• GMINNY PRZEGLĄD WIERSZY LOGOPEDYCZNYCH

07.03.2024

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który przypada  6 marca,  nasza szkoła zorganizowała Gminny Przegląd Wierszy Logopedycznych pt.:”Wierszyki łamiące języki”.

Pani dyrektor SP nr 1 w Szubinie, pani Marlena Posadzy powitała serdecznie wszystkich przybyłych. W przeglądzie wzięło udział 13 uczestników  ze szkół podstawowych z gminy Szubin.  Dzieci przybyły z rodzicami i opiekunami. Pięć szkół z gminy Szubin uczestniczyło w wydarzeniu, a były to:  SP nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie, SP im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, SP im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie, SP  im. Polskich Olimpijczyków w Turze,  i SP nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie. Uczestnikami były dzieci w wieku 6 i 7 lat (dwoje z każdej kategorii wiekowej). Recytatorzy zaprezentowali wiersze logopedyczne zawierające trudne do wymówienia wyrazy.

Ciekawą niespodzianką było przedstawienie przygotowane przez klasę IIc pod kierownictwem pani wychowawczyni Katarzyny Mikuły. Spektakl nosił nazwę „Jak królewicz nauczył się pięknie mówić”. Po zakończonym przedstawieniu p. wicedyrektor Joanna Umińska wręczyła każdemu uczestnikowi nagrodę i dyplom. Uczniowie złożyli życzenia logopedom i wręczyli laurki z tulipanami. Goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Inicjatorem konkursu była pani logopeda Jagoda Wiśniewska-Grzelak. Logopedę w organizacji  wsparły p. Katarzyna Mikuła, p. Barbara Przybylińska i p. Kinga Nowak.

• Tomku, gratulujemy!

01.03.2024

Tomasz Kotłubaj jest uczniem klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie. Wrócił do naszej szkoły z zagranicy po czteroletniej nieobecności (wraz z rodzicami mieszkał w Niemczech). Bardzo szybko odnalazł się, po tak długiej przerwie, w polskiej szkole. Wszystkie zaległości, zwłaszcza z języka polskiego, nadrabiał w błyskawicznym tempie. Dużo czyta i pracuje nad poprawnością ortograficzną, językową i interpunkcyjną. Z pozostałych przedmiotów wykazuje się dużą wiedzą i otrzymuje bardzo dobre i celujące oceny. W ubiegłym roku szkolnym został laureatem konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego, a w tym roku szkolnym uzyskał zaszczytny tytuł Prymusa Pomorza i Kujaw. Poza tym reprezentuje szkołę na wszystkich uroczystościach szkolnych i gminnych w poczcie sztandarowym.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Tomka oraz życzymy dalszych sukcesów. Jest on wzorem do naśladowania, jego zasługi i postawa są motywacją dla koleżanek i kolegów, aby rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać „szczyty”!