Z okazji Dnia Matki......
25.05.20211Z okazji Dnia Matki uczniowie kl.3c przygotowali dla swoich Kochanych Mam upominki. Piękne kwiatki wykonane przez dzieci wyrażają wdzięczności za matczyną dobroć i miłość. W laurkach zaś dzieci zapisały życzenia:
Przyjmij Mamusiu proszę życzenia: Niech Ci się spełnią Twoje marzenia. Bądź zawsze pełna do mnie miłości, Niech nie zabraknie Ci cierpliwości. Niech Cię nie złoszczą moje wybryki, Niech Cię nie drażnią moje okrzyki. Niech buzia Ci się uśmiecha, Gdy postęp robi Twoja Pociecha.
Dziękuję Ci za to, że Jesteś ! Kocham Cię !
mgr Grażyna Stawarz
.
18.05.2021Dnia 13.05.2021r. odbył się Szkolny Przegląd Wierszy Logopedycznych. Udział w nim wzięło dziewiętnaścioro uczestników z klas 0-III. Każdy uczeń miał przygotować wiersz logopedyczny, który wyrecytował przed jury w składzie Barbara Przybylińska, Katarzyna Mikuła i Jagoda Wiśniewska – Grzelak Poziom recytacji był bardzo wysoki, dlatego komisja oceniająca miała duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszyscy uczestnicy za udział w przeglądzie otrzymali dyplomy i słodki upominek.
Organizatorzy:
Jagoda Wiśniewska- Grzelak
Barbara Przybylińska
Katarzyna Mikuła
Czytam sobie. Pierwsza klasa!
18.05.20219Klasa 1b wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca się. W ramach projektu nauczyciel bibliotekarz organizował dla uczniów działania czytelnicze, które zachęcały dzieci do nauki samodzielnego czytania oraz pokazywały przyjemny, twórczy i aktywny czas z książką. Zadaniem programu była pomoc nauczycielom, dzieciom i rodzicom w nauce czytania na pierwszym etapie szkoły tak, aby nauka czytania od początku była przygodą, a nie tylko wymogiem programu nauczania. W ramach akcji każdy z uczniów otrzymał plan lekcji, naklejki oraz kartę młodego czytelnika i zakładkę do książki. Biblioteka szkolna pozyskała książki z serii Czytam sobie – trzy poziomy zaawansowania, rekomendowane przez ekspertów i metodyków. Uczniowie w czasie trwania programu mieli za zadanie samodzielnie przeczytać 10 wybranych tytułów. Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikat Młodego Czytelnika, a wyróżnieni uczniowie dodatkowo upominki.
Barbara Przybylińska
„Pięknie czytam”
18.05.202125Dnia 11.05.2021 r. odbył konkurs się pięknego czytania dla klas II i III. Pierwszy etap polegał na prezentacji przygotowanego wcześniej tekstu. W drugim etapie uczniowie losowali fragment z przygotowanych przez organizatorów książek, który następnie odczytali. Wszyscy uczestnicy wyróżniali się wysokim poziomem pięknego czytania, za co zostali słodko nagrodzeni.
„Wiosna, ach to ty”
18.05.202149Dnia 12.05.2021 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III pt. „Wiosna, ach to ty”. Każdy uczestnik miał za zadanie wyrecytować wiersz o tematyce wiosennej. Wysoki poziom przygotowania uczniów sprawił, iż trudno było wyłonić zwycięzców. Recytatorzy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.
Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa
18.05.202115W grupie 0b od października 2020 r. realizowany jest projekt „Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” wspierający rozwój czytelnictwa. Nauczyciel–bibliotekarz przez cały rok szkolny podczas zajęć z dziećmi przeczytał 4 części przygód Koziołka Matołka. W II półroczu dzieci brały udział w różnych działaniach. Zorganizowano zbiórkę karmy oraz innych potrzebnych rzeczy dla schroniska dla zwierząt, stworzono obrazkowy słownik wyrazów, które można znaleźć w książce o Koziołku, a obecnie są mało lub wcale nie używane. Koziołek podczas swoich podróży zwiedził wiele polskich miast, m.in. Kraków i Warszawę, które dzieci odszukały na mapie, nauczyciel przeczytał legendy z nimi związane, a następnie je zilustrowano. Stworzono również listę miast, które w swojej nazwie mają słowo KOZA w różnych odmianach i połączeniach, po czym wspólnie zaznaczono na mapie Polski. Dzieci poznały również rzadki w obecnych czasach zawód kowala, a także legendę o Pacanowie oraz sens zwrotu „W Pacanowie kozy kują”. Podczas nauczania zdalnego dzieci wzięły udział w konkursach: plastycznym „Najciekawsza przygoda Koziołka Matołka” oraz plastyczno-technicznym „Pojazd dla Koziołka Matołka”, w którym należało wymyślić i wykonać pojazd, którym mógłby jeszcze podróżować bohater książki.
Barbara Przybylińska
MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – KSIĄŻKI DZIECIŃSTWA
18.05.20216Grupa 0a – Motylki w ramach realizacji modułu Książki Dzieciństwa projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, zapoznały się z przedszkolnym Misiem, któremu nadały wybrane przez siebie imię. Ze względu na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, zabraniające zabawy pluszakami, jako trudnymi do zdezynfekowania, zadbaliśmy o odpowiednie miejsce na regale niedostępnym dla dzieci, z którego z bezpiecznej odległości nasz Miś obserwował zajęcia i uczestniczył w czytaniu. W podróż do domów przedszkolaków zabierano natomiast zalaminowane zdjęcie Misia. Zadaniem dzieci było odszukanie w domu swojej ulubionej książeczki spośród domowego księgozbioru oraz poproszenie rodzica o jej przeczytanie, a następnie wykonanie ilustracji do wysłuchanej historii. Dzięki wspólnej pracy stworzono „Przedszkolną Książeczkę Dziecięcych Hitów”. Rodzice również włączyli się w udział w projekcie, dzieląc się własnymi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi czytania i na platformie moodle głosowali na swoje ulubione książki dzieciństwa, dzięki czemu powstał również ranking „Książkowych hitów rodziców”. W zamian za zabranie Misia w podróż do domu przedszkolaka, każde dziecko otrzymało spersonalizowaną zakładkę do książki ze zdjęciem Misia i własnym imieniem.
Barbara Przybylińska
Projekt MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – „KUFEREK EMOCJI”
18.05.202110W życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku emocje odgrywają ogromną rolę. Wpływają na nasze decyzje i działania. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać rozwój emocjonalny już od pierwszych lat życia. Świat dzieci jest pełen różnych, często bardzo silnych emocji. Dlatego bardzo ważnym zadaniem, nas dorosłych, jest ułatwienie dziecku poznawania tego obszaru. Właśnie dlatego, w oddziale zerowym, zostały przeprowadzone przez psychologa szkolnego Martę Miciutę -Tomaszewską oraz bibliotekarkę Barbarę Przybylińską zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalne. Uczyliśmy się nazywać emocje, rozpoznawać je, wyrażać, a przede wszystkim tego, jak sobie z nimi radzić. Wykorzystaliśmy do tego opowieści, zabawy, muzykę. Dzieci z zaangażowaniem i uśmiechem uczyły się świata emocji.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie