• Ozdabiamy drzwi klasowe

05.12.2022

Od 5.12.2022r. do 16.12.2022r. odbywa się konkurs na najpiękniejszą ozdobę drzwi klasowych. Rozstrzygnięcie odbędzie się  19.12.2022r. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę: pomysł, oryginalność, wkład pracy, wykorzystane materiały. Zachęcamy do wspólnej zabawy, warto przecież zadbać o świąteczny nastrój w szkole.

• Szkolny turniej szachowy

05.12.2022

5 grudnia 2022r trzynastu uczniów klas 4-8 wzięło udział w pierwszym szkolnym turnieju szachowym. Tytuł Szkolnego Mistrza Szachowego zdobył uczeń klasy 8b Szymon Reich, wicemistrzem zastał Artur Guziński z klasy 6a. Turniej przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom rozgrywek.

• Warsztaty rękodzieła

04.12.2022

1 grudnia pracownicy Małej Jedynki oraz przedstawiciel Rady Rodziców spotkali się w celu wykonania ozdób bożonarodzeniowych na kiermasz świąteczny. Pięniądze zebrane ze sprzedaży ręcznie wykonanych ozdób zostaną przekazane na rehabilitację Igora Jabłońskiego.

• WYCIECZKA klas trzecich  DO FILHARMONII

02.12.2022

30 listopada klasy trzecie pojechały do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na  audycję muzyczną pt. ,,Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”. W ten andrzejkowy dzień przenieśliśmy się do Strasznego dworu i  przypatrywaliśmy się dawnemu obyczajowi wróżenia z wosku w operowym wydaniu. Poznaliśmy brzmienie  operowych głosów. Duże wrażenie zrobiło na nas wykonanie arii operowej ,,Ten zegar stary… . Przy okazji wzbogaciliśmy wiedzę  o kostiumach, rekwizytach, partyturze, libretcie, partii… Po koncercie w  foyer  podziwialiśmy  bogaty zbiór prac rzeźbiarskich w brązie przedstawiających słynnych kompozytorów i wirtuozów oraz unikatowe gobeliny tkane na zamówienie filharmonii.

• KLASOWE ANDRZEJKI W 3 A

02.12.2022

Zgodnie z tradycją  29 listopada w klasie 3 a odbyły się andrzejki. Aby umilić nam ten czas rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Po poczęstunku nadszedł czas na wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Dzieci w kuli szukali imion sympatii, poznawały swoje przyszłe zawody, były też cukiereczki z wróżbą. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z ,,przymrużeniem oka”. Najważniejsze, że miło spędziliśmy czas i wszyscy dobrze się bawili.