• Warsztaty w Muzeum Ziemi Szubińskiej

•          W dniu 13 grudnia 2018 klasa 5c wraz z wychowawcą M. Minda uczestniczyła w warsztatach świątecznych techniką Qulingu. Warsztaty odbyły się w Muzeum Ziemi Szubińskiej pod okiem pana M.Ditrich, który w prowadziła wszystkich w świat qulingu. Uczniowie tworzyli wspomnianą techniką kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Wymagało to od nich dużego zaangażowania i cierpliwości. Niektórzy radzili sobie z tym świetnie,  inny potrzebowali pomocy, jednak wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas. Z pewnością skorzystają po raz kolejny z zaproszenia pracowników muzeum.

• Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 1

6 grudnia „Małą” i „Dużą” Jedynkę odwiedził święty Mikołaj z orszakiem śnieżynek. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali obdarowani słodkimi prezentami, w postaci czekolad, które ufundowała Rada Rodziców. Organizacją imprezy zajęli się: Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna – Ewy Wesół, nauczycielka religii – Jolanty Szulc-Półtorak oraz pani Bernadetta Dąbrowska. W tym dniu uczniowie ubrani byli w mikołajkowe czapki oraz inne atrybuty świąteczne.