• ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • W związku z tragicznym wydarzeniem z udziałem uczniów w Szkole Podstawowej nr 195 w Warszawie na polecenie Ministra Edukacji Narodowej i Kujawsko Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy organizujemy spotkanie z rodzicami, na którym zostaną przedstawione i przypomniane procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły. Zostaną Państwo również poinformowani o osobach i instytucjach, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wychowawczej.

      Jednocześnie informujemy, że przy wejściu do szkoły znajduje się „Skrzynka korczakowska”, do której mogą Państwo wrzucić anonimowo informację o niepokojących zdarzeniach występujących na terenie szkoły.

      Spotkanie z rodzicami odbędzie się 29 maja 2019 r. o godzinie 1700.

      Rodziców klas IV-VI zapraszam na hol szkolny. 

      Rodziców klas VII-VIII i III gim. zapraszam do sali Muzeum Ziemi Szubińskiej.

      Z poważaniem – dyrektor szkoły Małgorzata Junyk

       

       

       

     • XXV Edycja Czwartków LA.

     •      Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie ogłasza XXV Edycje Czwartków LA. Odbywać się będą na stadionie miejskim w Szubinie, w następujących terminach:

      11, 16, 27 kwiecień 2019

      9, 16, 23 maj 2019

           Prawo startu mają uczniowie rocznik 2006,2007,2008 i młodsi. Rozgrywane będą następujące konkurencje: 60m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, rzut p. palantową. Wszystkich chętnych lubiących biegać, skakać i rzucać zapraszamy do  sportowej rywalizacji. Organizator prosi rodziców o pomoc i opiekę nad dzieckiem w czasie trwania zawodów. Regulamin uczestnictwa w konkurencjach zostaje podawany bezpośrednio przed startem.

      Ilona Nowakowska

    • Przedstawienie „English Sketches” - czyli angielski humor i nie tylko..
     • Przedstawienie „English Sketches” - czyli angielski humor i nie tylko..

     •      Dnia 5 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyło się małe show językowe dla uczniów klas V pt. „English sketches - czyli angielski humor i nie tylko...” Przedstawienie zostało zorganizowane przy współpracy nauczycieli języka angielskiego i oprócz dostarczenia uczniom chwili rozrywki oraz zintegrowania społeczności szkolnej, miało na celu przede wszystkim pobudzenie aktywności i kreatywności uczniów poprzez ich zaangażowanie w działania artystyczne.

           Wybrani uczniowie klas IV, V i VII naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności językowe w formie krótkich skeczy, scenek, piosenek w języku angielskim, a nawet tańca- cała klasa IV d zatańczyła do piosenki Hokey-Pokey :)

           Była to również okazja, aby w atmosferze zabawy, zapoznać się z bardzo specyficznym brytyjskim humorem. Uczniowie klas V zaprezentowali skecze pt. „ The bus stop” - klasa Va: Barbara Siuchnińska, Julia Schewe, Zuzanna Sowa oraz Anna Winkowska (o złodzieju, który próbował obrabować starszą panią na przystanku autobusowym); „ Fire practice” klasa Vd : Marcin Witczak, Jakub Palczewski, Jeremiasz Kozdęba wraz z Zuzią Lizak z kl. Va ( o tym, że telefon jest najważniejszą rzeczą w wyposażeniu brygady strażaków) i „At the doctor`s” - klasa Ve: Igor Kowalewski, Aleksander Tabor i Dominik Marchwiński ( o zamieszaniu u lekarza ze studentem praktyk lekarskich i pacjentem)

           Uczniowie klas VII w składzie : Zuzanna Godńska i Martyna Kowalska z klasy VIIa, Kuba Siódmiak z kl. VIIb oraz Mikołaj Nowak z kl. VIIc zaprezentowali skecz pt” Superman and the psychiatrist” ( bo jak się okazało Superman potrzebował wizyty u psychiatry... )

           Całe przedstawienie uprzyjemniły nam wokalne występy Basi Siuchnińskiej z klasy Va (grającej również na ukulele) oraz Zuzi Bak z klasy IVd.

