• 2020/2021

        • ROK SZKOLNY 2020/2021


           

          GALERIA ZDJĘĆ              

                   ,Alfabet Tradycji"- to program edukacji regionalnej, który pozwala budować w dzieciach pozytywny obraz  tradycji i pogłębić znajomość kultury swojego regionu. Uczniowie klas I-III naszej szkoły poznali kulturę Pałuk oglądając krótkie filmy edukacyjne, przedstawiające poszczególne elementy kultury tradycyjnej Pałuk, takich jak instruentarium, haft, śpiew i taniec czy elementy tradycyjnego stroju świątecznego. Dzięki ,,Mazankom"- kolorowym kartom pracy z ilustracjami i archiwalnymi fotografiami, nasi uczniowie mogli jeszcze więcej dowiedzieć się, z jak ciekawego regionu pochodzą.
                                                                                                                                                                               mgr Grażyna Stawarz    


          Lekcje pod chmurką

                  Uczniowie klas pierwszych  w czwartek 01.10 2020r. odwiedzili  Nadleśnictwo Szubin. Przy sprzyjającej pogodzie i gościnności dyrekcji zrealizowali temat dnia:,, Jesienny las”. Pan leśniczy Jakub Sokołowski przygotował dla dzieci ciekawe eksponaty i mapy, podzielił się wiedzą i odpowiedział na mnóstwo pytań małych tropicieli wiedzy. Dzieci zapoznały się z planszami, tablicami  edukacyjnymi i  przeszły leśną ścieżkę. Rozpoznawały różne gatunki drzew, krzewów, warstwy lasu, a nawet  tropy leśnych mieszkańców. Przypomniały zasady zachowania w lesie i przyczyny powstawania pożarów. Na obiekcie edukacyjnym ,,Kunia Łączka” utrwaliły wiedzę i zintegrowały się w zabawie.

               Nadleśnictwo podarowało pierwszakom drewniane linijki z grafiką roślin i zwierząt sprawiając  ogromną radość. W wycieczce  wzięła udział mama jednej z uczennic pani Kasia wspierając wychowawców w opiece  nad dziećmi i wykonując profesjonalne zdjęcia.

                  Odwiedziny w Nadleśnictwie Szubin miały również na celu realizację  jednego z zadań z projektu:,, CZYTAM Z KLASĄ , lekturki  spod chmurki”, moduł pierwszy ,,Mała chmurka w krainie drzew”.

                Dyrekcji Nadleśnictwa oraz panu leśniczemu prowadzącemu spotkanie  uczniowie i wychowawczynie serdecznie dziękują za współpracę i lekcje pod chmurką.

          Zdjęcia w galerii autorstwa pani Katarzyny Siekiery.

          Iwona Tabor

          zobacz więcej w galerii

           


           

           

          Projekt Wrzesień’39

           

             Wrzesień to ważny miesiąc w historii Polski, czas wspomnień, hołdu, zadumy narodowej. Mali uczniowie Jedynki wiedzą, z czym nam,  Polakom kojarzy się ten miesiąc.

          Już z początkiem września klasy 1-3 wzięły udział w projekcie Wrzesień’ 39. Tradycją naszej szkoły jest, że już we wrześniu najmłodsze klasy poznają tragiczny czas w historii swojej ojczyzny.

           

             W ramach projektu każda z klas uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, podczas której Pani Basia wprowadziła nas w ten smutny czas.  W tym roku towarzyszyliśmy małej Elce, bohaterce książki pt. ”Wojna nie jest dla dziewczyn”, która dziecięcym językiem opowiedziała swoją historię z czasów II wojny światowej.

          Uczniowie obejrzeli również filmy na temat wybuchu  wojny w dniu 1 września 1939r. oraz byli pod wrażeniem  słuchowisk, z których dowiedzieli się między innymi o bohaterskiej obronie Westerplatte. Młodsze dzieci poznały także historię niedźwiadka Wojtka, towarzysza polskich żołnierzy w okresie wojennym.

           

             Podsumowaniem projektu był udział dzieci w konkursie plastycznym 

          pt. „Widok za oknem dziś, widok za oknem w  czasie wojny”. Na konkurs wpłynęło wiele prac  pokazujących,  w jaki sposób dzieci pojmują wojnę.  postawa najmłodszych uczniów daje nadzieję, że młode pokolenie nigdy nie dopuści już do tak strasznych czasów.

            

              Na zakończenie  projektu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do miejsc pamięci, by złożyć hołd ofiarom zbrodni hitlerowskiej i sowieckiej.

          Organizatorkami projektu były: p. A. Lemańska, V. Tabor, M. Dolny.

           

                                                                                                                         Notatka - mgr A. Lemańska

          zobacz więcej w galerii


              

          Dzieci z klas 1 - 3 ruszyły do pracy przy realizacji projektów:

          MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

          CZYTAM Z KLASĄ

          IDŹ TY LEPIEJ, KOZIOŁECZKU SZUKAĆ SWEGO PACANOWA

          Pani Barbara Przybylińska - koordynator projektów, przy współpracy z wychowawcami klas 1 - 3 przez najbliższy rok szkolny 2020/2021 będzie zachęcała dzieci do pokochania książek. Zamiłowanie do czytania otwiera umysły maluchów jak również doskonali samą technikę czytania.

          Barbara Przybylińska

           

           

           

           

           


          ROK SZKOLNY 2019/2020


          Mała Jedynka kończy rok szkolny 2019/2020

              W piątek, 26 czerwca 2020 r. w nietypowych okolicznościach zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020.  Ze względu na obostrzenia spowodowane koronawirusem  podsumowanie nauki odbyło się na placu przed szkołą  z zachowaniem środków ostrożności. W odstępach czasowych pojawiały się dzieci z poszczególnych klas, by z dumą odebrać zasłużone nagrody i świadectwa.

              Po  pożegnaniu dzieci z klas III odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania Pani Eleonory Storzyńskiej, wychowawczyni klasy 3a, która z dniem 1września 2020 r.  przechodzi na emeryturę.  Gratulacje i życzenia  przyszłej Emerytce w imieniu uczniów i pracowników naszej szkoły złożyła  dyr. Małgorzata Junyk. Od rodziców mnóstwo życzeń przekazała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Grabowska. Prezes Oddziału ZNP w  Szubinie,  Hanna Zawadzka – Pleszyńska  podziękowała pani Eleonorze za wieloletnią pracę związkową.

              Ważnym elementem tegorocznego  zakończenia roku szkolnego była organizacja  pomocy  dla chorej Celinki  poprzez wdrożenie akcji Kwiatek dla Celinki. Mamy nadzieję, że zebrane  dzięki dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły pieniądze pomogą ratować zdrowie dziecka.

              Życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji. Niech będą one na miarę Waszych marzeń. Dbajcie o siebie, nie igrajcie z koronawirusem i w komplecie powróćcie  do nas 1 września.

           

           

           

          zobacz więcej w galerii


          Mała Jedynka pomaga !

          video-1592935218.mp4

           

           

                                                                                                                                                       mgr A. Lemańska

           

           


           

          Wszystkim swoim uczniom z okazji Dnia Dziecka mnóstwo buziaków   wraz z filmem przesyłają          Wasze Panie z Małej Jedynki !

          https://biteable.com/watch/yczenia-2595880

           

           

                                                 mgr A. Lemańska

           


           

           

          Wszystkim małym i dużym dzieciom z okazji ich święta  składamy życzenia radosnego dzieciństwa, kochającej rodziny i wielu serdecznych przyjaciół.

                     Życzymy sukcesów w szkole, rozwoju  swoich pasji i talentów.                         Nigdy nie traćcie dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe.

          Niech każdy dzień będzie dla Was nową , pełną beztroskiej zabawy przygodą.

          Oby dorośli wokół  potrafili odnaleźć dziecko w sobie, by poprowadzić Was    przez świat marzeń i pragnień ku szczęśliwej przyszłości.

          Dyrekcja

           


          ŚWIATOWY  DZIEŃ  BEZ  PAPIEROSA

          Klasa 2c popiera walkę z paleniem tytoniu. W związku z tym , iż 31 maja 2020 r. przypada  dzień bez papierosa,  dzieci wykonały plakat popierający tę akcję!

           


          Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego

          WIOSENNE KWIATY

           

          Przedszkole Publiczne IGUŚ w Chomętowie ogłosiło wyniki konkursu plastycznego pt. Wiosenne kwiaty. Spośród biorących udział w zmaganiach plastycznych nagrodzeni dyplomami i upominkami ( które czakają na zwycięzców w szkole) zostali również uczniowie naszej szkoły:

          I miejsce - Filip Kręgowski

          III miejsce - Karolina Iglewska

          Składamy także podziękowania Marcie Szlaga za udział w konkursie.

          Gratulujemy!

           


          Szanowni Rodzice

                  Informujemy, iż świetlica szkolna w Małej Jedynce, w której

          odbywają  się  zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas 1 - 3,

                                czynna jest codziennie w godzinach 6.45 - 16.30.


              

          Dzień Mamy w 1b !

                    26 maja prawie na całym świecie obchodzony jest Dzień Mamy. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie. Z tej okazji dzieci z klasy I b przygotowały dla mam krótkie podziękowanie. Każde dziecko opowiadało ciąg historii prezentując do tego obrazek. Mimo tego, że odbyło się to zdalnie, powstała piękna historia. Sprawiła ona dużo radości mamusiom oraz uczniom, którzy po raz pierwszy od dłuższego czasu mogli się zobaczyć.

                                                                                                    mgr Agnieszka Kończal

          Dzien_Mamy__.mp4

           


                                                               WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!                                                                   

          Miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie. W geście jedności i wzajemnego wsparcia uczniowie klasy 2c wykonali plakat z hasłem przewodnim dla wszystkich. Słowa mają ogromną moc, a ich siła daje nadzieję. Czas, który napawa nas lękiem, na pewno minie, a My znów będziemy mogli cieszyć się sobą nawzajem. Bo ,,WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE".

                                                                                                                                                                                                               Grażyna Stawarz


                   Szanowni Rodzice  uczniów oddziałów zerowych i klas pierwszych                                          w roku szkolnym 2020/2021.

                      W związku z obowiązkiem powiadomienia przez szkołę rodziców  o przyjęciu ich dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych  na rok szkolny 2020/2021 informujemy, że ze względów bezpieczeństwa  i przepisów RODO powiadomienia te będą odbywały się drogą telefoniczną lub elektroniczną w terminie do 30.04.2020 r.

                                                                                                                        wicedyrektor  Elżbieta  Getler

           

           


          Jestem eko - odznaka małego ekologa 
           
           

           

           

           


          Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Pracownicy szkoły!

           

             Niech Święta  Wielkiej Nocy  przypadające w tak trudnym   i niebezpiecznym dla nas wszystkich czasie utrzymają nasze marzenia w mocy trwania !                            

           Oby w słowach  świątecznych  życzeń  nie zabrakło  wzajemnej życzliwości i wsparcia dla najbardziej tego potrzebujących. Życzymy, aby  postawione przed nami wyzwania  w nauczaniu  utwierdziły nas we własnej sile pokonywania trudności.

             Podążajmy przez życie krokiem  ludzkiej godności,                           a zmartwychwstanie Chrystusa niech owocuje w naszych duszach mocą wiary, miłości i nadziei  na bezpieczną przyszłość.

          Spokojnych, a nade wszystko zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy  Dyrekcja


          Zostań w domu

          ,,Zostań w domu, bądź bezpieczny"- to apel klasy IIc  skierowany do małych i dużych, a zwłaszcza do tych, dla których bezpieczeństwo własne i ich najbliższych jest cenną wartością. Uczniowie, pracując zdalnie wykonali plakaty zachęcające do  pozostania w domu.

          mgr Grażyna Stawarz

                  

                    

          zobacz więcej w galerii


          UWAGA!

           

          Przypominamy, iż trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2020/21. Obecnie wnioski należy składać drogą elektroniczną na adres: sekretariat2@sp1.szubin.pl

          do 10 kwietnia 2020 r.


          PILNE !

          W związku z zarządzeniem Rady Ministrów z dn. 11 marca 2020 r.w terminie 16 - 25.03.20  zostają zawieszone w Małej Jedynce zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.W tym czasie szkoła będzie zamknięta, proszę więc o zapewnienie dzieciom opieki w domu. Zaleca się, by dzieci w czasie najbliższych dwóch tygodni pozostawały w domu, jak najrzadziej wychodziły na ulice i stanowczo unikały spotkań w grupach rówieśniczych.

          W najbliższy czwartek i piątek ( 12 i 13 marca) odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńcze od 8.00 do 10.30 dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu. W te dwa dni odwozy we wszystkich kierunkach będą tylko o 12.40!

          Począwszy od jutra odwołane zostają  refundowane przez MOPS obiady dla klas 1 - 3  oraz wyżywienie w oddziałach przedszkolnych.Jeśli rodzice przyślą maluchy do szkoły, zobowiązani są zapewnić im suchy prowiant. 

          W czwartek i piątek świetlica pracuje zgodnie z planem.

                                        wicedyrektor E. Getler


           

          UWAGA!

          W związku z niebezpieczeństwem zakażenia  koronawirusem odwołane zostają  wcześniej zaplanowane w  Małej Jedynce imprezy i spotkania:

          Spartakiada zerówek - zaplanowana na 10 marca, godz.9.00

          Drzwi otwarte w oddziałach przedszkolnych dla rocznika 2014- zaplanowane na 13 marca,  godz. 17.00.

          Zebrania z rodzicami - zaplanowane na 18 marca, godz.16.30

          Przepraszamy za zmiany!  O nowych terminach tymczasowo odwołanych spotkań powiadomimy w odpowiednim czasie.

                                               wicedyrektor - Elżbieta Getler


           

           

           

           

          Świętujemy Dzień Kobiet

          Dzień Kobiet w naszej szkole jak każdego roku był wyjątkowy. Od samego rana można było spotkać chłopców z kwiatkami, upominkami i życzeniami dla koleżanek i pań pracujących w szkole. W tym szczególnym dniu odbył się  również apel przygotowany przez uczniów klasy 3 b pod nadzorem pani Marzenny Zielińskiej i pani Karoliny Donarskiej - Zawadzkiej.  W spotkaniu brały udział wszystkie klasy 0 – 3, a przede wszystkim  panie pracujące w szkole. Wesoły program, na który składały się wiersze, tańce, piosenki, scenki i życzenia, wprowadził wszystkich w dobry humor.                    Na koniec spotkania pani dyrektor podziękowała artystom i organizatorkom spotkania oraz złożyła życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom naszej szkoły.

                                                           mgr Marzenna Zielińska

          zobacz więcej w galerii


                  

           

          Pomagamy zwierzętom...

             Po feriach uczniowie  Małej Jedynki włączyli się w akcję zbiórki karmy dla schroniska.  Przez zaledwie 2 tygodnie, udało się uzbierać sporą ilość karmy i przysmaków, które w marcu zostały dostarczone do Schroniska dla psów w Pruszczu Pomorskim.

                                                                                                                                             mgr Barbara Przybylińska

           

           


                            

           

          Walentynki w Małej Jedynce

                 14 lutego odbył się apel z okazji Walentynek, podczas którego klasa IIIc zaprezentowała program artystyczny pt. „Spotkanie z tajemniczą Walentynką, tajemniczym Walentym”. Po części artystycznej Mały Samorząd Uczniowski doręczył uczniom i nauczycielom klas I-III kartki walentynkowe.

                                                                                                                                              mgr Barbara Przybylińska

          zobacz więcej w galerii


          Spotkanie z weterynarzem

           

               19 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z weterynarzem dla uczniów klas I-III. Spotkanie poprzedzone było omówieniem w klasach lektur o zwierzętach, takich jak: „O psie, który jeździł koleją”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Cukierku, Ty łobuzie” . Pan Adam, lekarz weterynarii pracujący na co dzień w szubińskiej przychodni zaznajomił dzieci z ciekawą i odpowiedzialną pracą, jaką sam wykonuje i zawsze ma czas dla kochających zwierzaków. 

           

          Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w klasach projektu „Czytam z klasą – zwierzęce lekturki spod chmurki”.

                                                                                                              mgr Barbara Przybylińska

          zobacz więcej w galerii


           

          PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          Uczniowie klas I odwiedzili bibliotekę szkolną  i zapoznali się z regulaminem biblioteki i poznali zasady w niej obowiązujące. Podczas spotkania poprawnie rozwiązali zagadki, a bibliotekarz przybliżył dzieciom prośby książki. Następnie uczniowie klas I przystąpili do złożenia uroczystego ślubowania na czytelnika. W tym dniu każdy uczeń po raz pierwszy wypożyczył wybraną przez siebie książkę. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek.

          mgr Barbara Przybylińska

          ZOBACZ WIĘCEJ W GALERII

           


                               

          KOLOROWO MI...

                 W piątek zakończyliśmy nasz Antydepresyjny Tydzień Kolorów”. Przedszkolaki każdego dnia przychodziły na zajęcia ubrane w obowiązującym tego dnia kolorze.

                 Zaczęliśmy w piątek 14 lutego, świętując walentynki ubrani na czerwono. Poniedziałek odkrył przed nami tajemnice oceanów, mórz, jezior i rzek. Obowiązywał więc kolor niebieski. We wtorek, ubrani na czarno, poznaliśmy Morze Czarne i zwierzęta, które w nim zamieszkują. Kolor żółty przewodził nam natomiast w środę. Tego dnia przedszkolaki poznały pustynię, dowiedziały się co to jest fatamorgana, a także poznały ciekawe zwierzęta takie jak fenek, czy skoczek pustynny. Czwartek przystroiliśmy kolorem zielonym. Na zajęciach królowały ufoludki, obcy i stworzenia pozaziemskie.  W piątek w salach się po prostu zaróżowiło. Każdy przedszkolak widział świat pozytywnie i to przez różowe okulary.

                 Każdy dzień rozpoczynaliśmy nazywaniem i przywitaniem obowiązującego koloru, szukaliśmy go w swoim stroju i na ubraniach innych dzieci, a także tworzyliśmy prace plastyczne i techniczne. Były serduszka, oceany i morza zrobione z krepy i kartonu, Morze Czarne z rafą koralową, plakaty ze zdjęciami zwierząt pustynnych, istoty pozaziemskie zrobione z plasteliny, kolorowe naszyjniki i wiele innych dzieł. Każdy kolor towarzyszył nam w zabawach ruchowych, zagadkach i piosenkach. Przynosił to, co było głównym celem, jaki przyświecał nam w Antydepresyjnym Tygodniu Kolorów, czyli radość i uśmiech na twarzy każdego przedszkolaka.

