg...
A tu Świetliczanka i Plastyczka, że śnieg nie zając...
Chwyciły, więc noże i z jabłek wycinać plasterki - niebylejakie, piękne, cieniutkie poczęły....
Francuzeczki to ciasto francuskie - wałkiem dopieszczały, cynamonem oprószyły ...
I co? I róże przepyszne na pożarcie Francuzek... Francuzeczki nie sprzątają, bo Francuzeczki...
Kto sprzątał????Ech Soloch...Ech Bereit.
tekst i film: Karolina Soloch
20 grudnia uczniowie klasy 3b i 2a przedstawili jasełka. Widownia miała okazję przenieść się do tradycyjnego domu, gdzie rodzina przygotowywała wieczerzę wigilijną. Nie zabrakło mamy krzątającej się po kuchni, wesołego dziadka, śpiewającego kolędy, a także babci, która przybliżyła wnuczkom okoliczności narodzin Pana Jezusa. Dokonała tego za pomocą teatrzyku kukiełkowego. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd dzieci przeszły do swoich sal na spotkania opłatkowe, gdzie w życzliwej atmosferze spędziły wspólne chwile. Nie zabrakło również prezentów od Gwiazdora. Ten dzień na długo zapisze się w pamięci uczniów.
Tekst, foto: Kinga Nowak
Zima nas nie rozpieszcza. Nie pamiętamy już, kiedy udało się nam ulepić ze śniegu dorodne bałwany. Świetliczaki i na to znalazły sposób. Z małą pomocą pani Moniki Stypczyńskiej i pani Violetty Tabor zabrały się do wykonania bałwanków z wykorzystaniem skarpetek. Pieczołowicie pokonywaliśmy kolejne etapy pracy nad maskotkami. Było to trudne wyzwanie, ale podołaliśmy oczekiwaniom naszych opiekunek. Efekt zaskoczył nas samych.Oczywiście nasze bałwanki znalazły się na kiermaszu. Byliśmy dumni, że przyczyniamy się do szerzenia dobra wśród ludzi. Jak twierdził Olaf z Krainy lodu - " Bo dla niektórych warto się roztopić". Sami zobaczcie...
tekst E. Getler
foto M. Stypczyńska
Kolejnym wyzwaniem w naszym planie przygotowań do Bożego Narodzenia było wykonanie różnych elementów potrzebnych do dekoracji np. stroików czy wieńców. Tym razem było to bielenie szyszek. Pięknie wyglądają okazy natury w świątecznych ozdobach.
To dopiero była przygoda! Żadne z dzieci nie widziało takiej ilości pierników w jednym miejscu. Same nie mogły uwierzyć, że to ich dzieło. Na własnych doświadczeniach się przekonały, iż przygotowanie ciasta, rozwałkowanie go, wycinanie pierników za pomocą foremek nie należy do łatwych prac. Wspomagała je na każdym kroku pani Monika. Teraz już poznały wysiłek swoich mam, które co roku częstowały je swoimi wyrobami. Dla chętnego, nic trudnego! I Świetliczaki sobie poradziły. Najprzyjemniejszą częścią tworzenia pierników było ich dekorowanie za pomocą lukru, kolorowych cukiereczków zwanych posypką. Potem juz tylko pakowanie do terebek i ułożenie na kiermaszowych stołach. Oczywiście dzieci najadły się do syta. Muszę przyznać, ze zauroczył nas piernikowy zapach snujacy sie przez kilka dni po szkole. Smacznego!
Foto M. Stypczyńska
tekst E. Getler
Grudzień to bardzo pracowity miesiąc dla dzieci ze świetlicy. Pomoc w organizacji kiermaszu światecznego, wykonywanie kartek okolicznościowych, ozdów choinkowych jak i wystroju świetlicy oraz korytarzy szkolnych wymagała od dzieci wysiłku i niezwykłej kreatywności.
Rozpoczęliśmy realizację naszego planu od wykonania stroików bożonarodzeniowych. Pod czujnym okiem pani Moniki Stypczyńskiej wyczarowaliśmy magiczne kompozycje, które zdobiły kiermaszowe stoły i wzbudzały zachwyt kupujących. Zapraszamy do galerii zdjęć!
tekst E. Getler
foto M. Stypczyńska
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w klasach 1-3 odbyło się „Świąteczne śpiewanie”. Przegląd śpiewania kolęd i piosenek świątecznych już po raz drugi wprowadził w nasze serca świąteczną radość. Każda klasa przygotowała wybrany przez siebie utwór świąteczny, który zaprezentowała przed resztą uczniów. Oprócz pięknych śpiewów, podziwialiśmy również tańce świąteczne dzieci, przygotowane przez p. Karolinę Donarską-Zawadzką. Dwie uczennice 3 klas: Maja Kotyńska oraz Laura Masłowska zaprezentowały swój talent muzyczny w występach solowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
sporządziła: Katarzyna Boruch
Foto: Karolina Donarska - Zawadzka
Akcja "Pełna miska dla schroniska " dobiegła końca. Dzięki Państwa dobrym sercom w przedświąteczny czas do schroniska w Ruścu trafiły wszystkie zebrane rzeczy dla psiaków. Dwoje uczniów wraz z rodzicami dostarczyli karmę, koce, ręczniki i legowiska. Klasa 2 A wykonała dla pracowników schroniska świąteczną kartkę z życzeniami. Dziękujemy Państwu za zangażowanie w zbiórkę.
Mój Syn narodził się bezsilny, abyś ty nigdy się go nie lękał.
Narodził się z miłości, abyś ty nigdy nie zwątpił w jego miłość.
Narodził się w nocy, aby rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.
O człowieku udręczony przez grzech i wojny zatrzymaj się i zobacz jak bardzo jesteś przez Boga kochany.
Mój Syn narodził się bezsilny, abyś ty nigdy się go nie lękał!
Takie jest przesłanie tegorocznych Jasełek w naszej szkole. Wspaniała Młodzież klas 8 a i b w niesamowity sposób ukazała nam prawdziwy sens narodzenie się Boga w człowieku.
Z serca całego dziękujemy za głębokie przeżycia.
tekst: Jolanta Szulc - Półtorak
20 grudnia 2024 r. uczniowie klas IV wzięli udział w warsztatach świątecznych w Gospodarstwie Edukacyjnym Zagroda Zapiecek państwa Brygidy i Bolesława Prusów w Żurawi koło Kcyni. Dzieci wykonywały choinki, potem bransoletki na rękę lub ozdoby do telefonu. Swoje dzieła dzieci wzięły do domu. Na zakończenie do zagrody przybył Gwiazdor, który podarował uczniom prezenty ufundowane przez ich rodziców.
Wyjazd zorganizowały i nad jego przebiegiem czuwały wychowawczynie pani Maria Kulig i pani Krystyna Niedźwiecka. Pomagały im panie Ewa Wesół, Wioletta Tomaszewska i Małgorzata Bielska-Pingot.
tekst: Ewa Wesół
foto: Krystyna Niedźwiecka
Powered by aSc EduPage