• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 3 a

11.10.2022

7 października Tropiciele i Odkrywcy z klasy 3 a obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, którzy przez okres wakacji zapomnieli tabliczkę mnożenia, mogli sobie ją przypomnieć i utrwalić w czasie tego dnia. Do zabawy zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z innych klas oraz pracowników szkoły. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

Mistrzynią tabliczki mnożenia w naszej klasie została Natalka Siekiera.

Jeśli chcesz poćwiczyć, możesz skorzystać ze stron:

tabliczkamnożenia.pl lub innej https://www.wmtday.org/pl

• Jesienna wyprawa do lasu ucznia klasy 3 b -Kacpra

11.10.2022

W ciepły  jesienny dzień na  wyprawę do lasu wybrał się tropiciel i odkrywca z klasy 3 b –Kacper.  Spacer był okazją do poznania warstw lasu oraz obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie w okresie złotej polskiej jesieni. Las można poznawać różnymi zmysłami: obserwacją roślin i zwierząt, słuchaniem odgłosów lasu, określaniem zapachu jesieni. Las to źródło świeżego powietrza, dający wytchnienie i  odpoczynek.

• Koszykówka 3x3 Finał wojewódzki

10.10.2022

W dniu 3 października w Toruniu w Hali SP nr 2 odbyły się Finały wojewódzkie w koszykówce 3x3.

W zawodach wzięły udział 2 nasze drużyny.

Chłopcy w składzie M. Hilscher, W. Lewandowski, F. Adamczewski i F. Stefanowicz bo bardzo wyrównanej walce zostali sklasyfikowani na 5 miejscu.

Bezkonkurencyjne były nasze dziewczęta które w składzie Z. Adamczewska, W. Borowicz , A.Rydlewska, M. Lewandowska nie dały szans rywalkom wygrały wszystkie mecze pokonując szkoły z Torunia, Rypina, Brodnicy i Inowrocławia i zdobyły Mistrzostwo Województwa. Gatulacje.

10.10.2022

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie

odbędą się 10 października 2022 r.

Od 8:50 do 10:30 komisja wyborcza będzie zbierać głosy w klasach VI-VIII.

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

NATALIA WAWRZYNÓW

ARTUR GUZIŃSKI

JULIA BUBACZ

JÓZEF NOWAK

Nad prawidłowością przebiegu wyborów będzie czuwała komisja wyborcza w składzie:

Martyna Godyńska

Bartłomiej Wojtczak

Zofia Nowak

Hanna Wojtkowiak

Marta Chojacka

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szubinie – II edycja

06.10.2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to okazja do popularyzacji czytelnictwa. 29 września Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz partnerzy i przyjaciele akcji - Muzeum Ziemi Szubińskiej, Zespół Szkół im. prof. E.Chroboczka, I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego, Samorządowe Przedszkole nr 2, Samorządowe Przedszkole nr 3, Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" - celebrowali wspólnie tę wyjątkową okazję w gmachu Muzeum.

Zebrani usłyszeli m.in. wiersz „Chory Kotek” Stanisława Jachowicza, który przeczytała Pani Kamila Czechowska - Dyrektor Muzeum, fragmenty „Hobbita” Tolkiena, „Nowe przygody Kubusia Puchatka” w przekładzie Michała Rusinka oraz bajkę „Nie płacz, Koziołku”. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Marlena Posadzy wraz z  uczniami klasy 6c: Roksaną, Leną, Bartkiem i Emilią. Wspólnie przeczytali bajkę dla zaproszonych przedszkolaków z szubińskich placówek.

Akcję patronatem swym objęła Fundacja Bookcrossing Polska.

• Dzień Chłopca w Zielonowie

05.10.2022

30 września obchodzimy Dzień Chłopca. Z tej okazji uczennice i uczniowie klas VIII a, b i c razem z wychowawczyniami pojechali na wspólne świętowanie do Zielonowa. Spędzili razem czas na zabawach, spacerach, rozmowach. Atrakcją było ognisko i spotkanie z leśniczym - panem M. Markowskim. Wszyscy wrócili zadowoleni. Chłopcom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

• Klasy 3 w Myślęcinku

03.10.2022

30 września Tropiciele i Odkrywcy z klas 3 wybrali się na jesienną  wycieczkę do Myślęcinka. Zwiedzili zoo, w którym obserwowali różne gatunki zwierząt  oraz zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie złotej polskiej jesieni. Następnie wytropili Zaginiony Świat i przenieśli się do epoki dinozaurów. Wrażeń było co niemiara, a  wspólna wycieczka bardzo im się podobała.

03.10.2022

27.09.2022 r. uczniowie klas 1-3 świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Każda klasa przygotowała plakat na temat wcześniej wylosowanego państwa. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami, znanymi postaciami, charakterystycznymi budynkami oraz stolicą wybranego kraju. Wszystkie klasy rozwiązały również quiz z pytaniami na temat różnych krajów. Zwieńczeniem obchodów był apel, na którym uczniowie naszej szkoły przedstawili swoje lingwistyczne talenty: Lana Kovac z klasy 3c zaśpiewała piosenkę po angielsku, Krystian Aniśko z 2c przedstawił alfabet grecki, Mikołaj Bzdzion z 2c policzył po hiszpańsku i Maja Kotyńska zaśpiewała piosenkę po turecku. Za udział w obchodach wszystkie klasy otrzymały dyplomy.