                                                                                                mgr Agnieszka Berka

           

          zobacz więcej w galerii


           

                 Babcia i Dziadek są dla nas  miłością,  mądrością, doświadczeniem i pomocą. Dlatego też, gdy zbliża się  święto Babć i Dziadków, wnuki pragną  podziękować im za obecność   w  swoim  życiu  i uczcić ten dzień w szczególny sposób.  Tak stało się w poniedziałek – 17 lutego.  Uczniowie  z trzech  klas drugich  wspólnie  z wychowawczyniami  oraz mamami  przygotowali  wspaniałą uroczystość , na którą zaproszeni zostali ich ukochani Dziadkowie.

               Pieczę nad całością sprawowały wychowawczynie klas, panie: Violetta Tabor ( 2a ), Arleta Lemańska ( 2b ), Grażyna Stawarz ( 2c ) oraz pani Marta Dolny ( n-el wspomagający).   Mamy uczniów zadbały o fantastyczne ciasta, napoje, dekorację stołów i  obsługę gości.  Pięknie przystrojona  sala gimnastyczna pękała w szwach . Goście dopisali!  Siedząc przy suto zastawionych stołach, z uwagą i przejęciem oglądali część artystyczną imprezy, gdzie główne role grały ich wnuki.  Treść części artystycznej przeniosła gości w świat wspomnień z ich dzieciństwa i młodości. Nie zabrakło wesołych piosenek, scenek kabaretowych, tańców  oraz wierszy. Były również,  przy okazji wręczania  wykonanych przez wnuki upominków, płynące prosto z serca życzenia zdrowia, szczęścia i stu lat życia w zdrowiu.

               Z zadowolonych min jak i  komentarzy  Babć oraz  Dziadków wnioskujemy, iż impreza udała się znakomicie. Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły i naszym mamom za pomoc w organizacji tak dużego dla nas przedsięwzięcia. Wszystkie wydarzenia zostały skrzętnie uwiecznione w galerii za sprawą przyjaciela szkoły, pana Tadeusza Drobińskiego, który tym razem wystąpił w podwójnej roli – dziadka naszego kolegi oraz nadwornego fotografa !                                                                    

                                                                                    Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

                                                                                            Uczniowie klas drugich

           

           

           

          VID_20200217_173219.mp4

          VID_20200217_172932.mp4

          VID_20200217_171901_1.mp4

           

           

          zobacz więcej w galerii


          TYDZIEŃ KOLORÓW W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

                       

          Ocean- błękitna przestrzeń...

              Wystartował  ,,Tydzień kolorów" w oddziałach zerowych. Jako pierwszy do inspiracji i zgłębienia wiedzy pojawił się kolor niebieski. Błękit działa uspokajająco, a już silnie nasycony kojarzy się z wodą. Nasi uczniowie najpierw z pomocą rodziców przygotowali materiały o morzach i oceanach, a następnie współpracując w grupach, z ogromnym zapałem stworzyli ,,wielką wodę".

             Już teraz dzieci znają nazwy oceanów, zamieszkującą je faunę i florę  oraz wpływ  współczesnej cywilizacji na powolne unicestwianie  morskich ekosystemów.Ale jedna rzecz pozostała bez odpowiedzi:

          ,,morze to błękit, czy może granat?"

          Wspaniałe oceany wykonane przez ,,Motylki" pogłębiają tylko nasze  wątpliwości.

           

           

                                                                                                  Iwona Tabor, Jadwiga Pokrzywińska

           

          zobacz więcej w galerii


           

           

          Babciu, kocham Cię!  Dziadku, kocham Cię!

                  23 stycznia był dla "Biedronek" ważnym dniem. W przedszkolu zjawili się wyjątkowi goście: Babcie i Dziadkowie. Dzieci brały udział  w przedstawieniu,  podczas którego próbowały rozwikłać zagadkę "Czy babcia i dziadek są czarodziejami?".

                  Dziewczynki zatańczyły "Walc Kwiatów" z baletu "Dziadek do orzechów", a chłopcy zagrali na instrumentach do utworu "Łyżwiarze". Na piosence "Let's rock" wszystkim "nóżka sama chodziła", a na koniec dzieci zaskoczyły wszystkich specjalnie przygotowaną prezentacją, podczas której wyświetlały się ich zdjęcia. Oczywiście nie zabrakło również gestykulacji i choreografii. Następnie "Biedronki" zaprosiły Babcie i Dziadków  na poczęstunek.

                  Spotkanie zakończyło się wspólnymi tańcami, muzykowaniem przy akompaniamencie gitary by w końcu zaśpiewać piosenkę aż na TRZY głosy! I jak tu nie wierzyć, że "Babcia i Dziadek są czarodziejami"?

                  Bardzo dziękuję Gościom za przyjęcie zaproszenia i obecność w tym dniu, a rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego święta. To dzięki Wam wszystkim było tak pięknie!

          mgr Agnieszka Berka

          video-1579867460.mp4

          video-1579867390.mp4

          zobacz więcej w galerii


          Dzień Sukcesu w Małej Jedynce

             

           

               23 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole Dzień Sukcesu-apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas 0-3 w pierwszym okresie roku szkolonego 2019/2020. Od września do stycznia dzieci miały okazję wziąć udział w ośmiu szkolnych konkursach oraz czterech konkursach pozaszkolnych.

           

               Uczniowie, którzy podczas pierwszego półrocza  aktywnie brali udział w konkursach, zawodach, przeglądach, zajmując przy tym wysokie miejsca, otrzymali tego dnia zasłużone nagrody, dyplomy oraz gromkie brawa od kolegów, koleżanek, a także nauczycieli. 

          Uczniom nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a tym, którym nie udało się   w tym okresie, życzymy sukcesów w drugim półroczu, zapewniamy, że będzie ku temu wiele okazji.

           

           

                                                                                                                                mgr  Arleta Lemańska

          zobacz więcej w galerii


          Pogadanka edukacyjna „Bezpieczne ferie”

           

          Ferie to czas odpoczynku oraz zabawy, podczas którego szczególnie należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. W związku z powyższym w dniu 24 stycznia br. zorganizowano  dla maluchów pogadankę pt.: „Bezpieczne ferie”. 

          Rozmawiano m.in. o tym, kiedy i w jaki sposób należy korzystać z numerów alarmowych, jak działają i jak ważne są elementy odblaskowe usytuowane na odzieży wierzchniej lub plecakach uczniów. Ostrzeżono dzieci przed zabawą w pobliżu jezdni, zbiorników wodnych oraz placów budowy. Zostały omówione zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców.

          mgr Marta Dolny

           

          zobacz więcej w galerii


           

          Podsumowanie akcji

           

          „ZRÓB PREZENT BIBLIOTECE”

             

              Z okazji Święta Bibliotek, biblioteka szkolna ogłosiła akcję pod hasłem „Zrób prezent bibliotece”. Uczniowie przekazali ponad 60 egzemplarzy ciekawych książek, których już nie czytają, a chcieli, aby inni też je przeczytali. Dzięki akcji biblioteka pozyskała do swoich zbiorów dodatkowe książki, które zostały opracowane i włączone do księgozbioru jeszcze przed feriami zimowymi.

          Zapraszamy do wypożyczeń!!!

           

          mgr Barbara Przybylińska

           

           

           

           

           


           

           

          Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

          Szkoła Podstawowa nr 1, ul. św. Marcina 11 w Szubinie (Mała Jedynka)

           

          Udało się zebrać 15.731 szt. monet (31,1 kg):

           

            monety jednogroszowe      8482 szt.   (84,82 zł)

           monety dwugroszowe           4411 szt.   (88,22 zł)

           monety pięciogroszowe      2838szt.    (141,90zł)

           

                                                      RAZEM: 314,94 zł

           

          zobacz więcej w galerii


           

           

                                 Dzień Głośnego Czytania „ZIEMIA NASZYM KRÓLESTWEM” w   Szkole Podstawowej nr 1                                                               im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie

          - WYRÓŻNIENIE dla klasy III c w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

           

          Uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie przystąpili do II edycji Ogólnopolskiego konkursu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Klasa wzięła udział w wydarzeniu szkolnym zachęcającym do czytania i zawierającym elementy edukacji ekologicznej.

          Uczniowie wykonali dekorację Magicznego Drzewa nawiązującego do przygód Gangu Słodziaków. Z materiałów pochodzących z recyklingu powstały zwierzęta z leśnej polany, m.in. nietpoperze, pszczółki, zajączki, lis, wąż, a także małe kompozycje leśne w butelkach po napojach. Następnie uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali krzyżówki, wykonali drzewa z papierowej torby. W towarzystwie Gangu Słodziaków oraz przy wcześniej stworzonej dekoracji Magicznego Drzewa i Leśnej Polany, uczniowie wysłuchali opowiadania „Królestwo”  z książki autorstwa Renaty Piątkowskiej pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z Leśnej Polany”. Po wysłuchaniu fragmentu książki, uczniowie stworzyli  swoje małe królestwa. Kolejnym zadaniem było pogrupowanie resztek z recyklingu i wyrzucenie odpadów do właściwego pojemnika w myśl hasła „Ziemia naszym Królestwem”.

           

          WYRÓŻNIENIE dla klasy III c w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

          Klasa III c otrzymała WYRÓŻNIENIE w II edycji Ogólnopolskiego konkursu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków (na 3480 klas ze szkół podstawowych z całej Polski, które wzięły udział w konkursie).  Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu obchodów Dnia Głośnego Czytania z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie. Celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne. Jury przy wyborze zwycięskich i wyróżnionych prac kierowało się następującymi kryteriami:

          • wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu podczas tworzenia Magicznego Drzewa Słodziaków,
          • kreatywność oraz widoczny wkład zaangażowania dzieci w tworzenie dekoracji,
          • kreowanie u dzieci wrażliwości ekologicznej poprzez sadzenie drzewa,
          • wykorzystanie opowiadań o Gangu Słodziaków podczas wydarzenia.

                                                                                                                                                                   mgr  Barbara Przybylińska

          zobacz więcej w galerii


          CZYTANIE  CODZIENNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ

           

               Głośne czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka. Jego największe zalety to nauka samodzielnego myślenia i pobudzania wyobraźni oraz ćwiczenie pamięci i koncentracji.

               Bibliotekarz głośnym przeczytaniem fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”, zapoczątkował w klasach pierwszych oraz drugich akcję zachęcającą do systematycznego spędzania czasu z książką.

               Każdy uczeń otrzymał Dzienniczek postępów czytania, do którego wklejał specjalną naklejkę. Warunkiem otrzymania naklejki było minimum 10 minut dziennie poświęcone czytaniu i potwierdzone podpisem rodzica. Dzieci, które w ciągu miesiąca zebrały 21 naklejek i uzupełniły Dzienniczki postępów czytania – zostały wyróżnione i nagrodzone książką oraz  zakładką do książki.

                                                                                                                                  mgr Barbara Przybylińska

           

          zobacz więcej w galerii


             

            

          ,,Słońce dla Babci,całuski dla Dziadziusia..."
                    21 stycznia 2020 r. dzieci i wychowawczynie z grupy ,,Motylki" zaprosiły do szkoły Babcie i Dziadków. Och, co to był za wyjątkowy dzień!
                     Najpierw to czekanie, niecierpliwość, lekki stresik i w końcu SĄ!  Wszystko dla nich: polonez, wiersze, śpiewy, uśmiechy, tańce i obowiązkowe 100 lat. Chwila wytchnienia i dalej zabawa .Wspaniale było tańczyć z Babcią i z Dziadkiem, śmiać się czując tę najprawdziwszą  wzajemną miłość .
                Składamy serdeczne podziękowania Szanownym Gościom za udział w uroczystości, rodzicom  za pomoc w organizacji i przygotowaniu poczęstunku.
                          Wychowawczynie: mgr Jadwiga Pokrzywińska, mgr Iwona Tabor 

           

          zobacz więcej w galerii


          Był to bal na sto par, pan DJ       wprost szalał po sali...

           

                                  17 stycznia br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Maskowy Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Dzieci bawiły się w rytm muzyki odtwarzanej przez DJ. Maluchy uczestnicząc w balu, co roku utrwalają tradycje zabaw w karnawale. Wspólne tańce przy muzyce integrują uczniów Małej Jedynki, a rytmiczna aktywność   z pewnością wprawiła wszystkich w znakomite nastroje. Wspaniałe stroje cieszyły oczy uczestników spotkania i jak poprzedniego roku doceniono pomysłowość dzieci. W trakcie balu Komisja Konkursowa w składzie: p. Elżbieta Getler, p. Jolanta Grzegorek  i  p. Barbara Przybylińska wybrała zwycięzców w konkursach: pierwszy- indywidualny  na oryginalny strój karnawałowy i drugi- klasowy na najpiękniejszą maskę wykonaną na dużym formacie papieru (brystolu). Osoby, które zostały wyróżnione  w czasie balu za przebranie to: Wiktoria Kosobudzka, Stanisław Uciński, Błażej Zieliński i Anna Wesołowska. I miejsce w konkursie na oryginalny strój zdobyła Marta Ucińska, II miejsce otrzymała Amelia Woźniak, a III miejscem odznaczono Franciszka Ciabach. Zdaniem Komisji uczniowie klasy IIA wykonali najpiękniejszą maskę karnawałową. Wszyscy nagrodzeni otrzymali słodkości, a dla klas wręczono pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

                     Kolejny bal karnawałowy odbędzie się w przyszłym roku. Można już zbierać pomysły na ciekawe stroje.

                                                                                                                                                                                                            mgr Aleksandra Socha-Krakowska

          zobacz więcej w galerii


           

          Zerówkowe jasełka

                      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi oraz zapominają o wszelkich sporach. Maluchy z naszych „Zerówek” wystawiły  Jasełka dla młodszych koleżanek i kolegów z niepubliczneg przedszkola „Słoneczko” w Szubinie oraz dla starszych uczniów z naszej szkoły. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji świątecznej w „Gwiazdkowej” szkółce i poznały anielskie problemy , związane  z tradycjami bożonarodzeniowymi. Jasełka uświetniły wspólnie śpiewane kolędy.

                                                                                                 mgr Kamila Kusiak

           

           

          zobacz więcej w galerii

           


          Wywiadowka_klas_0_-_3__styczen_2020.pdf

           


           

          To już pora na Wigilię…

                  W piątek, 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów z klas 1a i 1c oraz dzieci uczęszczających na kółko biblijne. Punktualnie o 9.00  rozpoczął się występ dla najmłodszych klas. Po występie na ręce Pani dyrektor Małgorzaty Junyk przekazane zostało betlejemskie światełko  przywiezione z Zakopanego przez harcerzy z naszej szkoły.

                  Mimo stresu nasi mali aktorzy w przepiękny sposób przedstawili nam historię pierwszego Bożego Narodzenia.  Do stajenki ,oprócz pasterzy i trzech króli,  przybył mały pasterz wraz z rozbójnikiem, który widząc dobroć pastuszka, zmienił swoje postępowanie. Na koniec przedstawienia malutkiego Jezuska odwiedziły dzieci ofiarując mu symbolicznie swoje serca. Po krótkiej przerwie występ został powtórzony dla klas starszych. Pani wicedyrektor Elżbieta Getler złożyła wszystkim dzieciom, nauczycielom i obecnym rodzicom życzenia świąteczne. Przepiękna dekoracja, występ oraz panująca życzliwa atmosfera  w magiczny sposób wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

                                                                                                                            mgr Katarzyna Boruch

           

          zobacz więcej w galerii


          WIGILIE KLASOWE W MAŁEJ JEDYNCE

           

          Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. 20 grudnia uczniowie klas 1 - 3 spotkali się przy klasowych wigilijnych stołach. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście prezenty.  Wszyscy poczuliśmy magię Świąt.

                                                                                                                                                     mgr Marzenna Zielińska

          zobacz więcej w galerii

           


           

          W świątecznym nastroju ...

           

          zobacz więcej w galerii


           

          Świąteczne muzykowanie

                19.12.2019r. po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Uczniowie wzięli aktywny udział w audycji muzycznej pt. „Bajkowa zima. Dzieci miały okazję dowiedzieć się: Czy dźwiękiem można wyczarować zimowe pejzaże? Jak to zrobić? Jak o zimie pisali kompozytorzy? Czy w ogóle powstały muzyczne ilustracje? Na te i inne pytania odpowiadali muzycy podczas grudniowego spotkania. Zimową porą zagrali, a także zaśpiewali rozmaite zimowe kompozycje. Nie zabrakło też znanych utworów świątecznych oraz kolęd, które wprowadziły   wszystkich w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

          zobacz więcej w galerii

                                                                                                                                                    mgr Jolanta Grzegorek

           


          Świąteczne zajęcia w muzeum

           

          Środowy poranek 18 grudnia klasa 3 b rozpoczęła zajęciami w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Zajęcia związane były z tradycją świąt Bożego Narodzenia, połączone ze zwiedzaniem wystawy świątecznej i wykonaniem ozdób. Ciekawe opowieści, pięknie ubrane choinki i wykonane ozdoby wprawiły nas w radosny,  świąteczny nastrój.

           

                                      mgr M. Zielińska

          zobacz więcej w galerii


          Wycieczki do Gniezna

          zobacz więcej w galerii

           

               Uczniowie klas  IIa, IIb, IIc i IIIb  wraz z opiekunami   w dniach 12 i 13 grudnia  2019r.  wyjechali  na wycieczkę  do Gniezna.  W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „ Jak powstało państwo polskie” oraz „ Jak żyli ludzie 1000 lat temu. W czasie tych zajęć dzieci miały okazję poznać najważniejsze postacie związane z historią państwa polskiego oraz dowiedzieli się, jak żyli ludzie 1000 lat temu. Po aktywnym uczestnictwie w zajęciach  zwiedziły wystawy muzealne i obejrzały krótkie filmy przedstawiające początki państwa polskiego.

               Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Fabryki Bombek „Bolglass”, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstają bombki na choinkę.  Zwiedzanie rozpoczęto w dmuchalni, tam z rurki ze szkła sodowego „dmuchacze” tworzą szklaną bombkę. Kolejnym etapem powstania bombki jest srebrzenie, gdzie zostaje pomalowana od środka azotanem srebra, który nadaje ozdobie piękny srebrny kolor oraz sprawia, że lakiery nakładane następnie przez dekoratorki wyglądają piękniej.

          Po srebrzeniu bombki są lakierowane, aby nadać im niecodzienne kolory.

