• Laboratorium Przyszłości
    • Galeria absolwentów
    • Aktualności

• Klasa VI c czytała młodszym kolegom w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W dniu 23 kwietnia czyli w Dniu Książki klasa VIc wybrała się do swoich młodszych kolegów z klasy IIc z przygotowanym w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa projektem. Uczniowie czytali czytali i ilustrowali grą aktorską wybrane teksty z książki ‚,Wścibscy’’. Młodsi słuchali uważnie, a humorystyczne opowiadania podglądali przez papierowe lunety. Było dużo śmiechu i zabawy.

• W poszukiwaniu wiosny...

Dziś próbowaliśmy przywołać wiosnę...Gdzie jesteś Kochana, bo my tu więdniemy i marzniemy. Wiosno ech...gdzież żeś Ty...???

tekst i foto: Karolina Soloch

• Projekt czytelniczy kl. 6a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Od stycznia uczniowie klasy 6a pod okiem polonisty i wychowawcy klasy pani Darii Konieczki brali udział w projekcie czytelniczym realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa organizowanego przez naszą szkolna bibliotekę. Projekt polegał na wypożyczeniu i przeczytaniu książki, a w dalszej części na stworzeniu na jej podstawie lapbooka. Uczniowie pracowali sumiennie przez kilka godzin wychowawczych, a efekty tej pracy możecie obejrzeć na holu naszej szkoły lub na fotografiach poniżej. Wszystkich zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia biblioteki szkolnej, bo możecie tam znaleźć prawdziwe perełki czytelnicze.

• ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA MAJÓWKĘ

Drodzy Uczniowie, zbliża się długi weekend majowy, dlatego zachęcamy do skorzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki, gdzie znajdziecie sporo nowości wydawniczych.

tekst i foto: Barbara Przybylińska

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Z incjatywy Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Barbary Kowalewskiej obchodziliśmy dziś Światowy Dzień Ziemi. Ubrani na zielono obejrzeliśmy eko prezentacje, rozwiązywaliśmy quizy, wszystko po to, by być bardziej świadomym potencjału, ale też zagrożeń naszej wspaniałej planety.

tekst i foto: Karolina Soloch

Czwartek 25.04.2024