           Uczniów do występu przygotowały nauczycielki: Magdalena Gozdur -klasy Va i Vd ,,Ewelina Kapsa – klasy VII, Henryka Kont- klasa IVd oraz Anna Wypych klasa Ve.

           Wszyscy uczniowie biorący udział w przedstawieniu ! Wasz mały pokaz talentów językowych, aktorskich i muzycznych był: GREAT !!! Thank you :)

       

      M. Gozdur -lider zespołu języków obcych

     • GALILEO 2019 !- OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      - mamy wyniki konkursu !

       

      6 marca 2019 r. 57 uczniów naszej szkoły - od klas IV do 3 klasy gimnazjum - wzięło udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Galileo organizowanej przez Centrum Edukacji Szkolnej . W sumie w konkursie języka angielskiego uczestniczyło 8 475 uczniów !

      Wszyscy uczniowie, którzy zgłosili się do tego konkursu godnie reprezentowali naszą szkołę wykazując się wiedzą oraz zainteresowaniem językiem angielskim i otrzymują Dyplomy Uznania.

      Na szczególne jednak uznanie zasługuje uczennica klasy V a: Kiliana Tomczyk, która spośród wszystkich uczestników klas V zajęła 9 miejsce w Polsce i tym samym otrzymuje Dyplom Laureata oraz następujący uczniowie, którzy otrzymają Dyplom Wyróżnienia:

       

      klasy III gimnazjum: Igor Kwiatkowski kl. III a – 13 miejsce

       

      klasy 5 SP: Aleksander Tabor kl. V e – 11 miejsce

      Julia Grabowska kl. V b – 15 miejsce

       

      klasy 8 SP: Julia Tomkowiak kl. 8 b – 14 miejsce

      Karolina Homeja kl. 8 b – 15 miejsce

       

      Pragniemy też wyróżnić innych uczniów( gdyż była ich spora „ garstka”, a konkurs nie należał do łatwych), którzy choć nie zajęli czołowych miejsc, uzyskali wynik powyżej średniej w tym konkursie! A są to:

      klasa III gim.: Fabian Stróżewski, Mateusz Szarwark, Marika Piecuch, Maksymilian Olszewski, Paulina Woźniak, Arkadiusz Dolegała, Julia Borowiak i Paulina Jarosińska.

      klasy IV: Krystian Radziński. Martyna Ircha, Maciej Rewers, Kuba Kawecki

      klasy V: Kacper Kowalski, Weronika Gelert, Dominik Marchwiński, Filip Pyszczyński, Zuzanna Kowalska oraz Wiktor Perka

      klasy VIII: Rozalia Krzemkowska

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

       

      Magdalena Gozdur

      lider zespołu języków obcych

       

       

     • „Jedyne, co możemy dać dzieciom,

      to korzenie i skrzydła...”

       

      I Gminny Konkurs Ekologiczny

       „Bądź bardziej EKO!”

       

       

           22 marca 2019 r., w Światowym Dniu Wody odbył się I Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Bądź bardziej EKO!”. 21 zdolnych, młodych ekologów z siedmiu szkół naszej gminy pochwaliło się swoją wiedzą z dziedziny ekologii, ochrony środowiska naturalnego, zasobów przyrody odnawialnych i nieodnawialnych, a także gospodarki leśnej prowadzonej na terenie naszego nadleśnictwa. Dzieci, jak na prawdziwych ekologów przystało, wykazały się również znajomością aktualnych wydarzeń, którymi niedawno żyła cała Polska np. ASF i wybijaniem tysięcy zwierząt z gatunku dzika i świni oraz inwazją biedronki azjatyckiej.

          I miejsce w konkursie zajął Antoni Marecki z SP w Turze. II miejsca zajęli: Jagoda Jakubowska z SP w Kowalewie, Kamil Tomalczyk z SP w Rynarzewie i Amelia Wojtkiewicz z SP w Kowalewie. III miejsca zajęli: Martyna Kowalska z SP nr 1 w Szubinie, Dominika Pikul z SP w Turze i Karol Wendland z SP w Kowalewie. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Nina Szymborska z SP w Kołaczkowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników przyrody i ekologii.