          Po lakierowaniu bombka trafia na stoły artystów dekoratorów, którzy, używając ekologicznych farb, nadają jej niepowtarzalnie piękny wygląd. Ostatnią fazą procesu produkcji jest kontrola jakości bombki oraz umieszczenie jej w ochronnym opakowaniu.

               Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni.   Cenną pamiątką z wycieczki były piękne bombki z imieniem, które otrzymał każdy uczestnik wycieczki.

                                                                                                           mgr Jolanta Grzegorek

           

           


           

          Z filharmonią za pan brat…

                28.11.2019 r.  po raz kolejny  odwiedzili naszą szkołę artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.  Uczniowie wzięli aktywny udział  w audycji muzycznej pt. Cudze chwalicie, swego nie znacie.  Podczas  listopadowej audycji  muzycy zaprezentowali  piękno muzyki polskiej poprzez utwory  polskich  kompozytorów: Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza oraz Ignacego  Jana Paderewskiego. Wbrew melancholijnej listopadowej aurze zabrzmiały ogniste mazurki, skoczne krakowiaki i dostojne polonezy. Wiele radości sprawiły zarówno dzieciom jak i nauczycielom melodie znanych  polskich bajek .

                                                                                                  mgr J. Grzegorek

           

          zobacz więcej w galerii

           


           

          KLASOWE ANDRZEJKI W MAŁEJ JEDYNCE

           

          W piątek ,29 listopada 2019 r. zgodnie z polską tradycją klasy 1 - 3 wraz z wychowawczyniami i rodzicami zorganizowały spotkania andrzejkowe. W tym dniu dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Z przymrużeniem oka przepowiadały sobie przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, kubeczki, magiczny grosik, kto pierwszy znajdzie sympatię. Oczywiście nie zabrakło też ustawiania bucików oraz przebijania szpilką papierowego serca z wypisanymi imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek. Wspólnie miło spędziliśmy czas. Było mnóstwo śmiechu, radości i dobrej zabawy.

                                                                                                                   mgr M. Zielińska

          zobacz więcej w galerii

           

           

           

           

           


          "Do Torunia, kupić konia"

           

                   W środę, 4 grudnia o godz. 9.00, wszystkie dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły udały się na wycieczkę do Torunia.

                   Zaczęliśmy od krótkiego spaceru na Rynek Staromiejski. Kilkunastometrowa choinka, którą zobaczyliśmy przy pomniku Mikołaja Kopernika, wprowadziła nas w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

                   Jednym z punktów naszej wyprawy był seans pt.: „Cudowna podróż”, wyemitowany przez Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium Toruń”.  Mogliśmy poznać podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udaliśmy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyliśmy, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznaliśmy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdziliśmy, czy w Kosmosie można spotkać ufoludki.

                   Następnie, zwiedzając Toruń, udaliśmy się do Muzeum Piernika. W magiczny sposób przenieśliśmy się do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego - poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, a później, przy użyciu drewnianych form, wypiekliśmy z niego toruńskie specjały, które zabraliśmy na pamiątkę do naszych domów.

                   Wyjazd uważamy za jak najbardziej udany – przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.

           

          mgr Agnieszka Berka

           

          zobacz więcej w galerii

           


          Przedszkolaki są aktywne na co dzień.

                 Nie powinno jednak zabraknąć w wychowaniu przedszkolnym nauki o Ojczyźnie i ugruntowaniu  poczucia przynależności regionalnej, narodowej i europejskiej. Nasze sześciolatki chętnie podejmują takie działania. W ramach programu Kocham Polskę moją Ojczyznę poznały podczas  wizyty  w Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz wycieczki do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy ubiór  żołnierza polskiego,   bawiły się  przy piosence wojskowej, odwiedzały miejsca pamięci narodowej.  Wkraczały w historię , wykonując  plakaty królów polskich. Uczyły się cech charakterystycznych dawnego budownictwa  np. zamku i porównywały z nowoczesnymi  osiągnięciami architektonicznymi.  Wiedzą,  kto jest  patronem szkoły i osłuchały się z różnymi legendami. Dźwigały ciężką zbroję  rycerza i wierzą, że odwaga jest jedną z wielu zalet człowieka. Jeszcze wiele ciekawych działań przed nami. Zapraszamy do galerii.

           

          mgr Jadwiga Pokrzywińska

           

          zobacz więcej w galerii


           

          Prawa dziecka

          W dniu 20.11.2019 w Małej Jedynce odbyło się wielkie wydarzenie!!! Świętowaliśmy 30 rocznicę narodzin Konwencji o Prawach Dziecka.  Z tej okazji pani psycholog Marta Mrówczyńska, pedagog Martyna Piechocka i logopeda Anna Kujawa przygotowały quiz z nagrodami. Lecz nim do tego doszło musieliśmy się wcześniej przygotować i wraz ze swoimi wychowawczyniami zgłębialiśmy wiedzę na temat Konwencji Praw Dziecka. Przygotowując się w ten sposób do quizu. Każda klasa miała tez za zadanie przygotować plakat, bądź piosenkę. 3c postanowiła iść w poezję. Tego dnia wszyscy ubraliśmy  się na niebiesko. Podczas quizu musieliśmy odpowiedzieć na 10 pytań. Nie było wcale tak łatwo. Po zaprezentowaniu klasowych piosenek, plakatów i wiersza w finalnym rozrachunku puchar przechodni  „Ekspertów Praw Dziecka” otrzymała klasa III b pod opieką pani Marzenny Zielińskiej. Wszyscy natomiast bawili się wspaniale. Organizatorzy dziękują wychowawczyniom i uczniom za tak duże zaangażowanie.

           

          zobacz więcej w galerii


               GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

          MÓJ KRAJ TO POLSKA

           

             W dniu 13 XI 2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyła się druga edycja Gminnego  Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Mój kraj to Polska.” Organizatorkami konkursu były panie: Kamila Kusiak, Jadwiga Pokrzywińska i Agnieszka Berka z Małej Jedynki. Impreza  skierowana była do dzieci z klas 0-III i przystąpiło do niej 22 laureatów szkolnych etapów ww. konkursu. Celem przedsięwzięcia było: rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych, a przede wszystkim zaszczepienie miłości do Ojczyzny.

               Młodzi artyści pod bacznym okiem opiekunów  z wielkim zapałem i przejęciem prezentowali  swoje umiejętności recytatorskie, za co byli nagradzani  gromkimi brawami publiczności, wśród której znajdowali się również rodzice występujących dzieci.

               Komisja konkursowa wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów, wyłaniając zwycięzców. Nagrody laureatom wręczała p. wicedyrektor Elżbieta Getler.

          I kategoria wiekowa – klasy 0

          • I miejsce-  Filip Kręgowski z SP 1 w Szubinie
          • II miejsce- Maja Frankowska z Prywatnego Przedszkola z Szubina „Słoneczko”
          • III miejsce- Aleksander Korczyński z SP 2 w Szubinie

          II kategoria wiekowa – klasy I

          • I miejsce- Amelia Katafiasz z Królikowa
          • II miejsce- Kornelia Kupska z Rynarzewa
          • III miejsce- Wojciech Makowiecki z SP 2 w Szubinie

          III kategoria wiekowa – klasy II

          • I miejsce- Blanka Jeran z Rynarzewa
          • II miejsce- Zuzanna Kłosowska z SP2 w Szubinie
          • III miejsce- Olaf Kręgowski z SP 1 w Szubinie

          IV kategoria wiekowa – klasy III

          • I miejsce- Martyna Wendland z Rynarzewa
          • II miejsce- mikołaj Sułkowski z Królikowa
          • III miejsce- Paweł Oleś z SP 1 w Szubinie

           

                 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowanie za udział wraz z drobnymi  prezencikami, natomiast  zwycięzcy, oprócz dyplomów, zostali obdarowani upominkami   ufundowanymi przez Radę Rodziców przy SP 1.

                 Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy za rok.

          mgr Jadwiga Pokrzywińska

           

          zobacz więcej w galerii


                     

                         Zapraszamy na zebrania z rodzicami  oddziałów  0- 3

                                      20 listopada 2019 r.                                                                

          Lp.

          Klasa

          Data

          Sala

          Godzina

          Nazwisko wychowawcy

          1.  

          0a

          20.11.2019

               36

             16.30

          mgr Agnieszka Berka

          1.  

          0b

          20.11.2019

          38

          16.30

          mgr Kamila Kusiak                    mgr Ewa Kowalczyk

          1.  

          0c

          20.11.2019

          37

          16.30

          mgr J. Pokrzywińska                       mgr Iwona Tabor

          1.  

          1a

          20.11.2019

          16

             16.30

          mgr A. Socha – Krakowska

          1.  

          1b

          20.11.2019

          15

          16.30

          mgr Agnieszka Kończal

          1.  

          1c

          20.11.2019

          23

          16.30

          mgr Joanna Wenda

          1.  

          2a

          20.11.2019

          8

          16.30

          mgr Violetta Tabor                   mgr Marta Dolny

          1.  

          2b

          20.11.2019

          13

          16.30

          mgr Arleta Lemańska

          1.  

          2c

          20.11.2019

          7

          16.30

          mgr Jolanta Grzegorek                  mgr Grażyna Stawarz                  

          1.  

          3a

          20.11.2019

               10

          16.30

          mgr Eleonora  Storzyńska

          1.  

          3b

          20.11.2019

          24

          16.30

          mgr Marzenna Zielińska

          1.  

          3c

          20.11.2019

          12

          16.30

          mgr Anita Pietrzak

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

                     Nauczyciele  nie  będący  wychowawcami, pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim  od 17.00 do 18.00.

           


          SZKOŁO, DO HYMNU !

          W przededniu Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci z Małej Jedynki w piątek, 8 listopada 2019 r. o godz. 11.11 wyszły na plac przed budynkiem szkolnym i  odśpiewały 4 strofy hymnu narodowego!

          Ich śpiew niósł się ponad dachami Szubina i zwiastował nadchodzące święto.

          zobacz więcej w galerii


           

          UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA –   NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, 8.11.2019r. klasy trzecie przygotowały apel z montażem słowno - muzycznym. Miał on uroczysty, podniosły i wzruszający  charakter. Oprócz przypomnienia historii odzyskania przez Polskę niepodległości mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne oraz wyrecytować utwór Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Radośnie jest świętować razem. Wśród przyjaciół małe polskie serca biją wspólnym rytmem!

                                                                          mgr Marzenna Zielińska

          zobacz więcej w galerii


          WRZESIEŃ PAMIĘCI

           

                 Przez cały wrzesień uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie
          WRZESIEŃ 1939 -  PAMIĘTAMY.

                W ramach projektu każda z klas 1-3 brała udział  w zajęciach bibliotecznych, podczas których pani Basia -bibliotekarka czytała książkę pt. „Asiunia”, autorstwa Joanny Papuzińskiej. Historię pięcioletniej dziewczynki, która przeżyła II wojnę światową
          i opowiada ją z własnej, dziecięcej perspektywy. Po skończonej lekturze, dzieci w klasach opowiadały o swych wrażeniach z wysłuchanej historii. Próbowały zrozumieć przekaz dziewczynki. Wielu uczniów dzieliło się z klasą informacjami zasłyszanymi od dziadków, babć na temat okrucieństwa II wojny światowej .

          Kolejnym etapem projektu był konkurs plastyczny pt. „Świat dzieci dziś i w czasie wojny”. Uczniowie wspólnie z wychowawcami, rodzicami dokonali porównania dzieciństwa w dzisiejszych czasach i w czasach wojny. Swoje wnioski, przemyślenia dzieci przedstawiły w formie plastycznej.

          Na zakończenie projektu uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie odbyły się zajęcia pt. „Szubin w czasie II wojny światowej.” Pani Katarzyna pokazała archiwalne zdjęcia naszego miasta z czasów II wojny Światowej, wyjaśniła gdzie znajdował się obóz przejściowy dla lotników, pokazała miejsca pamięci poświęcone poległym w czasie wojny.

          Ogromną ciekawość dzieci wzbudziły przedmioty codziennego użytku używane przez żołnierzy w czasie wojny, żołnierska szczoteczka do zębów, czy menażka wywołały ogromne zdziwienie u maluchów, pierwszy raz miały okazję podziwiać takie przedmioty z bliska.

                                  W budynku „Małej Jedynki” przez cały wrzesień wisiały tablice, gazetki informacyjne, upamiętniające te ważne dla nas Polaków chwile. Czarno-białe zdjęcia na biało-czerwonym tle przykuwały wzrok zarówno dzieci jak i rodziców, zapewniały chwilę nostalgii, oderwania od codziennych trosk.

          Projekt przygotowany i zrealizowany przez panią Arletę Lemańską, we współpracy
          z paniami: Violettą Tabor,  Anitą Pietrzak, Eleonorą Storzyńską oraz  Barbarą Przybylińską.

                                                                                                                   mgr Arleta Lemańska

           

          zobacz więcej w galerii


          Dzień postaci          z bajek…

           

                 Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada      5 listopada uczniowie z klasy I b wzięli udział w bajkowych lekcjach. To dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają  i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dlatego w trakcie zajęć dzieci  opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, wykazywały się znajomością treści bajek tych znanych  i mniej znanych. Uczniowie  rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajki po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zabawy ruchowe, oglądanie bajek  oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

                                                                                                                        mgr Agnieszka Kończal

           

          zobacz więcej w galerii


          MAGICZNA REWIA NA LODZIE

          zobacz więcej w galerii


          Pasowanie Pierwszoklasistów

           

             14 października 2019r. w „Małej Jedynce” odbyła się Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. 

          Kl.1a wych. mgr Aleksandra Socha-Krakowska

          Kl. 1b wych.  mgr Agnieszka Kończal

          Kl. 1c wych.  mgr Joanna Wenda

          Uczniowie klas drugich uświetnili to wydarzenie programem artystycznym, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

             Pierwszoklasiści, w obecności dyrekcji i zaproszonych gości, złożyli ślubowanie, a uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Junyk. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie.

             Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości oraz koleżanek i kolegów z klas III.

              Uroczystość zakończyła się życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta.

             Uczniom klas pierwszych serdecznie gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych chwil w naszej szkole oraz dotrzymania słów przysięgi.

                                                                                                                                       mgr Barbara Przybylińska

           

          zobacz więcej w galerii

           

           

           


          TWÓJ PLUSZAK MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM! PODARUJ MISIA... W_Malej_Jedynce_zbiorka_odbedzie_sie_w_dniach_24.pdf


                   

          Konsultacje z rodzicami w Małej Jedynce

          23 października 2019 r. w godzinach 16.30 - 18.00

           


                           

          Święto pieczonego ziemniaka... 

                Witanie  jesieni  na sportowo  to już tradycja oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Wspólne zabawy i konkurencje po raz kolejny wprowadziły rodziców i dzieci w doskonały nastrój. Imprezę rozpoczęła p. wicedyr.  Elżbieta Getler. Na rozluźnienie wszyscy przybyli goście "zamienili się" w tańczące krasnoludki . Następnie w doskonałych nastrojach: rzucali ziemniakami do worka, nosili dzieci na rękach, kisili kapustę oraz czołgali się w tunelu. Spotkanie zakończył poczęstunek pieczonym ziemniakiem. Za rok też tu będziemy!!!

          mgr Jadwiga Pokrzywińska

          zobacz więcej w galerii


          Piekarnia Wita Dzieci !

             26 września klasa 3 b odwiedziła sklep – piekarnię „Grochola”. Pani Alinka bardzo ciekawie omówiła i pokazała różne rodzaje chleba i bułek. Dzieci zauważyły różnice w kolorze i kształcie pieczywa. Dowiedziały się również z jakiej mąki wypieka się chleb i jakie stosuje się dodatki. Zobaczyły urządzenia: krajalnicę, piec do wypieku bułek, wagę elektroniczną i kasę. Pani Alina poczęstowała dzieci mini pączkami, które z apetytem jedliśmy obserwując jak dorośli dokonują zakupów. Dzieci podziękowały Pani sprzedawczyni za serdeczne przyjęcie.

                  zobacz więcej w galerii                                                                                       mgr Marzenna Zielińska

           

           

           


           

           

          Przyjaciele z Bullerbyn

             11 października uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami obejrzeli spektakl teatralny pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia było okazją do poznania lub przypomnienia sobie dzieci zamieszkujących maleńką wioskę, w której nigdy nie jest nudno.  Piękna scenografia i ciekawa akcja spektaklu wprowadziła nas w magiczny świat przygód. Aktorzy urzekli nas swoją energią i kreatywnością. Wszyscy byli bardzo skupieni, zaciekawieni, żywo reagowali na to, co dzieje się na scenie, Dzieci śmiały się i klaskały. Pełne wrażeń wracały do domu!

                                                                                      mgr Marzenna Zielińska

           

           

          zobacz więcej w galerii

           

           


           

          Leśne tropy...

           

              W dniach 23-25.09.2019 r.  klasy 1, 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie kolejno odwiedzały Nadleśnictwo w Białych Błotach. Wszystko po to, aby w ciekawy i atrakcyjny sposób przywitać jesień. W czasie wycieczki uczniowie spacerując leśną ścieżką dydaktyczną zapoznali się  z pracą leśniczego, wdrażali podstawowe zasady dbania o przyrodę, zdobywali wiedzę na temat zwierząt i roślin żyjących w lesie. Dzieci dowiedziały się także,  jakie warstwy tworzy las, jak należy dokarmiać zwierzęta oraz jakich zasad przestrzegać w trakcie pobytu w lesie. Nie obyło się bez pytań do leśniczego i upominków dla dzieci.

          Super atrakcją wyjazdu  stało się ognisko.

             Uczniowie  z głowami pełnymi wrażeń  wrócili do domów, aby dzielić się wrażeniami z rodzicami.

          mgr Agnieszka Kończal

          Zobacz więcej w galerii

           


           

          Próbna ewakuacja w Małej Jedynce

           

                          
             Zgodnie z tradycją na poczatku roku szkolnego przeprowadza się w szkołach próbne ewakuacje dzieci z budynku na wypadek pożarów lub innych nieszczęść. Tak też było w Małej Jedynce. Dzieci  i pracownicy  po  usłyszeniu alarmu  sprawnie opuścili pomieszczenia szkolne, korzystając z wyznaczonych dróg ewakuacyjnych. 

             Po ewakuacji panowie strażacy pozwolili maluchom na zapoznanie się z wyposażeniem wozu bojowego.

           

          zobacz więcej w galerii

           


          Nauka nie poszła w las!

