• NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

          • Lista uczniów Szkoły Podstawowej nr 1,

             którzy ukończyli rok szkolny 2018/2019 z wyróżnieniem.

            I a

            Anastazja Kwiatkowska

            Zofia Skała

            Martyna Pacała

            Maja Hofman – Kamińska             

               Klaudia Jasińska

            Martyna Majda                                       

            Julia Brzykca

            Mikołaj Adamowski                             

            Mikołaj Bąkowski

            Krystian Andrzejewski                                   

            Igor Winiecki

            I b

            Marcelina Hinc

            Marta Ucińska                                       

            Wiktoria Kozłowska

            Wiktoria Czubaj                                      

            Anna Malinowska

            Michael Filas                                       

            Bartosz Stałowski

            Oskar Nebak                                                  

            Szymon Helak

            I c

            Oliwia Grefkiewicz                

            Magdalena Wiekiera                       

            Aleksandra Żygulska

            Olaf Kręgowski                                          

            Oskar Prybiński

            Wojciech Chudzyński

            II a

            Anna Gajewska

            Klaudia Krajniewska                                        

            Julia Kubacka

            Klaudia Malinowska                                                  

            Jessica Osińska

            Natalia Pudłowska                                         

              Karina Chiewe

            Amelia Woźniak                                               

            Jarosław Boruta

            Artur Guziński

            II b

            Marta Winiecka

            Bereit Klara                                                

            Jessica Wiekiera

            Paweł Oleś                                                      

            Adam Narożny

            Maciej Patyk                                                             

            Robert Bauza

            Jakub Jaworski

            II c

            Zuzanna Kozdęba

            Zuzanna Grzeszczak                                  

            Roksana Sipińska

            Lil Pawlak                                        

            Maja Iglewska

            Lena Chłapek

            Emilia Fojutowska

            Szymon Homeja                             

            Wojciech Olejniczak

            Xavier Matyszczyk

            Szymon Jasiński

            III a

            Paulina Kobylarz

            Iga Palczewska                                    

             Igor Tomczyk

            Szymon Ośka

            III b

            Zofia Kalka

            Julia Goszka                                                 

             Paula Leszczyńska

            Józef  Nowak

            IV a

            Hilscher Maciej

            Boncel Olivier

            Kruk Miłosz

            Sudoł Adam

            Hilscher Barbara

            Spychała Dominka

            Kluj Natalia

            Wojtkowiak Hanna

            Bednarek Filip

            Nowak Zofia

            IV b

            Kłosowski Jakub

            Adamczewska Zuzanna

            Kalka Zuzanna

            Wawrzynów Natalia

            Rydlewska Amelia

            Makowiecka Amelia

            Adamczewski Filip

            Rzepczyk Michał

            Guzik Oskar

            Kikoła Klaudia

            Kaczmarek Jakub

            IV c

            Kawecki Jakub

            Lewandowska Magdalena

            Lewandowski Wiktor

            Kobylarz Amelia

            Sałek Nikola

            Piecuch Natasza

            IV d

            Lewandowska Zuzanna

            Rewers Maciej

            Matuszczyk Vanessa

            Makowiecki Marcel

            Maćkowski Marcel

            Kwasek Antonina

            Ircha Martyna

            Berka Amelia

            Bak Zuzanna

            V a

            Siuchnińska Barbara

            Balon – Szalski Alex

            Perka Wiktor

            Tomczyk Kiliana

            Winkowska Anna

            Martek Mateusz

            Konieczka Igor

            Lizak Zuzanna

            V b

            Bąkowski Kajetan

            Kowalski Kacper

            Ryter Amelia

            Grabowska Julia

            Ziółkowski Oliwier

