• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

            05.05.2023

            Dnia 25 kwietnia 2023 roku w Małej Jedynce odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich.                  Po trzech reprezentantów z każdej klasy podjęło wyzwanie i przystąpiło do zmagań matematycznych. Mali matematycy wykazali się nie tylko zdolnościami arytmetycznymi, ale także logicznym i kreatywnym myśleniem.     Zwyciężyli:

            I miejsce - Ziemowit Nowak z kl. III b,

            II miejsce – Hubert Karwecki z kl. III b,

            III miejsce – Zofia Kluczyńska z kl. III c.

            Gratulujemy zwycięzcom!

             

            Konkurs przeprowadziły: p. Arleta Lemańska, p. Violetta Tabor, p. Grażyna Stawarz

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich

            01.05.2023

             

            W poniedziałek 24 kwietnia  odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

            Wyniki konkursu:

            1 miejsce i tytuł ,,Mistrza ortografii” zdobył   Krystian Aniśko kl. 2 c

            2 miejsce -  Magdalena Orchowska kl. 2 a

                             -  Maja Przybylska kl. 2 a

            3 miejsce  -  Cezary Hejnicki kl. 2 b

            Gratulujemy!!!

             

          • Witaj dniu trzeciego maja…

            01.05.2023

             Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. W tym roku przygotowała go klasa 3 a. Teksty recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek, a na zakończenie słowa pani dyrektor Marleny Posadzy i pani wicedyrektor Joanny Umińskiej zachęciły do chwili refleksji nad tym czym jest wolność, patriotyzm, naród, ojczyzna dla każdego z nas.

             

          • Spotkanie z miłośnikiem przyrody

            27.04.2023

             

            W naszej szkole, tj. w budynku Małej Jedynki zorganizowano spotkanie z biologiem, ornitologiem. Pan Dawid Kilon - nasz zaproszony gość, to przede wszystkim miłośnik natury, badacz i podróżnik.

            Uczniowie klas 1-3 w dniach 25-26 kwietnia mieli zorganizowane zajęcia z zaproszonym gościem. Dzieci z klas pierwszych malowały ptasie pióra 3D, a drugo- i trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych. Prelegent prezentował różne eksponaty i obrazy. Pokazywał, gdzie mieszkają ptaki, jak wyglądają ich pióra, po czym je można rozpoznać. Zaprezentował też swoją książkę o ptakach. Pan Dawid na ogólnym spotkaniu opowiadał o swoich przeżyciach i pokazywał zdjęcia zwierząt, roślin, lodowców, stacji badawczej ze swoich wypraw na Antarktydę.

            Spotkania odbyły się w miłej atmosferze, a prezentowane w ciekawy sposób treści wzbogaciły wiedzę dzieci. Liczymy na kolejne ciekawe opowieści, bo niedługo Pan Dawid wyjeżdża badać tajniki fauny i flory na Islandii.

             

                                                                                                                                                           A. Socha-Krakowska

          • Szkolny Konkurs Matematyczny klas 2

            26.04.2023

            Najlepsi matematycy klas 2 przystąpili do szkolnego konkursu. W czasie zmagań konkursowych musieli wykazać się zdolnościami arytmetycznymi,  logicznymi i kreatywnym myśleniem.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce –   Miłosz Lewandowski z  klasy 2 b

            II miejsce –  Mikołaj Pacała z klasy 2a   oraz   Mikołaj Bzdzion z klasy 2c

            III miejsce – Konstanty Stachowiak z klasy 2 b

            Gratulujemy !

          • Wycieczka klas ósmych do skansenu

            25.04.2023

             

                        19 kwietnia 2023 r. młodzież z kl. VIII a i VIII b wraz z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku, które gromadzi muzealia i obiekty architektury wiejskiej z terenu Krajny, Pałuk i Puszczy Noteckiej. W muzeum znajduje się 28 dużych obiektów architektonicznych chałupy i zabudowania gospodarcze od XVIII do pocz. XX w., remiza z pocz. XX w., szkoła,  3 wiatraki („koźlak”, „paltrak” i „holender”), kościół, kuźnia i tartak oraz przykłady tzw. małej architektury: kapliczki przydrożne, piece chlebowe, studnie i piwnica ziemna. Większość obiektów udostępniona została zwiedzającym. Zabytkowe budynki i przedmioty budziły zainteresowanie, czego wyrazem były pytania zadawane przewodniczce.

