• Nagłówek

•

W roku szkolnym 2020/2021 rywalizacja w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci rozpoczęła się w sobotę 19 września na Orliku przy ul. Mostowej w Szubinie, gdzie rozegrano Mistrzostwa Gminy Szubin. W tych zawodach chłopcy z „Jedynki” okazali się bezkonkurencyjni wygrywając z rówieśnikami z Turu (13:0) oraz z Kołaczkowa (21:2).

Kolejnym etapem piłkarskich zmagań były Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego, które odbyły się w czwartek 1 października na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią. Młodzi piłkarze z Szubina w półfinale pokonali gospodarzy 3:2, a następnie w finale ograli chłopców ze Szkoły Podstawowej z Sadek 5:2, czym wywalczyli sobie awans do ćwierćfinału wojewódzkiego.

Ćwierćfinał wojewódzki odbył się w środę 7 października na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy. Do rywalizacji stanęło 7 szkół. Grupa 1 – SP Mogilno, SP 44 Bydgoszcz, SP Grzybno, SP Białe Błota. Grupa 2 – SP Sicienko, SP 15 Bydgoszcz, SP 1 Szubin. Po porażce z Bydgoszczanami 1:5 oraz wygranej z Sicienkiem 9:2, nasza Szkoła zajęła ostatecznie 3 miejsce w tych zawodach i zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców.

W meczach na różnych etapach rozgrywek grali: Krystian Niedbalski, Jakub Kozdęba, Oliwier Kreskowiak, Dominik Marchwiński, Maciej Hilscher, Kacper Kawecki, Alex Kawecki, Filip Stefanowicz, Albert Pucz, Marcel Maćkowski, Filip Adamczewski.

zobacz więcej w galerii

Jakub Cegiełka