                     Czwartek 19.09.2019r. był dla uczniów zerówek dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu Pszczółki, Motylki i Biedronki ruszyły autokarami  z wizytą do Nadleśnictwa Białe-Błota, by poznać na żywo pracę leśniczego, przejść leśną ścieżkę edukacyjną i popatrzeć na zachwycający jesiennym pięknem las. 

               Podczas spaceru pod okiem wychowawczyń i leśniczego , pana Kacpra Przybylaka dzieci  przypomniały sobie zasady prawidłowego zachowania w lesie, poznały różnorodność szaty roślinnej, a przede wszystkim  pooddychały zdrowym powietrzem. Po powrocie do szkoły obiad smakował maluchom jak nigdy! Dzieci podzieliły się z rodzicami wrażeniami  z wycieczki  na kartach przygotowanych dla nich ciekawych rysunków.

                                                                                                                                                                                                                      mgr Iwona Tabor

           

          zobacz więcej w galerii


          Wrześniowe zebrania z rodzicami dla oddziałów 0 - 3

          18 września 2019 r.

           

          Zebrania_klas_0_-_3.pdf


            Rok szkolny 2019/2020 uważamy        za otwarty

           

               W poniedziałkowy ranek, 2 września sala gimnastyczna, na której odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, gościła wszystkich uczniów oraz ich bliskich. Po bardzo długim okresie wakacji dzieci powróciły do perfekcyjnie  wysprzątanej szkoły. Czekały na nie wychowawczynie i poprowadziły do  przygotowanych na tę okazję sal lekcyjnych. Od jutra rozpoczyna się  nauka.

          Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w pokonywaniu własnych słabości i dążeniu do szczytnych celów!

           

          zobacz więcej w galerii


           

          Wykaz podręczników do nauki religii w klasach 0 – 3                                

          w roku szkolnym 2019/2020

          Klasa  0

          „Jesteśmy dziećmi Boga „ (z serii: Kochamy dobrego Boga), Wyd.         WAM-  podręcznik i ćwiczenia są w jednej książce.

          Klasa I

          „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” – (z serii: W drodze do wieczernika), Wyd. WAM -  komplet: podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń.

           

          Klasa II

          „Kochamy Pana Jezusa” – (z serii: W drodze do wieczernika), Wyd. WAM -  komplet: podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń.

           

          Klasa III

          „Przyjmujemy Pana Jezusa” – (z serii: W drodze do wieczernika), Wyd. WAM -  komplet: podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń.



          ROK  SZKOLNY

          2018 / 2019


          Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

           

               Z okazji zakończenia roku szkolnego  pragnę serdecznie podziękować, pogratulować i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim pracownikom Małej Jedynki, uczniom i rodzicom.

               Drodzy Uczniowie, za Wami rok wytężonej nauki, kartkówek i sprawdzianów. Niektórzy z Was żegnają się z Małą Jedynką, kolegami  i nauczycielami. Inni natomiast za dwa miesiące wrócą do nas  z nowymi siłami  i z zapałem będą kontynuować naukę. Teraz nadszedł czas zasłużonego, wymarzonego odpoczynku. Gratulując szkolnych osiągnięć życzę wszystkim wspaniałych wakacji, interesująco spędzonego czasu, zawarcia nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

               Drodzy Rodzice, jesteście szczególną częścią społeczności szkolnej, a Wasze opinie i uwagi są ważne w procesie edukacji Waszych dzieci. Dziękuję tym, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możliwy jest rozwój naszej placówki. Życzę jednocześnie, by rozpoczynające się wakacje stały się dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań Waszych dzieci. 

               Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy administracji i obsługi Małej Jedynki, to przede wszystkim za Waszą sprawą nasza szkoła zmienia swoje oblicze. Dzięki wysiłkom pedagogów uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki, bo zawód, który Państwo wybrali jest szczególny. To Wy kształtujecie przyszłe pokolenia. Dziękuję za tę codzienną  odpowiedzialność w pracy  dydaktycznej  i wychowawczej, za Wasz trud i wysiłek włożony w kończący się rok szkolny. Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości  i abyście w nowym roku szkolnym 2019/2020 wrócili z zapasem sił i gotowości do podjęcia nowych zadań.

                                                                                                                 Wicedyrektor - Elżbieta Getler

          zobacz więcej w galerii


           

          DZIEŃ SUKCESU U MALUCHÓW

          zobacz więcej w galerii


          Wycieczka dzieci z klasy Oa do Myślęcinka

           

                             17 czerwca br. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na zwierzęta w zoo zarówno te, które żyją w Polsce, jak i zagraniczne. Dzieci obserwowały zachowanie zwierząt, ich wygląd, miejsce, w którym przebywają. Z odwagą opowiadały o swoich spostrzeżeniach i żartowały, gdy jakiemuś zwierzęciu przydałby się np. grzebień do rozczesania sierści, jak to było w przypadku lamy. Maluchy podziwiały bawiące się niedźwiedzie, potężnego tygrysa. Wypatrywały ukrywające się za drzewami strusie. Ze zdziwieniem obserwowały kolorowe pióra pawi, kur i gołębi. Po wyczerpującej i długiej wyprawie po zoo nadszedł czas na piknik. W naszej roześmianej grupie wszystkie kanapki smakowały  wyśmienicie, jak najlepsze danie w restauracji. Na deser wybraliśmy się do lodziarni na pyszne lody. W czasie naszej wycieczki dzieci obserwowały piękne rzeźby wykonane z drewna, a przede wszystkim czerpały radość z zabaw na świeżym powietrzu podczas ostatniej już podróży w klasie zero.

           

                                                Aleksandra Socha-Krakowska

           

          zobacz więcej w galerii


          Dzień Dziecka w Małej Jedynce

           

          zobacz więcej w galerii

           

           

           


          FESTYN RODZINNY

          Od maluszka do staruszka...

           

              30 maja odbył się w Małej Jedynce kolejny festyn rodzinny  JEDYNKA, TO RODZINKA. Tym razem przebiegał on pod hasłem: Od maluszka do staruszka, ponieważ prawdą jest, że w życiu naszej szkoły  uczestniczą nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także dziadkowie a czasami i pradziadkowie naszych wychowanków.Obojętnie ile kto ma lat, najważniejsze na ile jest młody duchem. Nie liczymy wieku przyjaciołom szkoły!

              Otwarcia imprezy dokonały: dyr  Małgorzata Junyk wraz z w-ce dyr Elżbietą Getler. Panie zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy, dziękując również pracownikom Małej Jedynki za trud włożony w organizację tak ważnego dla dzieci przedsięwzięcia. 

              Festyn rozpoczął się koncertem zespołu muzycznego, złożonego z uczniów klas starszych naszej szkoły  pod egidą pani Jolanty Muzalewskiej. Występ młodych artystów wzbudził wiele emocji na widowni. Maluchy zaprezentowały z kolei tańce, piosenki i wierszyki.

              Wiele atrakcji zaoferowano podniebieniom uczestników  festynu. W kawiarence czekały przepyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów, panie z KGW z Obudna uraczyly nas szarymi kluskami z kapustą . Nie zabrakło oczywiście chleba ze smalcem, grochówki i pyrki z gzikiem, za które możemy podziękować paniom Edycie Majchrzak i Anecie Dembnej. Dla spragnionych czekało stanowisko z napojami, obsługiwane przez rodziców. Wyśmienite grillowane kiełbaski i kaszankę z kiszoną kapustą  przygotowały panie: Ewa Pras, Iwona Buziewicz, Elżbieta Miller i Lidia Witczak. Na wytrwałych czekała wata cukrowa i pop-corn.

              Między posiłkami pod okiem pani Jadzi Pokrzywińskiej i Agnieszki Kończal można było, jak za dawnych czasów, pograć w kapsle, być fantastycznie wymalowanym przez miłe panie z MOPS w Szubinie lub zrobić sobie wyszukaną fryzurę.  Dzieci także z chęcią malowały obrazy na folii pod okiem pani Aleksandry Sochy - Krakowskiej, korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, foto-budki i innych atrakcji. 

              Cała kadra pedagogiczna włączyła się do pomocy w przeprowadzeniu festynu. Nie obyłoby się bez pomocy technicznej, którą zapewnili panowie: Jerzy Pras i Grzegorz Śliwa. Dekoracjami zajęła się pani Beata Bembnista przy współpracy Katarzyny Grabowskiej.

              Duże podziękowania z naszej strony płyną do dyrekcji SzDK za udostępnienie sceny, ale szczególnie pragnę podziękować panu Tomaszowi Matuszakowi !

          Kolejny festyn już za nami, wszystko się udało, pogoda była wymarzona. Do zobaczenie za rok.

                                                                                                                         E. Getler

          zobacz więcej w galerii


           

           

          Wycieczka do Brzozy k/ Torunia klasy III a, III b, II b

           

                  Uczniowie klas III i II b pod opieką p. Iwony Tabor, p. E. Kowalczyk, p. E. Wypych, p. K. Mikuły, p. M. Dolny wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa turystycznego do Brzozy. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji: wędkowanie na stawie, pływanie łódkami, poznawanie zwierząt gospodarskich, rowery, oprowadzania na koniach, ognisko z kiełbaskami, dmuchaniec zjeżdżalnia, plac zabaw.  Był to czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu wśród przyjaciół. Dzieci wróciły pełne wrażeń!

                                                                                                                                             mgr Ewa Kowalczyk

           

          zobacz więcej w galerii

           

           


           

          Pierwszaki w świecie sztuki

           

                 8 maja 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p. Arletą Lemańską i p. Violettą Tabor odwiedzili Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. Celem wizyty było zwiedzenie wystawy fotograficznej grupy Flesz oraz wystawy malarskiej pań Lidii Jamróz Maciałek i Eweliny Jerzakowskiej.

          Pracownicy biblioteki oprowadzili uczniów oraz omówili krótko tematykę wystawianych prac. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i słuchali. Było to pierwsze spotkanie pierwszaków z „prawdziwą” sztuką.

          Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do oddziału dziecięcego biblioteki, gdzie pani Maria Mańkowska zademonstrowała utwory literackie dla dzieci, poruszające tematykę sztuki.

                                                        

                                                                                                                                           Arleta Lemańska

          zobacz więcej w galerii


                                               

          Coroczne  spotkanie  z morzem  w czasie  Zielonej szkoły  w Jarosławcu

           

                   Od 6 do 10 maja 36-osobowa grupa dzieci z klas I-III wraz z opiekunkami:  p.Ewą Kowalczyk,  p.Anitą Pietrzak, p.Grażyną Stawarz oraz p. Jolantą Grzegorek  uczestniczyła  w corocznym wyjeździe na Zieloną szkołę do Jarosławca.  W czasie pobytu dzieci zamieszkały w centrum miasta, w Ośrodku wypoczynkowym Rafa. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji.  

                  Pierwszego dnia pobytu dzieci zapoznały się z ośrodkiem oraz przywitały się z morzem. Kolejny dzień był okazją do spacerów ulicami Jarosławca, pobytu na plaży jak i zwiedzenia latarni morskiej. Niebywałych wrażeń dostarczył dzieciom dzień, w którym wyjechały   do Doliny Charlotty .  Jedną z atrakcji tego miejsca było fokarium. Dzięki specjalnym szybom maluchy miały możliwość obserwacji fok także pod wodą. Te wyjątkowe zwierzęta, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie,  pod wodą są pełne gracji. Wszystkim bardzo podobały się pokazy treningu medycznego połączonego z karmieniem fok. Następną ciekawostką w Dolinie jest ZOO połączone z krainą bajek. Na terenie  ZOO Charlotta, znajduje się  wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera wszystkich w podróż dookoła świata. Tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkrywały wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany był zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda. Podsumowaniem wyjazdu były wybryki na dużym placu zabaw.

                W czwartek dzieci wyjechały do Darłówka, skąd odbył się rejs statkiem pirackim w morze. Podczas pobytu w Jarosławcu maluszki zwiedzały także Muzeum Bursztynu, gdzie poznały historię jego powstania.  Opowieści o bursztynach  były  inspiracją do poszukiwania ich na plaży.

           Dodatkowymi atrakcjami w czasie pobytu na zielonej szkole były codzienne zabawy i kąpiel w basenie oraz dyskoteki. Pobyt w Jarosławcu był także okazją do wielu wspólnych zajęć i zabaw.

               W piątek wieczorem wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni do domów.

           

                           zobacz wiecej w galerii                                              mgr Jolanta Grzegorek


          Mistrzostwa w Warcabach Klasycznych

          Nasi mali zawodnicy 15 maja 2019 r. wrócili z medalami!

           

              „Wesołe warcaby”  SP 1 Szubin w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych,

           które odbyły się w SP 57 w Bydgoszczy wywalczyły 5 medali. Do zdobycia było 9 miejsc na podium - 3 drużynowo i 6 indywidualnie.

          *  II miejsce zajęła II drużyna z naszej szkoły w składzie: Marcelina Hinc, Martyna Majda,

              Wojciech Chudzyński,

          *  na III miejscu była  I drużyna w składzie: Sandra Ufnal, Artur Guziński, Maciej Patyk.  

                  Wystawiliśmy  3 ekipy, co wywołało ogólne zdziwienie, że dzieci chętnie i z zapałem podejmują ten rodzaj sportu, który można uprawiać do 100 roku życia i dłużej.

          *III drużyna znalazła się na VII miejscu: Alan Ufnal, Wojciech Kowalski, Kamil Białecki (to nie było ostatnie miejsce)

                  Dodatkowo prowadzono klasyfikację indywidualną chłopców i dziewczynek.  I miejsce wśród dziewcząt zdobyła Martyna Majda,  II miejsce Sandra Ufnal, a na III miejscu wśród chłopców uplasował się  Wojciech Chudzyński .

          Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wierzymy w Wasze umiejętności i wspieramy Was w kolejnych zmaganiach !

                                                                                                                                 mgr     Jadwiga   Pokrzywińska                     

          zobacz więcej w galerii

          v

                    „Wesołe Warcaby SP 1 Szubin” 12 maja wzięły udział w VII Mistrzostwach Województwa w Warcabach Stupolowych  w Bydgoszczy.

          Nasza szkoła zajęła następujące miejsca:

           I miejsce Alan Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin / SzDK Szubin) - grupa juniorów do lat 7,

           II miejsce Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin) - grupa juniorów do lat 7,

           III miejsce Sandra Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin / SzDK Szubin) - grupa juniorek do lat 11, 

          III miejsce drużynowo Wesołe Warcaby SP 1 Szubin - grupa juniorów,

          IV miejsce Kacper Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin) - grupa juniorów do lat 13,

          IV miejsce Martyna Majda (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin / SzDK Szubin)- grupa juniorek do lat 9, 

          IV miejsce drużynowo Wesołe Warcaby SP 1 Szubin - grupa juniorek.

           

          Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów

           

          Następy turniej już 15 maja 2019r. – my też tam będziemy.  Trzymajcie kciuki!

           

          mgr J. Pokrzywińska


           

          „Witaj maj, trzeci maj...”  

           

              Święto Narodowe Trzeciego Maja , obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

          W Szkole Podstawowej nr w Szubinie dzieci z grupy ,,Motylki'' uczestniczyły w zajęciach związanych ze Świętem  3 Maja.

                 Celem zajęć było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej u przedszkolaków  oraz utrwalenia w pamięci wizerunków symboli narodowych (godło, barwy narodowe, hymn państwowy).

                Dzieci zapoznały się z wydarzeniami historycznymi związanymi z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja  poprzez krótkie pogadanki, słuchanie  polskich legend oraz oglądanie  prezentacji multimedialnej  o symbolach narodowych.

              Przedszkolaki chętnie wzięły udział w zajęciach plastycznych związanych z symbolami narodowymi, do których należało np. wspólne stworzenie flagi czy pokolorowanie godła Polski. Największe skupienie towarzyszyło wspólnie odśpiewanemu w całości  Hymnowi  Państwowemu.

              Radosne  świętowanie ,,Motylków” niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę. Wierszem, słowami i piosenką wyrazili najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny oraz dali wyraz podniosłości i powagi tego święta.

           

                                                                                                                                                 mgr Agnieszka Kończal

           

          zobacz więcej w galerii

           

           


          Zebrania z rodzicami w klasach 0 - 3

          Majowe_zebrania_klas_0_-_3_.pdf


           


          Światowy  Dzień  Świadomości Autyzmu

               2 kwietnia grupa ,,Motylki'' z oddziału przedszkolnego w   Szkole Podstawowej nr 1 obchodziłŚwiatowy  Dzień  Świadomości Autyzmu. Tego dnia, w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, dzieci "zaświeciły się  na niebiesko" ubierając się w tym kolorze.

               Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Zgodnie z hasłem przewodnim dzieci obejrzały  film Maria i ja, który przedstawił codzienność Marii, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Dzieci rozmawiały o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Przedszkolaki odbijały swoje pomalowane na  niebiesko  dłonie, tworząc  pracę plastyczną Zapal się na niebiesko dla Autyzmu.

               Zakończeniem zajęć  był spacer ulicami miasta z niebieskimi balonami.

           

          mgr Agnieszka Kończal

          zobacz więcej w galerii

           

           


                Witamy wiosnę piosenką            na ustach...

                20 marca w Szubińskim Domu Kultury odbył się Przegląd Piosenki Wiosennej.  Reprezentanci grup zerówkowych: Zuzanna Pytel, Małgorzata Kobus i Maja Lisewska przedstawiły własną interpretację piosenki: Maszeruje drogą wiosna. Podczas trwania przeglądu na sali  królowała prawdziwie wiosenna atmosfera .

               Na koniec wszyscy konkursowi uczestnicy otrzymali  ogromne brawa i wymarzone prezenty.

                                                                                                                                                mgr Joanna Wenda

          zobacz więcej w galerii


               

                                   Z wizytą u strażaków...

           

               26 i 28 marca klasy Ia,Ib, Ic, IIa odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych Ognik, podczas których poznali przyczyny i  rodzaje pożarów oraz zasady postępowania na wypadek niebezpieczeństwa

               Wspaniałe połączenie teorii z praktyką pozwoliło, by uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach  poczuli się jak prawdziwi strażacy. Dzieci w zastępach strażackich brały udział w ratowaniu kotka, były świadkami prawdziwego alarmu-wezwania do zagrożenia. Mali adepci  fachu  św. Floriana chętnie zwiedzali specjalistyczne pojazdy, a największe emocje wywołała rura, po której strażacy zjeżdżają, by wsiąść do wozów  podczas prawdziwego alarmu.

               Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał Certyfikat Strażaka.  Uczniowie z dumą odbierali tak ważny dla nich dokument.

                                                                                                                mgr Arleta Lemańska

           

          zobacz więcej w galerii

           

           


                 

              A wiosna przyszła pieszo...

               Zima odeszła. Nie zaszczyciła nas tym razem ani mrozem, ani śniegiem, więc pożegnaliśmy ją bez żalu.

               Tegoroczna wiosna rozgościła się  nadspodziewanie wcześnie. Wraz z nią pojawiły się w przestworzach ptasie trele, na górskich zboczach różnobarwne krokusy, a u nas oczywiście bociany!!! 

               Mała Jedynka również z radością powitała Panią Wiosnę. Dzieci wyszły z murów szkolnych na ulice Szubina, by w  tęczowym korowodzie ogłosić mieszkańcom miasta radosną nowinę, że mamy wiosnę!   Uczniowie przygotowali na tę okazję przepiękne kapelusze, transparenty oraz Marzannę - symbol zimy, który zniknął w odmętach Gąsawki na rok. Przemarsz wzbudził duże zainteresowanie szubinian. Mamy nadzieję, iż radowali się razem z nami.

          mgr Elżbieta Getler

           

          zobacz więcej w galerii


           

                        

           

          Maluchy na tropach wiedzy

           

               5 marca 2019 roku  zerówkowicze  wybrali się na wycieczkę do Torunia. Eskapada  rozpoczęła się w ponury poranek, na szczęście  przejazd autokarem był wygodny i ciepły. Około 10.00 byliśmy już w Planetarium, gdzie czekała na nas  cudowna podniebna  podróż. Znaleźliśmy się w pobliżu  Marsa, Saturna, Jowisza i Księżyca.  Poznaliśmy naukowe teorie Kopernika, który zatrzymał Słońce i jesteśmy przekonani , że najpiękniejszą planetą            w całym Kosmosie  jest Ziemia.

               Z Planetarium przenieśliśmy się do świata nauki i techniki, gdzie wrażeń było bez liku. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba zobaczyć. Wróciliśmy z plecakami pełnymi wrażeń. Zapewne polubimy wycieczki edukacyjne.  

                                                                       mgr J. Pokrzywińska

          zobacz więcej w galerii


          Plan daltoński w przedszkolu

           

               Wczesnym rankiem  20 marca 2019 r. zerówkowicze  z Małej Jedynki wyruszyli do Samorzadowego Przedszkola nr 2 , by w ramach   „Drzwi otwartych” obserwować dzieci pracujące planem daltońskim.

               Maluchy przypatrywały się  działaniom młodszych koleżanek i kolegów  mającym na celu  pielęgnowanie odpowiedzialności za pracę,  samodzielność oraz kreatywność w zdobywaniu umiejętności i wiedzy.

               Oddziały przedszkolne w Małej Jedynce również wykorzystują metodę planu daltońskiego w swojej pracy. Marzeniem pedagogów jest, aby kontynuować rozpoczęty eksperyment w klasach 1 – 3, otwierać umysły dzieci na nowatorskie sposoby zdobywania  doświadczeń,  zaspokajać  ich ciekawość  i wykorzystywać  potencjał  intelektualny naszych wychowanków.  Mamy nadzieję, że rodzice i dyrekcja  poprą  w tym względzie starania  wychowawców , bowiem jest wiele ścieżek zdobywania wiedzy, a wszystkie prowadzą do jednego celu - dobra naszych dzieci.

                 zobacz więcej w galerii

           

           

           

           


                  

          Dla każdej Pani słodkiej jak sułtański krem…

           

                    Dzień Kobiet jest międzynarodowym świętem, podczas którego mali, duzi, młodsi, starsi chłopcy  podkreślają cenną rolę odgrywaną przez kobiety w codziennym życiu.

                   Tak również stało się 8 marca 2019 r.  w Małej Jedynce. Nasi uczniowie  nie zapomnieli o dziewczynkach oraz  kobietach uczących się lub pracujących w naszej szkole. Od samego rana rozbrzmiewały życzenia, piosenki,  wręczano kwiaty i słodkie upominki. Zwieńczeniem tego dnia była uroczysta akademia, na którą zostały zaproszone wszystkie Panie.  Program przygotowany przez panią E. Getler zaprezentowały dzieci z klasy 2c. Na wesoło przedstawiły scenki  z życia kobiet i komentarze mężczyzn na ten temat. Zabawy było co niemiara.

                                                                                                                                                    mgr Elżbieta Getler

          zobacz więcej w galerii


           

           

          GMINNY  PRZEGLĄD  PIOSENKI   ZE STAREJ PŁYTY

                                                                                                                                                          28 lutego 2019 r. w Turze odbył się Gminny Przegląd Piosenki  ZE STAREJ PŁYTY.

                Wydarzenie miało na celu popularyzację wśród dzieci przebojów z dawnych lat,rozwijanie uzdolnień muzycznych oraz integrowanie dzieci i nauczycieli przedszkoli  oraz szkół. Wszystkie maluchy za swoje występy otrzymały ogromne oklaski i cenne nagrody.

                Naszą szkołę reprezentowały : Milena Klajbor i Aleksandra Górna z klasy 0c w niezapomnianym utworze Natalii Kukulskiej „Puszek Okruszek” oraz Małgorzata Kobus z klasy 0a w piosence „Serduszko puka w rytmie cza – cza”.

          mgr Joanna Wenda

           

           


          II ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

                      

           

               W piątek, 1 marca 2019 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie  odbyła się II Zimowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Organizatorem zawodów była Kamila Kusiak przy współpracy z Aleksandrą Sochą-Krakowską, Joanną Wendą, Agnieszką Kończal, Jadwigą  Pokrzywińską, Beatą Bembnistą i Katarzyną Grabowską.

               Przedszkolaki wystartowały w 6 konkurencjach takich jak: szybkie łyżwy, jajo pingwina, hokej na lodzie, skoki narciarskie, skok w dal i  kula śniegowa. Do klasyfikacji drużynowej wystartowały dzieci reprezentujące  3 grupy przedszkolne  ze Szkoły Podstawowej nr 1 , 3 grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie i grupa dzieci reprezentująca przedszkole Słoneczko.

               Otwarcie Olimpiady było bardzo uroczyste, ponieważ rozpoczęło się przemarszem wszystkich uczestników  wokół sali gimnastycznej z tradycyjnym zniczem olimpijskim i  uroczystym  odśpiewaniem hymnu państwowego. Oficjalnie zawody swoją przemową  otworzyła pani  wicedyrektor Elżbieta Getler, która życzyła wszystkim uczestnikom udanej zabawy i zdrowej rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwało jury w składzie: Beata Bembnista i Katarzyna Grabowska. Punkty i miejsce uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie biorące udział w zawodach dzieci były zwycięzcami Olimpiady.

               Imprezę zakończyło uhonorowanie zwycięzców nagrodami przez panią dyrektor, która  zawiesiła na  ich szyjach  medale, wręczyła dyplomy oraz  puchary ze słodkim poczęstunkiem.

               Dziękujemy  najmłodszym sportowcom za wspaniałą rywalizację. Do zobaczenia za rok!

                                                         Organizatorzy

          zobacz więcej w galerii


                          Zebrania z rodzicami dla klas 0 - 3                    Mała Jedynka - 13 marca 2019 r.

          Zebrania_klas_0_-_3.pdf


           

          W walentynkowym nastroju...

          Jak co roku w Walentynki maluchy bawiły się na całego. Wokół panowała atmosfera przyjaźni i miłości - oczywiście w czerwonych barwach.Tego dnia dzieci z klasy 2c, pod bacznym okiem pani Anity Pietrzak oraz pani Katarzyny Mikuły, przygotowały wyśmienite przedstawienie. Wszyscy fantastycznie się bawili przy wspólnych śpiewach, tańcach oraz tekstach pełnych humoru. Po występach uczniów przyszedł czas na rozdanie  poczty walentynkowej. Mam nadzieję, iż okazywanie sobie sympatii i przyjaźni będzie trwało o wiele dłużej niż jeden walentynkowy dzień.

          E. Getler

          zobacz więcej w galerii

           


           

          Antydepresyjny Tydzień Kolorów

           

               W dniach 11-15.02.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  Szkoły Podstawowej nr 1  w Szubinie obchodziły Antydepresyjny Tydzień Kolorów. Każdego dnia poznawały wpływ innej barwy na życie wokół . Dzieci przynosiły różne informacje związane z danym kolorem i wykonywały tematyczne plakaty.

           

          W pierwszym dniu królował kolor zielony, a  tematem przewodnim zajęć  były ogrody. Dzieci stworzyły tego dnia kodeks przyjaciela przyrody i dowiedziały się, jak dbać o środowisko.

          We wtorek dominował kolor żółty oraz wszystkie informacje na temat pustyni. Uczniowie rozpoznawali i nazywali zwierzęta żyjące na pustyni, dowiedzieli się, czym jest oaza oraz kim są Tauregowie.

          Dominatorem środy był  kolor niebieski - ocean spokoju. W tym dniu zadaniem dzieci było stworzenie Wielkiej Rafy Koralowej. Nie zabrakło także zabawy ,,Rybak   i rybka'', do której niezbędna była chusta animacyjna.

          Czwartego dnia, w Walentynki władzę objął  kolor czerwony jako symbol miłości  i przyjaźni. Nie obyło się bez miłych słów, przytulania oraz wykonania walentynek dla rodziców. 

          Ostatni dzień Antydepresyjnego Tygodnia Kolorów  zdominował  kolor biały. Wszędzie gościła  zima oraz sporty zimowe. Ważnym akcentem tego dnia było wykonanie plakatów przedstawiających Antarktydę oraz czytanie znanej książki pt: ,,Zaczarowana zagroda''.

           

               Tydzień kolorów dostarczył dzieciom mnóstwo radości i emocji. Na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

                                                                                                                           mgr Agnieszka Kończal

          zobacz więcej w galerii


          Szkoły i policja ostrzegają rodziców!

          Co to jest Momo Challenge?

               „Momo Challenge” to forma gry, która rozprzestrzenia się dzięki mediom społecznościowym oraz komunikatorom zainstalowanym w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych  od „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zacznie przesyłać straszne wiadomości. „Ofiara” zaczyna otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zadań. Początkowo Momo jest miła i próbuje zaprzyjaźnić się z dzieckiem.

           



               Gra „Momo Challenge” jest przede wszystkim niebezpieczna dla dzieci, ponieważ te – ufające w prawdziwość postaci – są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Dołączenie strasznej postaci do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane. Czym Momo straszy swoje ofiary? Momo grozi swoim ofiarom, że: upubliczni ich dane, upubliczni dane najbliższych osób, wyrządzi szkodę członkom rodziny. Co istotne, groźby są często „wzbogacane” przerażającymi lub krwawymi obrazami. Najczęściej na ekranie telefonów pojawia się kobieta z wyłupiastymi oczami. Grotestkowy wizerunek Momo został zaczerpnięty   od rzeźby „Mother Bird” wykonanej przez Midori Hayashiego – specjalisty   od efektów spcjelanych.

          Policja zwraca się do wszystkich rodziców             o szczególną ostrożność i wzmożoną czujność.


           

           

          Mała Jedynka bawi się!

               Jak co roku w ostatnim tygodniu nauki przed feriami  zimowymi dzieci  z  Małej Jedynki  bawiły się na balu noworocznym.   Dla małych uczniów jest to wspaniała okazja  do zaprezentowania swoich umiejętności  tanecznych  jak również aktorskich. Każde z dzieci bowiem mogło przebrać się za wymarzonego bohatera  ze świata fikcyjnego lub realnego.  Pomysłów w tym względzie było co niemiara. Kroczyły  z gracją po sali księżniczki     z bajek, walczyli na miecze  odważni  rycerze ,  biegały śmieszne zwierzątka, pojawiały się magiczne przedmioty …  aż trudno było oczy oderwać. Wszystko to po to, by radośnie się bawić  oraz  wybrać najbardziej oryginalny strój.  Tegorocznym zwycięzcą został Oliwier Kużniak ( 0b), który na czas balu stał się robotem. Gratulujemy!

               Dziękujemy  „Paniom” za wystrój sali i wspólną  zabawę, Rodzicom za inwencję twórczą pomocną przy wyborze strojów balowych dla swoich pociech. Panu DJ Mateuszowi  dziękujemy za  poprowadzenie imprezy         i świetną muzykę, a Panu Tadeuszowi Drobińskiemu  za pamiątkowe fotografie.

                                                                                                                                                          E. Getler

           

           


           

                        Za snem, za jawą rodzi się…

               Od początku grudnia narasta w nas jakieś oczekiwanie, wierzymy głęboko, że zdarzy się coś wspaniałego.   To są najbardziej emocjonujące  dla każdego  dziecka  dni w roku. Wśród zgiełku świątecznych zakupów, wydobywających się z kuchni cudownych zapachów, tworzenia własnoręcznie ozdób choinkowych  tajemniczo  uśmiechamy się do siebie. W sercach ludzi zapala się mała iskierka, która grzeje coraz mocniej i bardziej  jaśnieje  z każdym naszym przedświątecznym dobrym uczynkiem.   W myślach odliczamy czas do pojawienia się  w wigilijny wieczór pierwszej gwiazdki na niebie.  Ale zanim w gronie rodzinnym podzielimy się opłatkiem, najpierw wspólnie z  koleżankami, kolegami  i wychowawczyniami przeżywamy klasowe Wigilie, które kończą się wspólnym oglądaniem jasełek i śpiewaniem kolęd.

              Tegoroczne jasełka, przygotowane przez panią katechetkę - Agnieszkę Berkę z dziećmi z klas pierwszych  przy współudziale wychowawczyń pierwszaków, były wspaniałym zwieńczeniem wigilijnego szkolnego  dnia. Wprowadziły nas w szczególny świąteczny nastrój. Bardzo podobała się nam gra małych aktorów jak również przepiękne stroje i dekoracje. Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne śpiewanie kolęd , czego nie zabrakło w trakcie jasełek. Z przedstawienia wychodziliśmy owładnięci magią świąt i mam nadzieję, iż zabraliśmy ją do domu.

                                                                                                         mgr Elżbieta Getler

          zobacz więcej w galerii

           


          Konkurs recytatorski „W świątecznym nastroju”

          18 grudnia 2018 r. w Małej Jedynce odbył się konkurs recytatorski „W świątecznym nastroju”. W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci z oddziałów zerowych oraz klas pierwszych. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały klasy drugie i trzecie. Celem konkursu była popularyzacja poezji o tematyce bożonarodzeniowej oraz zainteresowanie uczniów sztuką recytatorską. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

          Komisja konkursowa w składzie: p. E. Getler, p. J. Grzegorek oraz p. J. Wiśniewska-Grzelak wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i  wyłoniła zwycięzców z poszczególnych grup wiekowych:

          -W grupie recytatorów klas 0: Kajetan Berka 0b

          -W grupie recytatorów klas I: Olaf Kręgowski 1c

          -W grupie recytatorów klas II: Lena Chłapek/Roksana Sipińska IIc

          -W grupie recytatorów klas III: Julia Goszka IIIb

          Wyróżnieni zostali:

          -Amelia Boncel

          -Mikołaj Adamowski

          -Aleksander Kmieć

          -Sylwia Sulińska

          W trakcie obrad  komisji czas oczekiwania umilił nam występ laureatek konkursu kolęd i piosenek świątecznych: Roksany Sipińskiej oraz Zuzanny Kozdęby. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowanie za udział, a zwycięzcy nagrody książkowe, które wręczyła p. wicedyrektor Elżbieta Getler. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

           

          mgr Marta Dolny

          zobacz więcej w galerii


           

           

          Audycja muzyczna

          11 grudnia  po raz drugi odwiedzili naszą szkołę artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.  Uczniowie wzięli aktywny udział  w audycji muzycznej pt. Merry Christmas. Grudniowe spotkanie wypełniły  dźwięki najbardziej znanych polskich i anglosaskich świątecznych piosenek oraz kolęd.  Nie zabrakło zimowej muzyki z bajek i filmów dobrze znanej dzieciom. Dowiedzieliśmy się także,  jak Boże Narodzenie świętują Amerykanie. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy,  do których akompaniament wykonały  dzieci.

                                                                                                                                                                                                                      mgr      Jolanta Grzegorek

           


           

          Wycieczki do Torunia

           12 i 13 grudnia uczniowie klas Ia,Ib,Ic i IIb  wraz z wychowawczyniami  wyjechały na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Toruńskiego  Piernika.  Jest  to wyjątkowa  atrakcja,   ponieważ podczas   warsztatów piernikarskich można nauczyć się samemu wykonać toruński przysmak.   Ciekawie zorganizowana praca przebiegała pod bacznym okiem ubranych w  staropolskie  stroje instruktorek. Podczas  wypieku swoich pierników dzieci miały okazję  zwiedzić  muzeum  oraz poznać historię produkcji  toruńskich smakołyków. Potem nadszedł czas na zakup pierników dla najbliższych.

          Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w Teatrze  Baj Pomorski, gdzie dzieci wzięły udział  w spektaklu  o tematyce świątecznej pt.„ Opowieść wigilijna”. Przedstawienie  rozgrywało się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania.  Gra w planie aktorskim oraz lalkowym była  przejmującym  wyrazem bożonarodzeniowego przesłania miłości. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                                                       mgr  Jolanta Grzegorek

           

          zobacz więcej w galerii

           

           

           

           

           


          PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

           

                 11 i 13 grudnia 2018 r., odbyło się pasowanie klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczennice klasy IIa , przedstawiając ciekawą inscenizację  z zagadkami  i konkursami, wprowadziły dzieci  w „Zaczarowany Świat Bajek ”. Dzieci były aktywne i chętnie udzielały odpowiedzi na podane pytania. Na koniec każdy mały czytelnik złożył przyrzeczenie  o przestrzeganiu regulaminu biblioteki  szkolnej.      Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał zakładkę do książki.

          Nowym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek naszej biblioteki szkolnej.