            V c

            Krzemkowska Natalia

            Moniak Szymon

            Kruszyńska Lena

             Kalka Jakub

            Brzykcy Weronika

            V d

            Pytel Weronika

            Lehnarth Kornelia

            Kowalska Zuzanna

            Kawecki Kacper

            V e

            Tabor Aleksander

            Gelert Weronika

            Sztok Oliwia

            Masiak Paulina

            Bak Wiktoria

            Mężykowska Nadia

            Teske Bartosz

            Dębny Krystian

            VI a

            Kaszewski Miłosz

            Dolegała Wiktoria

            Nowicki Marcin

            Weichbrodt Norbert

            Kapsa Zofia

            Pudłowska Julia

            Finc Zuzanna

            VI b

            Markowska Ada

            Makowiecka Oliwia

            Lewandowska Adrianna

            Kozerewicz Krzysztof

            Winiecka Weronika

            Pedde Maciej

            VI c

            Echaust Mateusz

            Rzepczyk Zuzanna

            Patyk Robert

            VII a

            Kowalska Martyna

            Godyńska Zuzanna

            VII b

            Kruk Julia

            Przybylska Julia

            VII c

            Ircha Julia

            Kamińska Martyna

            VIII a

            Walenciuk Natalia

            Motyka Julia

            Kubiak Zuzanna

            Borowiak Natalia

            VIII b

            Tomkowiak Julia

            Homeja Karolina

            Schewe Liwia

            VIII c

            Krzemkowska Rozalia

            Hilscher Marcelina

            Szmyt Joachim

            III a Gim

            Piecuch Marika

            Waligóra Oliwia

            Nowicka Michalina

            III b Gim

            Jarosińska Paulina

            Moniak Izabela

            Borowiak Julia

            Binkowska Martyna

            Staśkiewicz Katarzyna

            Stróżewski Fabian

            Czechowska Nicole

            Kaiser Jakub

            Woźniak Paulina

            Zielonka Lili

            Lewandowska Julia

            Rokicka Zuzanna

            Tomczyk Oliwia

            III c Gim

            Walkowiak Agnieszka

            Bugaj Klaudia

            Pieron Julia

            GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW:)

            Dyrektor szkoły - mgr Małgorzata Junyk

             

          • DZIEŃ SUKCESU:)

          • 18 czerwca 2019 w naszej szkole odbył się Dzień Sukcesu. Powodów do świętowania było tak dużo, że musieliśmy podzielić go na trzy części. W pierwszej kolejności nagrody i wyróżnienia odebrali siódmo i ósmoklasiści, później klasy od 4 do 6, a w Muzeum Ziemi Szubińskiej laury odbierali gimnazjaliści.

            Uczniów nagradzano za wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Wychowankowie „Jedynki” otrzymali puchary, statuetki, książki i dyplomy za sukcesy m.in. w konkursach przedmiotowych, artystycznych, interdyscyplinarnych, sportowych i BRD. Dziękowano również wolontariuszom min. WOŚP.

            Każde wyróżnienie było nagradzane oklaskami oraz uściskiem dłoni organizatorów i Pani Dyrektor. To wyjątkowe święto wyróżnia się spośród innych tym, że po nagrody sięgają często nie tylko prymusi.

            Gratulujemy i dziękujemy za promocję i rozsławianie naszej szkoły.
             

             

            z poważaniem Dyrekcja i nauczyciele szkoły

          • KONKURS PLASTYCZNY z języka angielskiego

          • ENGLISH IDIOMS IN PICTURES” 2019

            - IDIOMY W OBRAZACH

              

                        W maju tego roku odbyła się w naszej szkole druga edycja plastycznego konkursu języka angielskiego pt. „English idioms in pictures”, który adresowany był do uczniów klas IV-VII. Jego celem było przedstawienie wybranych 3 idiomów, przysłów bądź powiedzenia zaczerpniętego z języka angielskiego w formie ilustracji w dowolnej technice plastycznej. W konkursie wzięło udział 53 uczniów naszej szkoły, a zatem wszystkich prac było w sumie aż 159 !! Bardzo nas to cieszy, gdyż świadczy to o dużym zaangażowaniu uczniów. :) W ocenie prac były brane pod uwagę: stopień zrozumienia sensu ilustrowanego tematu przez ucznia , kreatywność oraz walory estetyczne. Ponieważ wielu uczniów wykazało się umiejętnościami plastycznymi jak i znajomością tematu, wybór najlepszych ilustracji obrazujących idiomy niestety nie okazał się łatwy ! Stąd przyznanie miejsc ex aequo ! A najlepsze okazały się na poziomie poszczególnych klas wykonania następujących uczniów : KLASY IV:

