• Akcja dla Domu Dziecka w Kołdrąbiu
     • Akcja dla Domu Dziecka w Kołdrąbiu

     •      Po raz piąty w dniach od 8 listopada do 6 grudnia 2018r. w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka dla podopiecznych z Domu Dziecka „Słoneczna Przystań” w Kołdrąbiu. Organizatorem akcji była pani Krystyna Niedźwiecka wraz z rodzicami i uczniami z klasy VIII a, których wspierała pani wicedyrektor Lidia Stasiak, panie pedagog – Violetta Zielińska  i Martyna Piechocka, pani psycholog Marta Mrówczyńska oraz pani Ewa Wesół wraz z Samorządem Uczniowskim. Większość uczniów wraz z rodzicami bardzo chętnie włączyła się do  akcji na rzecz dzieci z Kołdrąbia. Ilość zebranych  podarunków przeszła nasze wszelkie oczekiwania a otwartość serc była zadziwiająca. Dzięki empatii i dobremu sercu darczyńców, udało nam się kolejny raz uszczęśliwić  grono dzieci zamieszkujących w domu dziecka. Ich radość była ogromna i nie do opisania. Każdego podopiecznego cieszyło coś innego; jednych maskotki, innych przybory szkolne, gry, kosmetyki, słodycze. Każdy znalazł coś dla siebie…

           W piątkowe popołudnie 7 grudnia br. delegacja uczniów klasy 6a z rodzicami, wychowawcą klasy VIIIa i nauczycielami zawieźli zebrane upominki do Domu Dziecka w Kołdrąbiu.

           Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję niesienia radości i pomocy poprzez otwarte serce…

      zobacz więcej w galerii

    • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
     • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

     •      Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – etap rejonowy odbył się  8 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Natalia Walenciuk kl. VIII a (SP), Karolina Homeja kl. VIII b (SP), Izabela Moniak kl. III b (Gim.) i Mateusz Oszczak kl. III c (Gim.)

      Uczniowie ci zdobyli odpowiednią ilość punktów na etapie szkolnym, co dało im możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na kolejnym etapie konkursu.

      Dnia 22 października 2018r. o godzinie 10.00  uczniowie  naszej szkoły przystąpili do etapu  szkolnego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

      Do rywalizacji w dwóch grupach wiekowych przystąpiło 22 uczniów z klas VI – VIII oraz 6 uczniów z klas III gimnazjum.  Mieli oni możliwość wykazania się swoją wiedzą poprzez rozwiązanie 20 zadań testowych jednokrotnego wyboru, 2 zadań krótkiej odpowiedzi typu prawda/fałsz i 2 zadań z luką.  Maksymalna liczba punktów do uzyskania na etapie szkolnym dla uczniów szkół podstawowych i dla uczniów klas gimnazjalnych to 40.

      Nad organizacją tego etapu konkursu czuwała pani Krystyna Niedźwiecka,  jako przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursowej oraz nauczyciele: pani Ewa Jahnke i pani Jolanta Szulc - Półtorak.

                                                                         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

    • Nasi uczniowie na Warsztatach EuroWeek
     • Nasi uczniowie na Warsztatach EuroWeek

     •      W dniach 22-26 listopada 2018r. uczniowie klas VI-VIII i trzecich gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie uczestniczyli w projekcie szkoleniowym EuroWeek Szkoła Liderów w Miedzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Program zajęć obejmował zajęcia z wolontariuszami między innymi z Filipin, Meksyku, Wietnamu, Kuby, Kolumbii, Indii, Tajlandii, Etiopii i Ukrainy.

           EuroWeek to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, którego celem jest doskonalenie języka angielskiego, nauka wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwój kreatywności. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i przybierają różne formy: od interaktywnych warsztatów, poprzez gry symulacyjne, na praktycznych ćwiczeniach kończąc.