                        Wielką atrakcją był pokaz  wypiekania wafli w specjalnej obrotowej waflownicy umieszczanej na piecu. Wszystkie upieczone wafle zostały zjedzone. Uczniowie  poznali też sposób produkcji masła tradycyjną metodą. W procesie ubijania masła każdy mógł wziąć udział. Na koniec nastąpił poczęstunek. Wspaniale smakował chleb ze świeżym masłem, do którego pasowała wyśmienita kawa zbożowa z jęczmienia.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

            23.04.2023

            Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy przedstawienie pt” W biurze u Matki Natury”, na które zaprosiliśmy  młodsze dzieci z innego przedszkola.  Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

            ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

             

          • Niech Ci, Boże będą dzięki...

            20.04.2023

              

             

             W  zerówkach dzieci biorą udział w zajęciach z religii, na które rodzice wyrazili  pisemną zgodę.

                W czasie  spotkań  dzieci doznają wielu wrażeń: tańczą, śpiewają jednocześnie poznając najistotniejsze elementy wiary. Wszystkie dzieci chętnie słuchają opowieści religijnych, które uczą nas, jak być dobrym i uczciwym człowiekiem, jak żyć i postępować na co dzień, krocząc przez życie śmiało z wiarą i  odwagą. Maluchy poznają podstawy  wiary, uczą się modlitw, piosenek i wierszyków o treściach religijnych. Na zajęciach panuje ciepła i przyjazna atmosfera.

             

                Program nauczania religii w przedszkolu ukazuje dziecku otaczający świat i pozwala otworzyć się na Boga i Jego miłość. Celem katechezy przedszkolnej jest wprowadzenie dziecka w życie religijne, w poznanie wiary, modlitwy i liturgii. Nauka religii ma również służyć wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka i kształtowaniu jego życia we wspólnotach społecznych, np. w rodzinie,  w Kościele czy grupie przedszkolnej. Poprzez zabawę dzieci poznają prawdy religijne, krótki zarys historii zbawienia w oparciu o Pismo Święte, rok liturgiczny z istotą i znaczeniem najważniejszych uroczystości i świąt. Modlitwy i pieśni religijne sprawiają, że dzieci nawiązują przyjaźń z Panem Bogiem.

             

                  Katecheza, oparta na urozmaiconych metodach pracy z dzieckiem, uwzględnia metody aktywizujące: zabawę, piosenki, inscenizacje, opowiadania – otwiera wszystkie sfery osobowości dziecka. Angażuje umysł, wyobraźnię, uczucia, działania dziecka, przyczyniając się nie tylko do zdobycia wiedzy religijnej, lecz również rozwija je poznawczo, emocjonalnie i społecznie.

             

                Dzieci wraz  z  rodziną chętnie uczestniczą w przygotowaniu wystaw tematycznych  plastyczno-technicznych.

             

            Niech Ci Boże będą dzięki, za te dary z Twojej ręki.
            katecheta: Jadwiga Pokrzywińska



             

             

          • Dzień chemika

            18.04.2023

            14 kwietnia 2023 w naszej szkole odbył się „Dzień chemika”. W tym dniu zostały zorganizowane dodatkowe zajęcia laboratoryjne z chemii .Polegały one na wykonaniu przez uczniów samodzielnie doświadczeń i wypełnieniu kart pracy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych. Na koniec dla każdej grupy został przygotowany pokaz, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

                

          • Przedstawienie wiosenno- wielkanocne w klasie 1b

            12.04.2023

            Uczniowie klasy 1b wystawili przedstawienie pt. "Bo Wielkanoc jest tuż, tuż...", na które zaproszeni zostali rodzice i dziadkowie. Dzieci, w pięknych strojach wykonanych przy pomocy rodziców, przedstawiły pierwsze oznaki wiosny a także zwyczaje wielkanocne. Występ umiliły piosenki o tematyce wiosenno- wielkanocnej.  Rodzice i dziadkowie nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Każde dziecko wręczyło swoim gościom prezent samodzielnie zasadzony hiacynt, a dzieci odwiedził tradycyjny zając. 

            tekst: Kinga Nowak

            zdjęcia: Kasia Siekiera

          • Wielkanoc w oddziale zerowym

            10.04.2023

            Przedszkolaki z oddziału zerowego przygotowując się do Świąt Wielkanocnych wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury, aby wykonać  Wielkanocne Palmy z bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły. Nie zabrakło poszukiwań  małych upominków od Wielkanocnego Zajączka.

