• 23.11.2018

Klasa 6a na zajęciach w Ochotniczej Straży Pożarnej.

20.11.2018 na zaproszenie druha Pawła Rosińskiego klasa 6a po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w szkoleniu strażackim. Zajęcia odbyły się w pobliskiej OSP w Szubinie. Tym razem druh Ryszard Koziełek przeprowadził profesjonalną musztrę. Zajęcia te bardzo nam się podobały, a zasady, które zostały przekazane, podniosą nasze bezpieczeństwo podczas wyjazdów szkolnych i wycieczek klasowych. Spotkanie w OSP zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez druha Pawła Rosińskiego.

Klasa 6a dziękuje za przeprowadzone zajęcia i  obiecuje, że do następnego spotkania prawidłowo wyćwiczy zwroty.

• 05.11.2018

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu 18 października 2018 r. klasy szóste pod opieką nauczycieli: p. A. Tomczyk, p. J. Szmyt, p. B. Bereit, p. A. Droszcz i p. T. Sokołowskiego udały się na wycieczkę do Torunia.

Najpopularniejszą atrakcją turystyczną miasta jest Planetarium. Tam, w sali projekcyjnej obejrzeliśmy pokaz dotyczący astronomii. Prezentacja ta była dla nas bardzo ciekawa. Zdobyliśmy dużo  informacji o gwiazdozbiorach i planetach. Następnie udaliśmy się do sali Geodium, gdzie mogliśmy wziąć udział w wystawie interaktywnej. Między innymi porównywaliśmy swoją wagę ciała na różnych planetach.

Później był czas na zakup pamiątek i pierników. Bardzo ciekawie i kreatywnie spędziliśmy dzień. Warto wracać do miasta Mikołaja Kopernika.

Dziękujemy naszym Opiekunom za zorganizowanie wycieczki!

Ada Markowska, klasa 6B

zobacz więcej w galerii