• Z pomocą dla ukraińskich dzieci - "Pudełko radości"

11.04.2022

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli sie do akcji "Pudełko radości" zorganizowanej przez Szubiński Dom Kultury. W odruchu serca chcieliśmy wspomóc dzieci, które musiały opuścić swoje domy, przedszkola, szkoły i - ratując życie - przyjechały do Polski. Akcja charytatywna polegała na zapełnieniu pudełka przedmiotami, które miały sprawić radość dziecku w konkretnym wieku. W pudełkach znalazły sie więc kredki, farby, pisaki, plastelina, kolorowanki, zabawki, słodycze, ale także dezodoranty, dla starszych dziewcząt tusze do rzęs czy maseczki, opaski i gumki do włosów, bransoletki - słowem wszystko, co mogło wywołać uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci. Ważnym elementem podarunku było samo pudełko, bo to w nim właśnie dzieci, które czasem nie mają własnej szafki, będą mogły przechowywać swoje rzeczy.

Akcja przyniosła nadspodziewane efekty. Każda klasa przygotowała pudełko radości, niektóre klasy zgromadziły tyle podarków, że trzeba było je dzielić na dwa pudełka. Wszystkim, którym leży na sercu dobro drugiego człowieka, serdecznie dziękujemy - koordynatorki akcji: W. Tomaszewska i E. Wesół.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 1-3

05.04.2022

Nowa galeria SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 1-3 została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 04.04.2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

Podczas klasowych eliminacji zostali wybrani reprezentanci klas 1-3, którzy podczas szkolnego etapu prezentowali swoje umiejętności recytatorsko-aktorskie. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, poszerzanie zainteresowań czytelniczych, odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Każdy uczestnik konkursu  włożył dużo pracy i starań, by jego występ był niezapomniany. Uczniowie wykazali się talentem recytatorskim, a przy tym dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość. Poziom recytacji był bardzo wyrównany. Prezentowane utwory oceniane były pod względem następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja tekstu.

Prym wiódł wiersz „Na straganie: Jana Brzechwy oraz utwór „Okulary” Juliana Tuwima.

Po trudnych naradach komisja dokonała wyboru, i tak wśród klas pierwszych zwyciężył Mikołaj Bzdzion z wierszem” Chrząszcz”, w klasach drugich palmę zwycięstwa dzierżyła Zuzanna Dąbrowska z wierszem „Kłamczucha”, a wśród klas 3 najlepsza okazała się Zuzanna Pytel z wierszem ”Kokoszka”.

Wybór okazał się trudny, ponieważ uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, wszystkim recytatorom gratulujemy odwagi, a rodzicom dziękujemy za pomoc dzieciom w przygotowaniu.

Zachęcamy uczniów do poznawania twórczości polskich poetów.

• Giełda Szkół.

05.04.2022

W dniu 31.03.2022r. o godzinie 9:00 na hali sportowej ruszyła V edycja corocznego wydarzenia jakim jest Giełda Szkół. Uczniowie z klas VIII, nie tylko z naszej szkoły, mieli okazję zapoznać się z ofertą kilkunastu szkół ponadpodstawowych z terenu Szubina, Nakła nad Notecią, Bydgoszczy i Żnina. Szkoły ponadpodstawowe przygotowały bardzo atrakcyjne stanowiska a targi cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. W Giełdzie wzięły udział szkoły: I Liceum Ogólnokształcące z Szubina, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica z Nakła nad Notecią, Zespół Szkół im. Prof. Emilia Chroboczka z Szubina, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, Zespół Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie, Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy, Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Technicznych w Żninie. Mamy nadzieję, że przedstawiona oferta pomoże naszym przyszłym absolwentom w wyborze najlepszej, przyszłej drogi!

Organizatorzy:

Marta Mrówczyńska

Anna Smolińska

• Kiermasz książek :)

04.04.2022

1.04. i 4.04. 2022r. na holu Dużej Jedynki odbył się wiosenny kiermasz książek używanych. Można było za złotówkę kupić lektury, książeczki dla dzieci, a nawet albumy i wydawnictwa popularnonaukowe. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczennice klasy VII a sprzedały 45 woluminów. W maju odbędzie się kolejny kiermasz.

Jeżeli macie książki, które już przeczytaliście i nie są Wam potrzebne, możecie przynieść je do sali nr 3, a my wykorzystamy je na kiermaszu.