           Prócz uczniów “Jedynki” w zajęciach uczestniczyła młodzież szkolna z Żyrardowa, Żmudzi, Łanów i Starego Cykarzewa. Program zajęć obejmował m.in. multimedialne prezentacje poszczególnych krajów – ich tradycji i kultury. Dzięki temu doświadczeniu młodzież w przystępny sposób uczyła się tolerancji i szacunku, podnosząc jednocześnie swoje umiejętności językowe. Były zajęcia w podgrupach doskonalące komunikację w języku angielskim, wcielanie się w różne role, narodowe tańce i tradycje,  zajęcia w formie dramy, kręcenie filmów reklamowych i przygotowywanie przedstawień w języku angielskim. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał Cetryfikat potwierdzający ukończenie szkolenia “EuroWeek – Szkoła Liderów”.

          Udział w tych warsztatach  to bardzo cenne doświadczenie. Młodzież z wielką energią i zapałem zaangażowała się w podejmowane działania wykazując się sporą dozą kreatywności i otwartością. Warsztaty były dla uczniów niezapomnianym przeżyciem, gdyż oprócz  nowo nabytej wiedzy i umiejętności zawarli też nowe przyjaźnie i wielu z nich bardzo żałowało, że EuroWeek tak szybko dobiegł końca.

          Wyjazd na warsztaty EuroWeek oraz warsztaty profilaktyczne, które uczniowie klas VIII i klas III gimazjum oraz rodzice uczniów klas VI odbyli w szkole dofinansowane były z zadań Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018. Uczniowie mogli doświadczyć alternatywnych, wolnych od nałogów sposobów spędzania czasu. Autorkami projeku  pt: “Profilaktyka przez kształtowanie zdolności językowych” do GKRPA w Szubinie są nauczycielki języka angielskiego Ewelina Kapsa i Magdalena Gozdur.

      zobacz więcej w galerii

    • Konkurs PBW
     • Konkurs PBW

     •      Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy była organizatorem Konkursu Pięknego Czytania. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach rządowego programu dotyczącego narodowego czytania. W dniu 30.11.18 prawie 30 kandydatów ze szkół powiatu nakielskiego zmierzyło się z fragmentami popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły konkursie uczestniczyły Natalia Krzemkowska, uczennica klasy Vc, Adrianna Pawlak- z klasy VIIa oraz Marika Piecuch- klasa IIIa gimnazjum. Komisja brała pod uwagę nie tylko płynność i spójność w czytaniu tekstu, ale także środki artystycznego wyrazu. W najstarszej grupie wiekowej zwyciężyła Marika Piecuch, której gratulujemy zdobycia I. miejsca a pozostałym uczestniczkom - udziału w tym pięknym i prestiżowym konkursie.

      zobacz więcej w galerii                                                                                                   Joanna Szmyt

    • Oflag - historia naszego miasta
     • Oflag - historia naszego miasta

     •      W dniu 26.11.18 grupa uczniów z klasy 8c miała okazję wybrać się z wizytą do Zakładu Poprawczego w Szubinie. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią obozu dla amerykańskich oficerów o nazwie Oflag 64. Opowieść o losach tych żołnierzy jest o tyle ciekawa, że dotyczy Szubina i terenu obecnego Zakładu Poprawczego. Zachowane pamiątki po osadzonych w Oflagu oficerów, makieta obozu wykonana przez wychowanków i nauczycieli placówki, budynki, które przetrwały do dziś, stanowią niezwykłe dziedzictwo. Spotkanie, które poprowadził Pan Mieczysław Luchowski, było dla nas ciekawą żywą lekcją historii.

      zobacz więcej w galerii                                                                             Joanna Stefaniak-Szmyt

    • Nasz wolontariat
     • Nasz wolontariat

     •     Uczniowie klasy 8c w ramach lekcji języka polskiego włączyli się w projekt o tematyce wolontariatu. Inspiracją takiej aktywności stała się treść książki dla młodzieży.

          Oprócz ciekawych prezentacji związanych z wolontariatem w Polsce i na świecie, uczniowie zaangażowali się także w przeprowadzenie zajęć czytelniczo-plastycznych dla przedszkolaków i uczniów z klas I-III. W dniu 13. listopada br. kilkoro uczniów uczestniczyło w spotkaniu z dziećmi i doświadczyło przyjemności dzielenia się swoim czasem z innym. Dziękujemy nauczycielom z Małej Jedynki oraz z Przedszkola nr 3 za umożliwienie odbycia tych zajęć.

      zobacz więcej w galerii                                                                    Joanna Szmyt