           

                                                                                          Bibliotekarz

                                                                                      Katarzyna Mikuła

          zobacz wiecej w galerii


                Kolejna edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

                     W piątek 14 grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Piosenki można było zaśpiewać w języku polskim lub w języku angielskim. Organizatorkami  konkursu były panie: Jagoda Wiśniewska - Grzelak, Karolina Donarska - Zawadzka   i Agnieszka Berka. W jury zasiadły panie: Elżbieta Getler, Anita Pietrzak i Marta Dolny. Konkurs zorganizowany został już po raz kolejny i na stałe wpisał się do szkolnych tradycji. Jego celem jest kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie, a także wytworzenie świątecznej atmosfery. Pomiędzy piosenkami dzieci z klasy IIc przedstawiły wszystkim zebranym tradycje bożonarodzeniowe krajów anglojęzycznych, a podczas obrad jury odbył się krótki konkurs dla dzieci "Jaka to kolęda?".

                      W konkursie wzięło udział 20 uczestników. Jury oceniało dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0 - I oraz kl. II - III. Wszyscy starali się zaprezentować jak najlepiej. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, a także przygotowana choreografia.

          Oto zwycięzcy konkursu:

          Kategoria klas 0-I :

                      I miejsce: Lena Martek (klasa Ic)

                      II miejsce: Maja Lisewska (klasa Oa)

                      III miejsce: Michael Filas (klasa Ib)

                      Wyróżnienie: Gracjan Dropiński (klasa 0b)

          Kategoria klas II-III :

                      I miejsce: Roksana Sipińska (klasa 2c)

                      II miejsce: Józef Nowak (klasa 3b)

                      III miejsce Natasza Jakubowska (klasa 2b)

                      Wyróżnienie: Zuzanna Kozdęba (klasa 2c)

          Poza konkursem zaprezentował się również Igor Tomczyk z klasy IIIa.

                      Dzieci nagradzane były gromkimi brawami, a na zakończenie otrzymały upominki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a rodzicom i wychowawcom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

           

          Jagoda Wiśniewska - Grzelak

          Karolina Donarska - Zawadzka

          Agnieszka Berka

          zobacz więcej w galerii

           


          Mikołajkowy Turniej Warcabowy

             6 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbył się Mikołajkowy  Turniej Warcabowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem turnieju była integracja uczniów z poszczególnych grup, kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i radzenie sobie w sytuacjach problemowych. W turnieju wzięło udział 30 uczniów klas ,,0'', którzy są uczestnikami koła warcabowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Anita Pietrzak, Jadwiga Pokrzywińska, Agnieszka Kończal i Katarzyna Grabowska.

           Wyniki  Mikołajkowego  Turnieju Warcabowego

          1 miejsce- Kamil Białecki gr. 0a

          2 miejsce- Dominik Błochowiak gr. 0b

          3 miejsce- Kornelia Zielińska gr. 0a

          Pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wyników i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym.

          Organizatorami  turnieju warcabowego były: Jadwiga Pokrzywińska i Agnieszka Kończal

          zobacz więcej w galerii


          DZIEŃ  MISIA

           

           

               26 listopada dzieci z grupy ,,Motylki'' uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Uczniowie  opowiadali o swoich maskotkach, słuchali  czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, a także nauczyły się misiowej rymowanki. Dzieci wyklejały szablon swojego misia  oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia".  Jednak największą atrakcją tego szczególnego dnia był klasowy konkurs recytatorski pt.; ,,Kto misiowi urwał ucho?”. Każde z dzieci za piękną recytację otrzymało dyplom oraz medal w kształcie misia.

          Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.
          Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

           


          Zebrania z rodzicami !

          Zebrania_z_rodzicami_kl._0_-_3__(21.11.2018).pdf


          Przenieśmy się do świata

          polskiej muzyki patriotycznej

                             13 listopada br. na zaproszenie Pani Jolanty Grzegorek gościliśmy artystów z bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej. Nasi goście wykonali polskie pieśni patriotyczne. Muzycy umilali nam czas dźwiękami muzyki towarzyszącej kiedyś wojsku polskiemu na polu walki. Dawniej wojacy dodawali sobie odwagi muzyką, która  zagrzewała do  walki, wyrażała miłość do ojczyzny i tęsknotę za bliskimi. Artyści  zachęcili dzieci i nauczycieli do wspólnego śpiewania. W świetlicy szkolnej rozbrzmiewał głośny, dziecięcy chór. Maluchy zatańczyły poloneza, a także miały okazję ćwiczyć w takt muzyki pod okiem dowódcy.

                             Wspólna zabawa, pieśni i tańce nadały naszemu spotkaniu niepowtarzalny charakter.

                                                                  

                                                                                                                                                mgr  Aleksandra Socha-Krakowska

          zobacz więcej w galerii


          Małe serca pełne polskości

               8 listopada 2018 r.  w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości   Mała Jedynka, przyodziana w biel i czerwień,  rozbrzmiewała pieśnią, wierszem oraz radością. W taki właśnie sposób  maluchy podkreślają doniosłość i wartość życia w wolnej Ojczyźnie. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane z biało – czerwonymi  kotylionami na piersi rozpoczęły celebrowanie jubileuszu odśpiewaniem  czterech  strof  hymnu  Polski.

               Część artystyczną przygotowały panie: Violetta Tabor i Arleta Lemańska przy współpracy Jagody Wiśniewskiej- Grzelak oraz Agnieszki Berki . Zdaniem publiczności  mali artyści z kl. 1a, 1b, 2a byli wspaniali. Poczynając od z dumą odtańczonego poloneza  poprzez taniec z flagami, wspólne śpiewy, a na wzruszających recytacjach kończąc, wszystko chwytało za serce.  Tak jak nasz kraj świętuje sto lat wolności,  tak samo sto lat polskości obchodzi Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, a największą jej dumą są mali uczniowie pełni miłości do własnego kraju – Polski !

                                                                                                                                                                                                                                                       mgr Elżbieta Getler

           

          zobacz więcej w galerii

           


          STO LAT MOJA OJCZYZNO!

           

               W środę 7 listopada 2018r.  w  Szubińskim Domu Kultury odbyła się XVII edycja gminnego konkursu recytatorskiego - ,,Przedszkolaki recytują'' organizowanego przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie. W tym roku hasło przewodnie konkursu to: Sto lat MOJA OJCZYZNO! W konkursie tym udział brały dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli publicznych i niepublicznych w Szubinie, Turze, Rynarzewie, Zamościu i Królikowie. Udział w tym konkursie  wzięły także dzieci z grup przedszkolnych mieszczących się w ,,Małej Jedynce''.

          Grupę 0a reprezentowały:Amelia Boncel i Maja Jagodzińska, grupę 0b: Małgorzata Kobus i Natalia Witek a grupę 0c: Ksawery Jasiński i Julia Łukomska. Każde z dzieci otrzymało za udział w konkursie pamiątkowy dyplom oraz książkę. Jednak miłym zaskoczeniem dla wszystkich okazało się zajęcie I miejsca przez Natalię Witek z grupy 0b, która wyrecytowała wiersz Czesława Janczarskiego pt: ,,Wszyscy kochamy stolicę”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych recytacji  i życzymy dalszych sukcesów.

           

          zobacz więcej w galerii


           

           

          I Gminny Konkurs Recytatorski - Mój kraj to Polska

                     6 Listopada 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się gminny konkurs recytatorski pt: ,, Mój kraj to Polska'', który  zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szubinie. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, oddanie hołdu i wdzięczności tym, którzy polegli za ojczyznę oraz upamiętnienie odzyskania przez Polskę Niepodległości w jej 100 rocznicę. Konkurs rozpoczął się przywitaniem uczestników przez Panią wicedyrektor szkoły Elżbietę Getler, która przypomniała czym i jak ważna jest dla Polski Niepodległość.

          W konkursie udział wzięło 27 uczestników z klas 0,1,2,3 ze Szkoły Podstawowej  w Rynarzewie, Kołaczkowie,Królikowie,Turze, Kowalewie oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 2 z Szubina.

           

                 Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, T. Różewicza, Władysława Bełzy, Tadeusza Kubiaka, Czesława Janczarskiego... Uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację. W jury konkursu zasiedli P. Jagoda Wiśniewska-Grzelak, P. Renata Winter oraz P. Magdalena Skalska. Konkurs zorganizowały P. Jadwiga Pokrzywińska, Aleksandra Socha-Krakowska,Agnieszka Kończal i Jagoda Wiśniewska-Grzelak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

          Dodatkowym akcentem konkursu był występ gr. 0b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, która wykonała taniec z flagami do utworu ,,Ojczyzna''.

           

          Oto wyniki konkursu:

           

          klasa ,,0''

          I miejsce- Maja Chełminiak (SP Kowalewo)

          II miejsce- Emilia Gmerek (SP Tur)

          III miejsce  (Dominika Piekarska (SP 2 Szubin)

           

          klasa ,,1'' 

          I miejsce-Blanka Jeran  (SP Rynarzewo)

          II miejsce-Mikołaj Adamowski (SP 1 Szubin)

          III miejsce-Maja Biskup (SP Rynarzewo)

           

          klasa ,,2''

          I miejsce-Szymon Klimek (Sp Rynarzewo)

          II miejsce-Piotr Klein (SP 2 Szubin)

          III miejsce -Maria Cichońska (SP Królikowo)

           

          klasa ,,3''

          I miejsce-Zofia Skibińska (SP 2 Szubin)

          II miejsce- Adrainna Wolna (SP Królikowo)

          III miejsce- Eliza Waldon ( SP Tur)

           

                Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

                                                                                    mgr Agnieszka Kończal      zobacz więcej w galerii                                                                                                   


                                                       Sto lat wolności  !

                                             31 października uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami, p. I. Tabor i p. E. Kowalczyk biorąc udział w obchodach stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Ziemi Szubińskiej. Zapoznali się z wystawą przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej ,,Ojcowie Niepodległości”. Ciekawej opowieści wysłuchali od p. M. Ditricha. Następnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez p. I Kruk wykonując patriotyczne kotyliony.

                                                                                                                                                           mgr Ewa Kowalczyk

          zobacz więcej w galerii


           

                W przedszkolnym ulu jest gwarno i wesoło...

           

                                  26 października br. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem z Gospodarstwa Pasiecznego Stanek. Pan Tomasz Stanek opowiedział dzieciom o swojej pracy i hobby jednocześnie.

                                  Dzieci z uwagą słuchały interesujących historii Pana Tomka o tym, co dzieje się w zamkniętym ulu. Jak się okazuje, każda nawet najmłodsza pszczoła ma powierzone zadanie do wykonania, takie jak sprzątanie czy pilnowanie wejścia do ula przed szkodnikami. Przyroda zaskakuje ludzi nie od dziś. Na najmłodszych największe wrażenie zrobiła informacja o tańczących pszczołach. Pszczoły zwiadowczynie w ten sposób pokazują drogę swoim koleżankom z ula do miejsc, w których znalazły np. pola pełne kwiatów. Maluchy miały mnóstwo pytań do gościa, np. dlaczego jest tylko jedna królowa pszczół, co robią pszczoły zimą, jak długo żyje pszczoła?  Dowiedziały się, jak wygląda ul od środka. Dzieci miały okazję na żywo zobaczyć strój pszczelarza, dotykały pyłku kwiatowego, porównywały kolory miodów, oglądały i wąchały wyroby pszczelarskie np. świece. Pan Tomek pokazywał foldery z udziałem pszczół i ich ciężką pracą. Prelegent stwierdził, że życie ludzkie bez udziału pszczół jest zagrożone. Zachęcał uczestników, by wspólnie z rodzicami siali kwiaty i sadzili dużo owocowych drzew. Spotkanie okazało się cenną lekcją dla słuchaczy.

                                  Na koniec dla każdego przygotowano słodki i smaczny poczęstunek.

           

                                                                                                       mgr  Aleksandra Socha- Krakowska

          zobacz więcej w galerii


          Niby tylko pies...

               W październiku klasy zerowe odwiedził wyjątkowy gość - pies o imieniu Toga
          wraz ze swoją opiekunką, panią Alicją Wendą. Na co dzień piesek jest terapeutą. Dzięki niecodziennym zajęciom dzieci dowiedziały się między innymi: jak zachowywać się w stosunku do psów nieznanych, gdzie można dotknąć  psy, w jaki sposób można nakarmić zwierzę.
          Każde dziecko mogło podejść do Togi. Po dokładnym instruktażu dzieci wiedziały,
          jak należy głaskać psa. Po uzyskaniu zgody właścicielki nasze dzieci mogły nakarmić pieska. Dużo przyjemności i radości sprawiły nam sztuczki Togi, która zachwycała nas nie tylko swoim wyglądem, umiejętnościami, ale przede wszystkim usposobieniem.
          Wizyta Togi wywołała uśmiech na twarzy każdego dziecka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny.

                                                                                                                                                         mgr Joanna Wenda

          zobacz więcej w galerii


          Przedszkolaki z wizytą w Filharmonii Pomorskiej

           

                  19 października br. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w muzycznej audycji dziecięcej w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W trakcie spotkania maluchy aktywnie słuchały muzyki klasycznej. Wpatrzone były w muzyków i ich instrumenty. Na scenie oprócz muzyków czekała atrakcja w postaci tańczącej baletnicy. Dzieci poznały tajniki baletu, chętnie uczyły się podstawowych kroków tańca. Wszyscy nie szczędzili uśmiechów podczas wspólnej zabawy. Pamiątkowe zdjęcia odzwierciedlają panującą atmosferę i magiczne chwile z gmachu filharmonii. Po audycji udaliśmy się na zwiedzanie budynku, byliśmy świadkami próby muzyków, poznaliśmy trud ich pracy.

                  Dzieci mile wspominały podróż autobusem, bo  jak się okazało, nie jeżdżą nim zbyt często. Ku zaskoczeniu w Bydgoszczy maluchy zwróciły też uwagę na tramwaj, którym chętnie chciałyby się przejechać. Wszystko przed nami…

                                                                              mgr Aleksandra Socha-Krakowska

           

          zobacz więcej w galerii

           




                     Ponadczasowość baśni polskich…

           

              W poniedziałek, 29 października 2018 r.  uczniowie klas  II i III wyjechali do Bydgoszczy  w celu wzięcia udziału w  spektaklu  teatralnym  przygotowanym przez aktorów Teatru Wrocławskiego IN-ART pt. ,,Baśnie Polskie " . To była piękna podróż w najdalsze zakątki  polskich baśni, poznanie historii ,tradycji i mądrości przekazywanych sobie przez wieki z pokolenia na pokolenie opowieści.

              Przedstawienie składało się z 3 części: ,,Szewczyk Dratewka", ,,Żywa Woda", ,,Złota Kaczka" .  Tematyka spektaklu pomogła zrozumieć małym widzom odpowiedź na pytanie : ,,Co jest miarą wartości prawdziwego człowieka? "

              Dzieci poznały niespotykane formy teatralne , kunszt  gry aktorskiej, przepiękne lalki i barwne kostiumy. Wyjazd uzupełnił  cykl tematyczny realizowany w ramach obchodów  100-lecia odzyskania przez  Polskę niepodległości.

                                                                                                                      mgr Iwona Tabor

          zobacz więcej w galerii


           

          W Muzeum

               Przyrodniczo-Łowieckim                            w Uzarzewie

           

               23 października 2018r. dzieci z grupy ,,Motylki” i ,,Pszczółki’’ uczestniczyły w wygranej za zbiórkę kasztanów i żołędzi wycieczce do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Na miejscu czekało na uczniów wiele atrakcji. W muzeum, które poświęcone było łowiectwu, dzieci obejrzały różnego rodzaju bronie myśliwskie i liczne trofea takie jak: upolowane dziki, jelenie czy wilki. W części eksponującej zwierzęta egzotyczne bardzo duże wrażenie na dzieciach zrobiły spreparowane egzemplarze lwów, tygrysów i niedźwiedzi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala, w której dzieci oglądały papugi. Ciekawym punktem wyprawy okazała się lekcja muzealna pt. ,,Zwierzęta w 4 porach roku’’, podczas której dzieci słuchały, odpowiadały na pytania prowadzącej oraz według instrukcji wykonały prace plastyczne w postaci muchomorów. Zakończeniem wycieczki miało być ognisko. Niestety z przyczyn pogodowych musiało zostać odwołane, dlatego uczniowie zjedli kiełbaski przygotowane przez Panie kucharki w szkolnej stołówce , do tego otrzymały jabłka oraz breloczki od Związku Myśliwych. Wycieczka była ciekawą lekcją,  dostarczyła wiele emocji i wrażeń! ,,Motylki’’ i ,,Pszczółki’’ wraz z wychowawczyniami BARDZO DZIĘKUJĄ Myśliwym ze Związku Myśliwych KOS 223 za zorganizowanie wycieczki ,dostarczenie kiełbasek i soków oraz otrzymane upominki!

                                                                                                                                                 mgr. Agnieszka Kończal

          zobacz więcej w galerii


           

          Konkurs na zbiórkę kasztanów i żołędzi zakończony!

           

          zobacz więcej w galerii

          15 października zakończył się konkurs zorganizowany przez Koło Łowieckie  KOS 223 na zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierzaków w naszych lasach.  Poniedziałek rozpoczął się wspólnym wyjściem wszystkich klas w poszukiwaniu ostatnich darów jesieni. Następnie na boisku szkolnym zostały ogłoszone wyniki trwajacego dwa tygodnie konkursu.

          Łacznie wszystkie klasy zebrały ponad dwie tony kasztanów i żołędzi.

          Zwycięzcą konkursu  został oddział 0b 

          II miejsce zajął oddział 0 a

          III miejsce zajęła klasa 2c

          Spotkanie zakończyło się wspólnym spożywaniem przysmaku myśliwskiego, pysznej zupki !!!

           


          Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr1                                                     w Szubinie                                                                  są już pełnoprawnymi uczniami.

               12 października  2018r. odbyła się w Małej Jedynce uroczystość  pasowania. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Rangę imprezy podnosił fakt, że odbywała się ona w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i pozostanie na długo w pamięci uczestników.

               Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Szubina p. Artur Michalak, Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 3  im. Wandy Chotomskiej w Szubinie p. Lidia Zielińska, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola  Słoneczko w Szubinie  p. Agnieszka Pasieka, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Grabowska oraz Rodzice pierwszoklasistów.

               Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem wicedyrektor szkoły pani Elżbiety Getler, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

           Dzieci z klas drugich pod bacznym okiem swoich wychowawczyń przygotowały program artystyczny dla swoich młodszych kolegów. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści wykazali się swoimi  umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.

                Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała  wicedyrektor pani Elżbieta Getler . W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie.  

          Serdeczne życzenia  oraz gratulacje złożył dzieciom Burmistrz Szubina  – Artur Michalak. Oprócz ciepłych słów i upominków dla dzieci złożył również   życzenia pracownikom szkoły z okazji  Święta Edukacji Narodowej .

                Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy , legitymacje szkolne i upominki w postaci woreczka różności przyborów szkolnych. Nie zabrakło też upominków dla zaproszonych gości.

          Ukoronowaniem imprezy były wspólne klasowe zdjęcia do szkolnej GALERII PIERWSZOKLASISTY.

           

                                                                                                                                              mgr Anita Pietrzak

           

          zobacz więcej w galerii

           

           

           


                                                                                                                                                                                                                   W dniu  Święta  Edukacji Narodowej                         Nauczycielom,  Pracownikom administracji i obsługi        Małej Jedynki życzę takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, słonecznego uśmiechu  i życzliwości ze strony uczniów, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom i całemu środowisku  dawała wiele satysfakcji wszystkim wokół.  

                                           Wicedyrektor E. Getler

           

           

           

           


          W Małej Jedynce trwa konkurs  zbiórki kasztanów i żołędzi zorganizowany przez Koło Łowieckie Kos 223. Rywalizacja odbywa się na poziomie klas i trwa przez dwa tygodnie do 15.10.2018. Podsumowaniem konkursu jest wspólne wyjście w teren, aby zebrać ostatnie jesienne dary, porozmawiać z członkami  KŁ Kos 223 a na koniec zjeść pyszną zupkę !

          Ciekawe która klasa pokona przeciwników i zwyciężając pojedzie na atrajcyjną wycieczkę sponsorowaną przez koło łowieckie.

          Zobaczymy!


          Aktywna rodzina w jesienną porę

           

                                  W ubiegły czwartek (27 września) w ramach Europejskiego tygodnia sportu odbył się w naszej szkole festyn Witamy jesień na sportowo. W spotkaniu integracyjnym wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych, ich najbliżsi oraz nauczyciele. Wspólnie aktywnie powitaliśmy jesień.

                                  Dzieci z grupy Pszczółek, Motylków i Żabek wraz z rodzicami brały udział w zorganizowanych zawodach sportowych. W pierwszej konkurencji Najmłodsi mieli okazję wykazać się w slalomie z ziemniakiem. W jak najkrótszym czasie musieli pokonać trasę pomiędzy plastikowymi przeszkodami. Oczywiście z tym ćwiczeniem poradzili sobie celująco. Ponadto wszyscy uczestnicy spotkania mogli skorzystać z wyjątkowej okazji rzutu ziemniakiem do worka. To zadanie wymagało precyzji w celowaniu i niejednej osobie sprawiło trudność. Jednak ten fakt powinien zmotywować do treningu i startu w kolejnych latach. Mamy przedszkolaków udowodniły, że kiszenie kapusty czy obieranie jabłek na czas jest im niestraszne. W mig podzieliły się pracą i rozprawiły z zadaniami. Najwięcej śmiechu i energii pochłonęły magiczne krzesełka zbudowane ze splecionych rąk rodziców. Na nich usiadły dzieci, które dopingowały rodziców, by jak najszybciej pokonali wyznaczoną trasę. W programie pojawiło się również toczenie ciężkiej dyni oraz rodzinny tunel, przez który przechodziły dzieci. Gimnastyka i duża dawka śmiechu przydała się każdemu uczestnikowi. Należy wspomnieć, że wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm muzyki do piosenek: „Kaczuchy”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty”… Dzieci z grupy Pszczółek zaprezentowały swoje umiejętności taneczne do piosenki „Pszczółki”. Naszą imprezę otworzyła i zakończyła wicedyrektor szkoły, pani Elżbieta Getler. Dobrym słowem i przykładem zachęciła do uczestnictwa w rywalizacji oraz życzyła przyjemnych wrażeń. Popołudnie okazało się strzałem w dziesiątkę i cieszyło powodzeniem wśród uczestników. Z pewnością tego dnia rodzinom nie zabrakło aktywności fizycznej i dużej dawki pozytywnych emocji. Jesienna impreza zakończyła się jedzeniem pieczonych ziemniaków. To proste danie przypadło do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Tym starszym uczestnikom zmagań z pewnością przypomniały się smaki dzieciństwa.   

                                  Wyzwalając w sobie pozytywną energię rozpoczęliśmy nową porę roku.   W naszych głowach pozostaną miłe i niezapomniane  wspomnienia, do których będziemy wracać podczas długich jesiennych wieczorów.

          Niektórzy już nie mogą się doczekać kolejnej podobnej imprezy.

                                                                                                                   

                                                                                                              mgr  Aleksandra Socha-Krakowska

           zobacz wiecej w galerii

           


          Zebrania_rodzicow_-_Mala_Jedynka.pdf

           

           


          Drogie dzieci, kolejny rok szkolny przed nami!

                Po raz drugi spotykamy się  w Małej Jedynce.   Trochę zmieniło się przez okres wakacji. Dokonano mniejszych i większych napraw w budynku, za co dziękuję panom: Jerzemu Prasowi  i Grzegorzowi Śliwie, którzy wymienili lampy na odcinku szatni i w aneksie przedszkolnym, wyremontowali gabinet pedagoga, przemalowali lakierem drewniane elementy wszystkich uczniowskich krzeseł, wymienili obudowę filarów przy wejściu i wiele innych drobniejszych prac. Wszystkie sale lekcyjne, korytarze i  gabinety lśnią czystością dzięki paniom: Ewie Pras, Lidii Witczak, Iwonie Buziewicz  i Izabeli Bromce.  Kuchnią z zapleczem , stołówką  zajęły się panie Edyta Majchrzak i Aneta Dębna.                                                                                                      

                Zmieniła się kolorystyka  holu wejściowego. Za pomysły i wykonanie możemy podziękować paniom z oddziału zerowego:  Beacie Bembnista, Katarzynie Grabowskiej a także Jadwidze Pokrzywińskiej, Kamili Kusiak, Aleksandrze Sosze – Krakowskiej, Agnieszce Kończal,  Joannie Wendzie, również Anicie Pietrzak i reszcie pracowników, którzy w wolnej od swych obowiązków chwili chwytali za pędzel i pomagali, by dzieciom w szkole było milej i weselej.

               A teraz rzeczy , które interesują dzieci najbardziej, z kim i gdzie spędzą kolejny rok nauki. W sekretariacie  zastaniecie królującą tam panią Annę Zbieranek, której pomaga stażystka , pani Joanna Małkińska.

                Na pomoc możecie liczyć ze strony pedagoga – Martyny Piechockiej, logopedy – Jagody Wiśniewskiej – Grzelak oraz psychologa – Marty Mrówczyńskiej.

               W bibliotece wypożyczycie książki i poczytacie w miłej atmosferze pod bacznym okiem pani Katarzyny Mikuły. W świetlicy spotkacie się z nową panią – Martą Dolny. A to nie jedyny nowy nauczyciel w Małej Jedynce. Po urlopie macierzyńskim powróciła do nas pani Karolina Donarska -  Zawadzka i będzie uczyła dzieci języka angielskiego. Panią Katarzynę Boruch w tym roku szkolnym na lekcjach religii zastąpi pani Agnieszka Berka.

          Wychowawcy poszczególnych oddziałów:

          Oddział 0a – Kamila Kusiak i Aleksandra Socha – Krakowska /sala 38

          Oddział 0b – Jadwiga Pokrzywińska i Agnieszka Kończal /sala 37

          Oddział 0c – Joanna Wenda  /sala 36

          Klasa 1a - Violetta Tabor /sala 8

          Klasa 1b – Arleta Lemańska  /sala 13

          Klasa 1c – Grażyna Stawarz naucz. wsp. Jolanta Grzegorek / sala 7

          Klasa 2a – Eleonora Storzyńska /sala 10

          Klasa 2b – Ewa Wypych /sala 24

          Klasa 2c – Anita Pietrzak/ sala 12

          Klasa 3a – Iwona Tabor /sala 16

          Klasa 3b – Ewa Kowalczyk /sala 2

          Życzę wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym zapału do nauki, najwyższych ocen i wiele radości, a pracownikom realizacji zadań w przyjaznej atmosferze.

                                                                                   Wicedyrektor mgr Elżbieta Getler

           

           



          UWAGA!

           

              3 września 2018 r. w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przywozy dzieci odbywają się zgodnie z zeszłorocznym planem ( dzieci odjeżdżają ze swoich przystanków ok.7.10 ). Odwóz po uroczystości rozpoczęcia szkoły we wszystkich kierunkach odbędzie się o godzinie 9.00.

          O godz. 12.45 pojadą busy tylko  w kierunku Łachowo oraz Smolniki,  odwożące dzieci z przedszkola .

           

           


          ROK   SZKOLNY

          2017 / 2018

           

           


          Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek....

                W piątek, 22 czerwca 2018 r. o godz.8.30 odbyło się w Małej Jedynce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Głównymi bohaterami spotkania byli zaproszeni goście z Rady Rodziców, uczniowie oraz ich rodzice, którzy tłumnie przybyli do sali gimnastycznej. Najwięcej emocji wśród zgromadzonych wzbudziło rozdanie nagród za uzyskanie najwyższych ocen w nauce i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Uhonorowani zastali także uczniowie, którzy nie opuścili w tym roku szkolnym ani jednego dnia nauki. Na zakończenie części oficjalnej wychowawczynie klas trzecich, panie: Grażyna Stawarz, Alina Zębała, Ewa Wypych, Jolanta Grzegorek dziękowały rodzicom za owocną trzyletnią współpracę wręczeniem pisemnych podziękowań. Ukoronowaniem całej uroczystości był występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

                Z życzeniami radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji uczniowie udali się na zasłużony po wytężonej pracy odpoczynek.

                Natomiast całej pedagogicznej i niepedagogicznej kadrze Małej Jedynki życzę wypoczynku na miarę potrzeb, nabrania dystansu do spraw zawodowych i skupieniu się na realizacji własnych marzeń.

                                                  Do zobaczenia za dwa miesiące - E. Getler

           

          zobacz więcej w galerii

           

           

           


          Żegnamy przedszkole - jedziemy na wakacje !

                  Dnia  21VI2018r. dzieci z grupy: Motylki, Pszczółki i Żabki uroczyście zakończyły edukację w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole. W spotkaniu  udział wzięli rodzice i zaproszeni goście. Program artystyczny nawiązywał do marzeń o wakacyjnych podróżach. Dzieci wprowadziły uczestników w świat morskiej żeglugi jako marynarze oraz odwiedzili afrykańskie plemiona, poznając ich zwyczaje. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody dla dzieci oraz rodziców, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli sie w życie szkoły.

               Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji, spełnienia wszystkich marzeń o podróżach małych i dużych.

          Do zobaczenia we wrześniu!

           

          zobacz więcej w galerii


           

           

           

           

             Podsumowanie pracy uczniów        klas 0 - 3  w drugiej połowie

          roku szkolnego 2017/2018 

                21 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas I-III . Uczniowie za udział w wielu konkursach, zawodach, przeglądach  o różnym zasięgu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a tym, którym nie udało się w tym roku, życzymy sukcesów w przyszłości !

           zobacz więcej w galerii

           


            

          Piknikowy Dzień Matki w Smerzynie.
           

                  W tym roku dzieci klasy Ia miały możliwość złożyć życzenia i wyrazić wdzięczność za swe wychowanie mamusiom na łonie natury w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Smerzynie.W piękne, pogodne popołudnie w towarzystwie rodziców wyruszyliśmy w świetnych humorach na piknik.Zaczęło się od zabawy na świeżym powietrzu i kosztowaniu pyszności przygotowanych przez rodziców. Adrenalinę można było podnieść na ściance wspinaczkowej, którą profesjonalnie obsługiwali p. Magdalena i Jarosław Boruta. Nie lada wytrwałość cechowała tatusiów, którzy przy 30stopniowym upale popiekli  przy ognisku wszystkie kiełbaski. Po części gastronomicznej przyszedł czas na życzenia, drobne upominki i całusy dla Mamuś.Dalsze chwile upływały w atmosferze rywalizacji sportowej i zabawie.

          Wszystkim, którzy uczestniczyli i wspierali naszą imprezkę pomocą bardzo serdecznie dziękuję. 

           

                                                                                                                                                   Wych. E. Storzyńska

          zobacz więcej w galerii 


          JEDYNKA TO RODZINKA

          Kolejny festyn już za nami...

                       W piątek 25 maja 2018 r.  przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie odbył się  festyn rodzinny – „Jedynka to rodzinka” . Hasło tegorocznego festynu brzmiało: Kto ty jesteś? – Polak mały!   i swoją oprawą oraz treścią nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolejna edycja festynu rodzinnego powstała przy dużym wsparciu  i współpracy z  Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Szubinie.

                       Otwarcia imprezy dokonała pani Elżbieta Getler, wicedyrektor  szkoły przy ul. św. Marcina w Szubinie  i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Następnie pani Aleksandra Socha-Krakowska przejęła mikrofon i poprowadziła konferansjerkę  festynu.                                          

                       Część artystyczną  stanowił  program przygotowany przez dzieci z  poszczególnych oddziałów   0 – 3. Wiersze , piosenki i przepiękne tańce zachwyciły wszystkich obecnych na widowni  pod „chmurką”. W myśl głównego hasła imprezy prezentacje maluchów miały charakter patriotyczny.

                       Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji kulinarnych.  Można było skosztować kiełbasek  lub kaszanki z kiszoną kapustą z grilla, grochówki,  słynnych  pyrek z gzikiem, masełkiem albo sosem, klusek ziemniaczanych z kapustą, uraczyć się pajdą chleba z domowym smalcem.  Przez cały czas trwania imprezy działała kawiarenka, do której podążano,  by skosztować słodkich pyszności  upieczonych  przez mamy dzieci klas 0 - 3, wypić kawę, herbatę , a dla dzieci serwować oczywiście soczki.

                      Jak co roku największą popularnością cieszyła się loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, stanowisko   malowania  dziecięcych  twarzy przez  pracowników MOPS oraz dmuchane tory przeszkód .  Gościli również u nas strażacy z  Ochotniczej  Straży  Pożarnej, pracownicy  MOAS Szubin, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z  Obudna, przedstawiciele Banku  Spółdzielczego w Szubinie,  pielęgniarka szkolna. Uwagę zgromadzonych na festynie osób przyciągnęły również pokazy zabaw i pląsów  zuchowych  prezentowanych przez drużynę  Ogniste pióra,  zabawy pani Alicji z psem „Togą”, a także prezentowanie chodzenia na szczudłach. Wszyscy przyglądali się im z dużym zainteresowaniem, a nawet  z podziwem.  

                       Przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy wymagało  wiele pracy i oddania się pasji pomocy dzieciom. Wszyscy pracownicy szkoły , rodzice naszych maluchów  dali z siebie wszystko, oczywiście wspierani byli przez współpracujące ze szkołą instytucje oraz sponsorów  imprezy.  To dzięki wspólnym wysiłkom  sprawiliśmy wiele przyjemności dzieciom i ich rodzinom , co zawsze jest głównym celem festynu organizowanego w naszej szkole.

           

          zobacz więcej w galerii


           


           


           

                                                            

          Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej

           

           

              Dnia 11 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną. Żabki, Motylki i Pszczółki miały okazję poznać tajniki pracy strażaków oraz specjalistyczny sprzęt pożarniczy. Każdy mógł przymierzyć strój i posiedzieć w strażackim wozie. Największą atrakcją była możliwość potrzymania i użycia węża strażackiego. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

           

          Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za zaproszenie.

          zobacz więcej w galerii

           
           

           

           


            Podróże palcem po mapie...

              Miniony tydzień w grupie Motylki upłynął dzieciom na poznawaniu wybranych krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. Pierwszego dnia przedszkolaki dowiedziały się, czym jest Unia Europejska i w jakim celu została powołana oraz zapoznały się z symbolami organizacji. Liczyły gwiazdy na fladze zjednoczonej Europy, same wykonały flagę UE i w skupieniu wysłuchały „Ody do radości”, czyli hymnu Unii Europejskiej. Podróżując „palcem po mapie”, odwiedziliśmy takie kraje jak: Francja, Włochy Hiszpania, Wielka Brytania.

              Za każdym razem omawialiśmy wygląd flagi danego kraju, oglądaliśmy prezentację multimedialną poświęconą najbardziej rozpoznawalnym zabytkom, a także próbowaliśmy niektórych dań narodowych. Dzieci wzbogaciły też słownictwo, ponieważ każdy dzień rozpoczynaliśmy od powitania w określonym języku. Podczas pobytu we Francji ćwiczyliśmy liczenie bagietek i rogalików oraz piekliśmy ciasteczka francuskie. Będąc we Włoszech słuchaliśmy, włoskiej muzyki klasycznej oraz jedliśmy pizzę, w Hiszpanii dowiedzieliśmy się co to jest ,,corrida’’ i jak tańczy się ,,flamenco’’. W Wielkiej Brytanii nauczyliśmy się rozpoznawać rodzaje zegarów, pić słynną angielską herbatkę i rozpoznać londyński czerwony autobus. Najbardziej w pamięci dzieci utkwi z pewnością dzień angielski, ponieważ tego dnia ,,Motylki” udały się z wizytą do pierwszaków, żeby już od września zacząć naukę w szkolnej ławce. Przedszkolaki dzięki temu mogły zobaczyć, jak jest na zajęciach szkolnych, co nosi się w plecaku oraz poznały starszych kolegów i koleżanki. Spotkanie zakończyło wręczeniem upominków w postaci zakładek do książek, które specjalnie wcześniej wykonały pierwszaki dla młodszych przyjaciół. Wszystkie dzieci wyszły zadowolone i uśmiechnięte.                                       
           

          Konsultacje z rodzicami klas 1 - 3

          Klasowe_konsultacje_rodziców___maj.pdf        


          W dniach  23- 27 kwietnia odbył się w Małej Jedynce        Tydzień Ekologiczny   pod hasłem :                                                     ,,Piękna nasza Polska cała”

           

          W poniedziałek dominujacym kolorem wśród dzieci  był  żółty. Klasy spotkały się z   przedstawicielami  Polskiego  Związku  Łowieckiego.  Pani Aleksandra Szulc, która jest sekretarzem Okręgowej Rady Łowieckiej, wraz z panem Tomaszem Jasińskim przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat  Wiosna w lesie. Bezpieczeństwo i Kultura w lesie”.


          plakat_na_festyn.doc      We wtorek uczniowie ubrali się w kolor zielony. Dla klas I-II zostały przygotowane przez p. E. Kowalczyk, p.  J. Wendę, p. A. Socha-Krakowską konkursy przyrodniczo-profilaktyczne  . Uczniowie pracowali drużynowo i dopingowali siebie nawzajem. Przy okazji bardzo dobrze się bawili.  Klasy III uczestniczyły w Omnibusie Przyrodniczym na wzór teleturnieju telewizyjnego 1 z 10. Uczestnicy mogli liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek z klas oraz wychowawców.