            I miejsce : Antonina Kwasek kl. IV d

            II miejsce: Jakub Kłosowski kl. IV b

            III miejsce : Martyna Ircha kl. IV d

            KLASY V :

            I miejsce : Kiliana Tomczyk kl. Va

            II miejsce: ex aequo : Lena Kruszyńska kl. Vc i Alex Balon-Szalski kl. Va

            III miejsce : ex aequo : Aneta Ptasznik kl. Vc i Mateusz Martek kl. Va

            KLASY V I :

            I miejsce : ex aequo : Zofia Kapsa kl. VI a i Laura Bergman kl. VI b

            II miejsce: Adrianna Lewandowska kl. VI b

            III miejsce : Zuzanna Rzepczyk kl. VI c

            dodatkowo Wyróżnienie : Mateusz Szczygieł kl. VIa

            KLASY V II :

            I miejsce : Zuzanna Olejniczak kl. VII c

            II miejsce: Kacper Kamyszek kl. VII a

            III miejsce : Zuzanna Czerwińska kl. VII c

             

            Well done everyone !!!

            Magdalena Gozdur – organizator konkursu

             

          • Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny z języka angielskiego

          •    22 maja 2019r odbył się coroczny Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny    z języka angielskiego.  Uczestniczyło w nim 37 najlepszych uczniów z klas czwartych i piątych. Po rozwiązaniu zadań ze słuchu, gramatycznych łamigłówek oraz znajomości słownictwa zwycięzcami zostali:

            Klasa  IV:

            I miejsce: Radziński Krystian kl. IV A

            II miejsce: Adamczewscy Zuzanna i Filip kl. IV B

            III miejsce: Lewandowska Magda kl. IV C

            Klasa  V:

            I miejsce: Tabor Aleksander kl. V E

            II miejsce: Tomczyk Kiliana kl. V A

            III miejsce: Grabowska Julia kl. V B

             

            Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

            Organizator konkursu: Anna Wypych.

             

          • „ ENGLISH IDIOMS COMPETITION 2018/19”

          •  

            Wyniki konkursu :

                 Dnia 17 maja 2019r. odbyła się w naszej szkole II edycja konkursu języka angielskiego pt. „English Idioms Competition, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas VIII i III gimnazjum. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu mieli za zadanie indywidualnie rozwiązać 5 różnych zadań w teście, wykazując się znajomością idiomów - wyrażeń językowych, które są właściwe tylko dla danego języka, odnaleźć polskie odpowiedniki idiomów angielskich, a także podać znaczenia wybranych idiomów i napisać zdania w języku angielskim.

                 W sumie do zdobycia było 40 punktów, a tematyka idiomów obejmowała między innymi: jedzenie, części ciała, zwierzęta i kolory.

            Najlepsi w tej konkurencji okazali się następujący uczniowie:

            1 miejsce : Paulina Woźniak kl. III b – 36.5 / 40 pkt. = 91 %

            2 miejsce : Karolina Homeja kl. VIII b 35,5 / 40 pkt. = 89%

            3 miejsce : Natalia Walenciuk kl. VIII a 35 / 40 pkt. = 88%

             

            Pragnę wyróżnić też uczniów, których wyniki (od 80 % i powyżej) wskazują na dużą znajomość idiomów angielskich. A są to :

            1. Rozalia Krzemkowska kl. VIII c i Fabian Stróżewski kl. III b – 86%

            2. Marika Piecuch kl. III a – 85%

            3. Igor Kwiatkowski kl. III a – 84%

            4. Julia Tomkowiak kl. VIII b – 81%

            5. Jakub Kubacki kl. III a – 80%

             

                Dziękuję wszystkim uczniom za zainteresowanie i udział w konkursie; gratuluję osiągnięć i życzę dalszych sukcesów !

            Magdalena Gozdur

            organizator konkursu