           Dzieci wróciły do domów z nagrodami, dyplomami i podziękowaniami, a także pełne nowych wrażeń. Ten konkurs odbył się w wersji elektronicznej. Zamiast papieru i długopisu – komórka i Internet. Bardzo ekologicznie i innowacyjnie. Nastoletni reprezentanci szkół szybko i bez problemów zalogowali się do systemu quizziz i rozwiązali test, a wyniki ukazały się na dużym ekranie. Ta forma konkursu wywołuje mniej stresu, ponieważ telefon i Internet to język współczesnej młodzieży. Pozwala na samodzielną pracę w indywidualnym tempie. W tej technologii młodzi czują się „jak ryby w wodzie”, a my, dorośli możemy ich umiejętności ukierunkować i odpowiednio wykorzystać.

           Pojawiły się również akcenty świadczące o naszej wrażliwości na stan zanieczyszczenia środowiska: soki w szklanych opakowaniach nadające się do recyklingu oraz ekologiczna herbata ze stewią.  

      Koleżankom i kolegom dziękujemy za współpracę i miłą atmosferę podczas konkursu.

      Nagrody dla laureatów konkursu ufundował

      Urząd Miejski w Szubinie - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa,

      Nadleśnictwo Szubin

      oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie

      za co serdecznie dziękują organizatorzy konkursu

      Alina Tomczyk i  Tomasz Sokołowski

    • Wycieczka do Niemiec klas ósmych
     • Wycieczka do Niemiec klas ósmych

     •      W dniach 14-15 marca odbyła się wycieczka do Niemiec dla klas ósmych, którą zorganizowały p. Joanna Stefaniak-Szmyt oraz p. Alina Tomczyk. Celem wyjazdu było zwiedzenie stolicy – Berlina oraz leżącego w pobliżu Poczdamu, zdobycie wiedzy na temat naszego sąsiada i oczywiście przetestowanie umiejętności komunikacji w obcym języku.       

           Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki Berlina, takie jak Brama Brandenburska (Brandenburger Tor), wieża telewizyjna (Fernsehturm) czy budynek parlamentu (Reichstag). Nie zabrakło również innych atrakcji, obejrzenia Pomnika Holocaustu i luterańskiego Kościoła Mariackiego (St. Marienkirche). Dzień zakończył się wizytą w Muzeum Techniki, w którym do zobaczenia były wystawy lotnictwa, żeglugi, lokomotyw i wielu innych.

           Poczdam przywitał ósmoklasistów pięknymi pałacami: Sansoussi oraz Cecilienhof. Pierwszy bogato zdobiony, z ogromnym ogrodem i oranżerią, drugi wyglądający nieco jak posiadłość, jednak mający wielkie znaczenie historyczne. Później przespacerowali się ulicami dzielnicy holenderskiej, żywcem wyciągniętej z Amsterdamu. Popołudnie uczniowie spędzili w Biosferze, na podziwianiu tropikalnej flory i fauny. Jeszcze tego samego dnia, wyczerpani zwiedzaniem, jednak z pewnością spełniona i zadowolona młodzież, powróciła do Szubina.

      Karolina Homeja z kl. VIII b

     •  

      SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY

      Szkolny konkurs informatyczny adresowany jest dla wszystkich chętnych uczniów SP1 w Szubinie. Przeprowadzony będzie w trzech kategoriach:

      I kat. -  uczniowie klas IV

      II kat. – uczniowie kl. V – VI

      III kat. –  uczniowie kl. VII - VIII

      REGULAMIN KONKURSU INFORMATYCZNEGO

      Cele konkursu:

      •    rozbudzanie twórczego i kreatywnego myślenia,
      •    kształtowanie wśród młodzieży szkolnej postaw ograniczających zjawisko  

       cyberprzemocy, a w szczególności hejtu,

      •   wyrabianie świadomości czym są narkotyki i dopalacze oraz jak działają

       na nasz organizm,

      •   rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez pracę w programach komputerowych,
      •   kształtowanie postaw asertywnych jak skutecznie odmawiać i jak radzić sobie z naciskami rówieśników,
      •   propagowanie wśród uczniów działań na rzecz bezpiecznego dostępu

      do Internetu.