               W środę w naszą szkołę  opanował kolor biały. Uczniowie klas II i III wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Ziemi Szubińskiej przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Pan Mateusz Ditrich bardzo ciekawie poprowadził zajęcia na temat barw narodowych.   Klasy I przygotowały klasowe plakaty pt. ,,Krajobrazy Polski”

             W czwartek królował u nas kolor czerwony. Uczniowie klas I uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach w Rejonowej Bibliotece Publicznej przygotowanych przez p. Marię Mańkowską. Dzieci dowiedziały się, czym jest książka dla dzieci, w jaki sposób możemy korzystać z wiedzy zawartej w książce. Druga część lekcji poświęcona była odzyskaniu przez Polskę  niepodległości oraz ważnym wydarzeniom w naszym kraju.   Uczniowie klas  II i III wykonali  klasowe plakaty na temat ,,Krajobrazy Polski"

          W piątek nastąpiło podsumowanie Tygodnia Ekologicznego przygotowane przez p. E. Kowalczyk i p.  A. Pietrzak przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

          Uczniowie i klasy otrzymały nagrody:

          w konkursie plastycznym przygotowanym przez E. Kowalczyk i A. Pietrzak na pocztówkę z Polski nagrody otrzymali:

          klasy I

          I miejsce –Roksana Sipińska klasa Ia

          II miejsce- Wojciech Kłodziński klasa Ib

          III miejsce – Lil Pawlak klasa Ic

          Klasy II

          I miejsce Julia Goszka klas klasa II b

          II miejsce Iga Palczewska II a klasa II a

          III miejsce Amelia Cyran klasa IIa

          Klasy III

          I miejsce Dominika Spychała klasa IIIa

          II miejsce Antonina Kwiatkowska IIId

          III miejsce Magdalena Lewandowska III c

                           Filip Adamczewski III b

           

          Klasy I- III otrzymały nagrody za udział w klasowych konkursach przyrodniczo-profilaktycznych.

          Nagrodę za zwycięstwo w konkursie Omnibus klas III i tytuł Omnibusa otrzymała Magdalena Lewandowska.

          Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

          zobacz więcej w galerii


          Nowe zmagania małych kucharzy.

               Nie lada wyzwaniem było przygotowanie od podstaw makaronu. Dzieci zarobiły i wałkowały ciasto, pokroiły je na drobne nitki. Przyglądały się etapowi gotowania i hartowania makaronu, a później zjadły go z dodtkiem pachnącego masła, twarogu i cukru.

               Wiosna zawitała również na naszych zajęciach kulinarnych. Przygowowaliśmy kanapki z wiosennymi nowalijkami. Zapach świeżych ogórków, szczypiorku i rzodkiewki przciągał coraz to nowych gości.

          zobacz więcej w galerii    

           


          Książka w życiu pomaga...

                23 kwietnia dzieci z grupy ,, Motylki” obchodziły Światowy Dzień Książki. W tym dniu większość z nich przyniosła do przedszkola swoją ulubioną książkę. W ramach zajęć dzieci obejrzały prezentację, w której przedstawione zostały kolejne etapy powstawania książki.  ,,Motylki’’ za pomocą ,,burzy mózgów’’ stworzyły regulamin dbania o książki. Dużym zainteresowaniem tego dnia cieszyła się wizyta w bibliotece szkolnej, w której Pani Barbara Przybylińska opowiedziała dzieciom, jakie są zasady korzystania z biblioteki i czym różni się biblioteka od księgarni. Wizytę w bibliotece zakończyło odczytanie bajki wybranej przez dzieci.  Zwieńczeniem całego dnia okazały się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wcieliły się w rolę małych autorów i stworzyły własne książeczki.

           

           


          Klasowe zebrania rodziców dla oddziałów 0 - 3                                                                                                                                                          24 kwietnia 2018 r. ( wtorek)

           

          Lp.

          Klasa

          Data

          Sala

          Godzina

          Nazwisko wychowawcy

          1.  

          0a

          24.04.2018

          37

          Indywidualne rozmowy               z rodzicami

          mgr Jadwiga Pokrzywińska   mgr Agnieszka Kończal

          1.  

          0b

          24.04.2018

          38

          mgr Arleta    Lemańska         mgr Kamila Kusiak

          1.  

          0c

          24.04.2018

          36

          mgr Katarzyna Mikuła

          1.  

          1a

          24.04.2018

          10

          16.30

          mgr Eleonora  Storzyńska

          1.  

          1b

          24.04.2018

          24

          16.30

          mgr Marzenna Zielińska

          1.  

          1c

          24.04.2018

          12

          16.30

          mgr Anita Pietrzak

          1.  

          2a

          24.04.2018

          16

          16.30

          mgr Iwona Tabor

          1.  

          2b

          24.04.2018

          23

          16.30

          mgr Ewa Kowalczyk

          1.  

          3a

          24.04.2018

          7

          16.30

          mgr Grażyna  Stawarz

          1.  

          3b

          24.04.2018

          8

          16.30

          mgr Alina Zębała

          1.  

          3c

          24.04.2018

          13

          16.30

          mgr Ewa Wypych

          1.  

          3d

          24.04.2018

          11a

          16.30

          mgr Jolanta Grzegorek

           

                 Nauczyciele,  nie  będący  wychowawcami, pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim  od 17.00 do 18.00.

                16.00 – spotkanie rodziców, których  dzieci wyjeżdżają   do „Zielonej szkoły” – świetlica szkolna

           


           

           

          Czekoladowy sen łasucha

          12 kwietnia w Polsce obchodzimy Dzień Czekolady, dlatego też dzieci z grupy ,,Motylki'' dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstaje czekolada. Na  dzieci czekały różne atrakcje np.: oglądanie prezentacji „Jak to było z czekoladą”,zagadki,poszukiwanie czekolady w różnych produktach, prawdziwa degustacja czekoladowa oraz plebiscyt  na ,,Króla i Królową czekolady''. Dzieci wykonały czekoladowe plakaty, wszyscy świetnie się bawili a jedzenie  czekolady dostarczyło wiele radości.

          zobacz więcej w galerii


           

           

          Poszukiwanie wiosny 

          22.03.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały przedstawienie             pod tytułem:  ,,Gdzie jesteś wiosno?" 
          Atmosfera była iście wiosenna, mimo że za oknem prószył śnieg. Motylki powitały wiosnę piękną recytacją wierszy, Pszczółki słowiczym śpiewem a Żabki lekkim wietrznym tańcem. Wszystko to sprawiło, że za kilka dni zawitała do nas prawdziwa wiosna.

          zobacz więcej w galerii

           

           


              

          Zadania Sądu Rejonowego w Szubinie

              15 marca uczniowie klasy Ia w ramach poznawania zawodów swoich rodziców zostali zaproszeni do Sądu Rejonowego w Szubinie. Poznali pracowników  wydziału karnego i rodzinnego oraz nieznane nam dotąd pomieszczenia. Mogli przymierzyć togi sędziowskie, zasiąść na fotelu sędziego i ławie oskarżonych. Uczniowie jako widzowie uczestniczyli w rozprawie sądowej. Kolejnym punktem wycieczki była lekcja o zasadach bezpieczeństwa przeprowadzona przez zaproszonych policjantów. Dzieci otrzymały znaczki odblaskowe i lizaki. Długo będą pamiętały, to co zobaczyły. Serdecznie dziękujemy p.Prezes Sądu w Szubinie, która bardzo wnikliwe przybliżyła nam tajniki pracy w sądzie i p. Katarzynie Schiewe, która była inicjatorką spotkania. 

          zobacz więcej w galerii


           

          SMACZNEGO !

               Uczniowie klasy Ia uczęszczający na kółko kulinarne, na kilku kolejnych zajęciach przygotowali ciekawe i smaczne dania. Była walentynkowa galaretka, jarzynowa sałatka, kolorowe kanapki i wyborna pizza. Wszystkie potrawy przygotowywane były zgodnie z przepisami, z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny. Dbaliśmy również o estetyczny wygląd stołu i kulturalne zachowanie przy stole. Naszymi wytworami chętnie częstowaliśmy nauczycieli, rodziców i kolegów.

            zobacz więcej w galerii

           


          Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj święto Dziewczynek...

              Międzynarodowy Dzień Kobiet to wspaniała okazja, by docenić rolę płci żeńskiej w życiu. Choć różne przez stulecia zdobywały  nazwy: białogłowa, dama, dziewoja,  puch marny, kobietka, baba, dziewczyna... to zawsze odgrywają ważne role w życiu kraju:  rodzą dzieci  i z wielkim pietyzmem je wychowują, pracują zawodowo, prowadzą gospodarstwo domowe ... i należy podkreslić, że wywiązują się ze swoich powinności  wzorowo. Dlatego z wielkiej wdzięczności za ogrome serce kobiet staramy się radością, tańcem, piosenką i słowem im podziękować. Tak też stało się w tym roku. Każda z klas przygotowała fragment uroczystości, ktora odbyła się  8 marca w sali gimnastycznej. Występy dzieci śmieszyły, radowały i wzruszały odbiorców . Wszystkie Panie i najmłodsze uczennice otrzymały starannie przygotowane przez chłopców  z  0 - 3 upominki. Uroczystość wszystkim przypadła do gustu

          zobacz więcej w galerii


          1. Szkolny Przegląd Wierszy Logopedycznych

               9 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej  nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie  odbył się Szkolny Przegląd Wierszy Logopedycznych, który był uwieńczeniem Europejskiego Dnia Logopedy. Do przeglądu zaproszono wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach logopedycznych z klas 0-1. Z zaproszenia skorzystało 18 odważnych dzieci.  Z oddziału przedszkolnego wzięło udział 12 uczestników, natomiast z klas 1-  6 osób:

          0a- 6 osób (Zofia Skała, Kalista Krall, Martyna Majda, Błażej Zieliński, Igor Winiecki)

          0b-4 osoby (Marcelina Hinc, Jędrzej Drobiński, Alan Ufnal, Wiktoria Kowalska)

          0c- 2 osoby (Olaf Kręgowski, Kornel Piwiński)

          1a- 2 osoby ( Anna Gajewska, Marcel Sobczak)

          1b- 3 osoby (Eryk Olszewski, Helena Kawka,  Adam Wesołowski)

          1c- 1 osoba (Mateusz Klawiński)

               Wszystkie dzieci otrzymały za udział dyplom i nagrody, które wręczyła Pani wicedyrektor Elżbieta Getler. Rodzice i wychowawcy oraz rówieśnicy z oddziału przedszkolnego również wsparli uczestników swoją obecnością. Na koniec wszyscy mogli wziąć udział w odgadywaniu odgłosów zwierząt, które były ciekawym doświadczeniem dla dzieci. Przegląd wierszy logopedycznych zorganizowały: logopeda szkolny Jagoda Wiśniewska i Aleksandra Socha- Krakowska.

           zobacz więcej w galerii


          Bezpieczne ferie 

               Jak każdego roku w okresie zbliżajacych się ferii zimowych wychowawczynie  przypominają dzieciom z klas 0-3 o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie  zabaw zimowych na świeżym powietrzu, jak również  niezwykłej ostrożności w spędzaniu czasu wolnego w domu. Dbałość o bezpieczeństwo dzieci nie ogranicza się tylko do pogadanek. Z pomocą nauczycielom przybywają zawsze przedstwiciele Zawodowej  Straży Pożarnej w Szubinie. Tym razem zaprezentowali dzieciom na żywo sposoby ratowania się z opresji, gdy załamuje się pod nami kruchy lód, a nasze życie jest zagrożone. Strażacy, wykorzystując profesjonalny sprzęt, udzielili dzieciom wskazówek, w jaki sposób sobie pomóc przy wydostawaniu się z zimnej wody i jakie działania moga podjąć świadkowie zdarzenia.

               Dziękujemy serdecznie strażakom, że mimo ciężkiej pracy zawsze znajdują czas dla dzieci, by wspólnie ze szkołą dbać o ich bezpieczeństwo.

           

          zobacz więcej w galerii


          Nasza Kochana Pani Benia
          zawsze wśród dzieci...

                 6 lutego do klasy III b zawitała mieszkanka Szubina- kawaler Orderu Uśmiechu- pani Benigna Olszewska. Od chwili przekroczenia przez szanownego Gościa progu klasy wśród dzieci zapanował radosny nastrój. Pani Benia przywitała się serdecznie z każdym dzieckiem, poznając jego imię i kierując do niego miłe słówko. W dalszej części spotkania nastąpiło opowiadanie- wspomnienie przeżyć jakie towarzyszyły otrzymaniu zaszczytnego tytułu i orderu. Każdy mógł potrzymać w ręku i dokładnie obejrzeć ,,prawdziwy” order, który pani Benia przyniosła ze sobą. Dzieci otrzymały specjalne zadanie domowe, aby wręczyć własnoręcznie wykonany wizerunek  medalu osobie dorosłej, która na niego zasłużyła. Miłą niespodzianką przygotowaną przez panią Benię były lizaki z naklejonym znaczkiem, symbolizującym  order uśmiechu. Uszczęśliwione dzieci zaśpiewały pani Benignie sto lat, a Ona obiecała, że dla nich dożyje nawet  200! Na zakończenie były kwiaty oraz laurka z podziękowaniami i życzeniami dla wspaniałego Gościa. Spotkanie zostanie na długo w pamięci jego uczestników.

           

          zobacz więcej w galerii


           

                
          GRAMY W WARCABY
               2 lutego 2018 r. kolejny raz w naszej szkole odbył się Turniej Warcabowy "Gramy w Warcaby" skierowany dla uczniów klas I-III. Celem takich spotkań jest edukacja dzieci poprzez sporty umysłowe.
                W zawodach startowało aż 40 uczestników.  Spotkaniu towarzyszyła zacięta rywalizacja, dobre humory i radość z uzyskanych wyników w pięciu rundach. Dzieci zdobyły medale w zależności od uzyskanej liczby punktów.  
                 Klasyfikacja końcowa - ogólna  przedstawiała się następująco: I miejsce Artur Guziński, II miejsce Marta Winiecka, III miejsce Nikodem Broda.
               W  kategorii klas I - I miejsce Artur Guziński, II miejsce Marta Winiecka, III miejsce Bartosz Lewandowski,
                W kategorii klas II - I miejsce Igor Tomczyk, II miejsce Miłosz Berka, III miejsce Vanessa Grabarek,
                W kategorii klas III - I miejsce Nikodem Broda, II miejsce Jakub Kawecki, III miejsce Michał Rzepczyk.

           Turniej zorganizowały:   A. Pietrzak i J. Pokrzywińska , a w rolę arbitra wcielił się Piotr Szybowicz.

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          zobacz więcej w galerii

           

           


             

           

           

            Zmagania olimpijskie zerówek

           

                Dnia 8.02.2018r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie, tuż przed feriami odbyły się

          I  Igrzyska Olimpijskie Zerówek. W olimpijskich zmaganiach udział wzięły grupy zerowe ze Szkoły Podstawowej nr 1: „Żabki”, „Pszczółki, „Motylki”, a także zaproszona grupa „Żabek”  z zaprzyjaźnionego Przedszkola Słoneczko.

               Drużyny wzięły udział w uroczystej inauguracji olimpiady, wysłuchały hymnu igrzysk, podążając za flagą oraz płonącym zniczem olimpijskim.

          Mali zawodnicy rywalizowali  w zimowych dyscyplinach takich jak m.in.: jazda na „woreczkowych” łyżwach, wyścigi saneczkowe na kółkach, mini –hokej, a także rzuty śnieżkami i slalom z pingwinim jajem. Dużo emocji wywołały „narciarskie skoki w dal”.

               Zabawa była przednia. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał słodkiego pączka. 

          Złoty puchar zdobyła drużyna „Motylków”, zajmując pierwsze miejsce. Pozostałe drużyny otrzymały nagrody pocieszenia, każda grupa z uśmiechem opuszczała salę sportową, a w głowach krążyła myśl: ”Do zobaczenia za cztery lata”.

          zobacz więcej w galerii

           


           

           

          OSTATNIE DZIAŁANIA ZERÓWEK

           

               W ramach poznawania ciekawych zawodów i hobby 23 stycznia 2018r. w grupie ,,Motylki” odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Myśliwych ,,KOS’’. Omówiono strój galowy i strój na polowanie  każdego związkowca. Dzieci zdobyły informację , jakimi sposobami liczy się zwierzęta w lesie. Uczniowie dowiedzieli się także, że kobieta myśliwy to ,,Diana”,  a słowa powitania i pożegnania to ,,Darz bór’’.

               W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2018 r.  odbył się antydepresyjny tydzień kolorów. Grupy 0a i 0b z zapałem realizowały zaplanowane działania. Każdy kolor miał inne znaczenie; niebieski- ,,Ocean spokoju”, żółty- ,,Świat pustyni’, zielony ,,Świat kosmitów’’, biały- ,,I Igrzyska sportów zimowych’’, różowy- ,,Świat widziany przez różowe okulary’’. Tydzień muzyki i tańca uwieńczył działania zerówkowiczów. Śmiech i dobra zabawa nas nie opuszczały.
          Wychowawczynie grup Motylki, Pszczółki, Żabki
           

          Z wizytą w siedzibie
          Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie

               11 stycznia 2018 r. klasy III a i b odwiedziły strażaków z OSP w Szubinie. Strażacy przeprowadzili dla dzieci ciekawe zajęcia edukacyjne, przybliżyli zawód strażaka oraz zademonstrowali sprzęt strażacki. Był też cukierkowy poczęstunek i upominki. Dzieci życzyły strażakom bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji i tego by pomoc drugiemu człowiekowi była źródłem ich osobistej satysfakcji i społecznego uznania.  

           zobacz więcej w galerii

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie
      • sekretariat@sp1.szubin.pl kl. 4-8 sekretariat2@sp1.szubin.pl kl.0-3
      • SP1 klasy 4-8 tel. 52 384 20 53 SP 1 klasy 0-3 tel. 52 384 21 19
      • klasy 4-8: ul. gen. Kazimierza Grudzielskiego 21; 89-200 Szubin klasy 0-3: ul. Św. Marcina 11; 89-200 Szubin 89-200 Szubin Poland
    • Logowanie