• Laboratorium Przyszłości
    • Galeria absolwentów

• ,,Możesz dbać o cały świat, chociaż masz niewiele lat”

(fragment eko piosenki ,, Świat w naszych rękach” )

W poniedziałek 22 kwietnia br. w Małej Jedynce obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Święto to przypomina nam o konieczności dbania o środowisko, bo Ziemia to nasz dom: ludzi, zwierząt i roślin. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców włączyli się w działania promujące ideę ochrony środowiska poprzez wykonanie prac plastycznych. Filmowe projekcje dotyczące ochrony środowiska oraz piosenki proekologiczne stanowiły wartościowe uzupełnienie odchodów Dnia Ziemi w szkole.

• Klasa VI c czytała młodszym kolegom w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W dniu 23 kwietnia czyli w Dniu Książki klasa VIc wybrała się do swoich młodszych kolegów z klasy IIc z przygotowanym w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa projektem. Uczniowie czytali czytali i ilustrowali grą aktorską wybrane teksty z książki ‚,Wścibscy’’. Młodsi słuchali uważnie, a humorystyczne opowiadania podglądali przez papierowe lunety. Było dużo śmiechu i zabawy.

• W poszukiwaniu wiosny...

Dziś próbowaliśmy przywołać wiosnę...Gdzie jesteś Kochana, bo my tu więdniemy i marzniemy. Wiosno ech...gdzież żeś Ty...???

tekst i foto: Karolina Soloch

• Projekt czytelniczy kl. 6a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Od stycznia uczniowie klasy 6a pod okiem polonisty i wychowawcy klasy pani Darii Konieczki brali udział w projekcie czytelniczym realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa organizowanego przez naszą szkolna bibliotekę. Projekt polegał na wypożyczeniu i przeczytaniu książki, a w dalszej części na stworzeniu na jej podstawie lapbooka. Uczniowie pracowali sumiennie przez kilka godzin wychowawczych, a efekty tej pracy możecie obejrzeć na holu naszej szkoły lub na fotografiach poniżej. Wszystkich zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia biblioteki szkolnej, bo możecie tam znaleźć prawdziwe perełki czytelnicze.

• ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA MAJÓWKĘ

Drodzy Uczniowie, zbliża się długi weekend majowy, dlatego zachęcamy do skorzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki, gdzie znajdziecie sporo nowości wydawniczych.

tekst i foto: Barbara Przybylińska

Czwartek 25.04.2024