       

      Przedmiotem konkursu:

      • w I kategorii (uczniowie kl. IV) będzie wykonanie plakatu w programie Paint nt. Przeciwdziałania paleniu papierosów  i spożywania alkoholu.

      Do konkursu zgłaszane są prace indywidualne, samodzielnie wykonane w danym programie. Praca powinna zawierać imię i nazwisko ucznia oraz klasę (w prawym dolnym rogu pracy).

       

      • w II kategorii (uczniowie kl. V-VI) zaprezentują w programie PowerPoint pracę nt. Mówimy NIE używkom.

      Do konkursu zgłaszane są prace indywidualne, samodzielnie wykonane w danym programie.

       Prezentacja powinna zawierać:

      • 10 - 15 slajdów,
      • krótkie opisy, rysunki, zdjęcia, itp.
      • dostosowane czasowo automatyczne efekty przejścia między slajdami,
      • mile widziany podkład muzyczny,
      • dodatkowym plusem będą ustawione animacje do wchodzących obiektów,
      • autor prezentacji podpisuje się na ostatnim slajdzie i podaje źródła informacji w oparciu,  o które powstała prezentacja.

       

      • w III kategorii (uczniowie kl. VII -VIII) zaprezentują w programie PowerPoint pracę nt. STOP cyberprzemocy.

      Do konkursu zgłaszane są prace indywidualne, samodzielnie wykonane w danym programie.

       Prezentacja powinna zawierać:

      • 10 - 15 slajdów,
      • krótkie opisy, rysunki, zdjęcia, itp.
      • dostosowane czasowo automatyczne efekty przejścia między slajdami,
      • mile widziany podkład muzyczny,
      • dodatkowym plusem będą ustawione animacje do wchodzących obiektów,
      • autor prezentacji podpisuje się na ostatnim slajdzie i podaje źródła informacji w oparciu,  o które powstała prezentacja.

       

      Prace można przesłać na adres e mail: infkl5@op.pl  lub przynieść do nauczyciela informatyki na płycie CD/DVD (płyta powinna być podpisana imieniem

       i nazwiskiem autora), natomiast nazwa pliku powinna zawierać imię i nazwisko autora pracy.

      Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna być zapisana w formacie umożliwiającym otwarcie jej bezpośrednio w programie MS PowerPoint.

       

      Wszystkie prace podejrzane o plagiat zostaną zdyskwalifikowane!!!

       

      Kryteria oceny prac:

       • pomysłowość,
       • estetyka wykonania pracy,
       • samodzielność wykonania,
       • techniczna poprawność wykonania prezentacji,
       • trafność przekazu.

      Prace oceniane będą w III kategoriach wiekowych. Najwyżej będą ocenione prace prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu, napisane językiem zrozumiałym, mające walory edukacyjne i popularyzacyjne.

       Terminy:

       • prace należy dostarczyć nauczycielom informatyki do 8.04. 2019 r. (poniedziałek),
       • rozstrzygnięcie konkursu –  Dni Ekologiczne 19 – 27.04.2018r.,
       • prezentacja prac nagrodzonych nastąpi 27.04.2018r.(piątek) na holu szkolnym.

       

      Organizator nie zwraca prac konkursowych przyniesionych na płycie.

      Prace konkursowe oceniać będzie jury powołane przez Organizatora, laureaci otrzymają dyplomy i nagrody.

      Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ekspozycji i publikacji nagrodzonych i wyróżnionych prac na forum klas 4 – 8  w celach reklamowych konkursu bez dodatkowej zgody autorów.

      Szczegółowe informacje dotyczące konkursu udzielą nauczyciele informatyki.

       

       

       Organizatorzy:

      Nauczyciele informatyki SP1 Szubin