          • Wycieczka do Torunia

            10.04.2023

             5 kwietnia  przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Torunia.                                             Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w  teatrze dla dzieci ,,Baj Pomorski”, gdzie oglądały niezmiernie intrygujący i zabawny spektakl pt. ,, Przypadki doktora Bonifacego Trąbki". Następnie  wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście  gdzie zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika. Ostatnim punktem  wizyty w Toruniu była wizyta w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

             

          • MISTRZ ORTOGRAFII

            10.04.2023

            31.03 w świetlicy Małej Jedynki odbył się konkurs ortograficzny dla klas III. Prowadzące  przypomniały dzieciom o zasadach panujących w czasie trwania  konkursu, wyjaśniły poszczególne zadania, a natepnie dzieci zabrały się za pisanie. Patrząc na dzieci, można było odnieśc wrażenie, że rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii nie będzie prosta. Po zakończonym konkursie organizatorki sprawdzały prace bardzo dokładnie i  podały wyniki.Mistrzem Ortografii została: Maja Frankowska z kl. 3a, drugie miejsce zajęła Antonia Hejnicka z kl. 3b i trzecie miejsce zajął Mateusz Chudzyński z kl. 3b.Gratulujemy wszystkim dzieciom, które przygotowały się do konkursu.

          • Konkurs na „Mistrza Kostki Rubika”

            10.04.2023

            Nauczyciele naszej szkoły podążają za uczniami, obserwują ich pasje na przerwach, przyglądają się zajęciom dzieci. W taki właśnie sposób powstał pomysł zorganizowania konkursu na „Mistrza Kostki Rubika”.  Konkurs odbył się 4 kwietnia podczas apelu porządkowego. Uczestnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych, osobno klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Najszybciej z zadaniem poradzili sobie uczniowie klasy trzeciej i na tym poziomie mistrzem został Hubert Karwecki, natomiast wicemistrzostwo zdobyła Alicja Bauza.

            W klasach drugich wygrał Antoni Madej, a 2 miejsce zajął Mikołaj Bzdzion.

            Klasy pierwsze rywalizację zakończyły po wyznaczonym czasie i tu zadecydowała największa liczba ułożonych ścianek, zwyciężył Mikołaj Andrzejewski.

            Rozgrywki odbywały się na oczach publiczności, która żywo dopingowała swoich przedstawicieli. Turniej wzbudził wiele emocji. Mamy nadzieję, że pojawią się nowi fani kostki Rubika, być może konkurs stanie się tradycją w „Małej Jedynce”. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Ewa Kowalczyk oraz pani Arleta Lemańska.

            Zwycięzcom serdecznie  gratulujemy, życzymy dalszego rozwijania pasji i zachęcamy wszystkich uczniów do zaprzyjaźnienia się z kostką Rubika.

             

             

             

          • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego: „Moja ulubiona postać z przeszłości”

            07.04.2023

            W marcu bieżącego roku odbyła się 2. edycja szkolnego konkursu: „Moja ulubiona postać z przeszłości”. Chętni uczniowie mogli własnoręcznie opisać wybraną postać oraz zobrazować ją dowolną metodą. Do konkursu zakwalifikowało się 25 prac. Wszyscy otrzymali szóstki z historii. 05.04.2023 r. twórcy najpiękniejszych zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie. Lista zwyciężców i wyróżnionych:

            1. miejsce – Karina Schiewe, klasa 6 a

            2. miejsce – Vanessa Kasprzak, klasa 6 c

            3. miejsce – Mikołaj Adamowski, klasa 5 a

            3. miejsce – Wiktoria Kosobudzka, klasa 5 c

            wyróżnienie – Nicole Janiak, klasa 5 a

            wyróżnienie – Paweł Oleś, klasa 6 b

            Spotkanie wszystkich uczestników konkursu odbyło się w obecności dyrektor szkoły, pani Marleny Posadzy oraz organizatorki, - Barbary Kowalewskiej w nowo wyremontowanej sali historycznej nr 1.

            Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i udział w konkursie, a nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy.

             

            Barbara Kowalewska

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie
      • sekretariat@sp1.szubin.pl kl. 4-8 sekretariat2@sp1.szubin.pl kl.0-3
      • SP1 klasy 4-8 tel. 52 384 20 53 SP 1 klasy 0-3 tel. 52 384 21 19
      • klasy 4-8: ul. gen. Kazimierza Grudzielskiego 21; 89-200 Szubin klasy 0-3: ul. Św. Marcina 11; 89-200 Szubin 89-200 Szubin Poland
    • Logowanie